Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon Artur i amplituner AVR1404


Piootr

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Wygrzebałem z piwnicy gramofon ARTUR GWS-111 i zastanawiam się:

1. Czy ampltuner Denon AVR1404 posiada wejście gramofonowe (podobno tak ale w instrukcji nic nie znalazłem)

Jeżeli "nie" to na następne pytanie nie będzie potrzebna odpowiedź, jeżeli "tak" to:

2. Czy mogę podłączyć pod niego wspomniany gramofon (ma dwa wyjścia na głośniki - niestety są to wyjścia pod wtyczki z dwoma bolcami i jedno wyjście pod wtyk 5-bolcowy, chyba ozn. jako DIN5).

Jeżeli ktokolwiek może pomoc to będę zobowiązany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jeżeli wspomniany amplituner posiada wejście gramofonowe, to przy którymś wejściu powinien być napis "Phono". Również na przełączniku wejść powinien być taki napis.

2. Wejście gramofonowe we wzmacniaczu służy do podłączenia gramofonu z wkładką magnetyczną (MM lub MC),

a gramofon Artur ma wkładkę piezoelektryczną.

Zatem w przypadku tego gramofonu nie ma zastosowania wejście gramofonowe we wzmacniaczu.

Wkładkę piezoelektryczną można by podłączyć pod wejście liniowe, ale powinno ono mieć bardzo wysoką impedancję wejściową. Wątpię, żeby jakiś wzmacniacz miał takie wejście.

Ale to nie jest problem, ponieważ ten gramofon i wkładka piezo to SZAJS i nie warto niszczyć na nim płyt.

Gramofon ten ma wbudowany wzmacniacz. Stąd wyjścia głośnikowe.

Dawno temu miałem coś takiego i nigdy więcej bym nie chciał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Janusz z Torunia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yanoosh,

Dzięki za odpowiedź - więcej pytań nie mam. Zaczynam rozglądać się za lepszym gramofonem, chociaż z tego co piszesz wynika, że każdy inny będzie lepszy :D.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.