Skocz do zawartości
IGNORED

Montaż głośnika->brzeczenie skrzynki


SIRTOM75

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie

 

Wpadły mi w ręce stare kolumienki sony w obudowie zamkniętej z małym problemem.Polega on na tym , że w momencie słuchania muzyki na troszkę wyższym poziomie głosności pojawia się brzęczenie obudowy zwłaszcza podczas reprodukcji średnich tonów.Rozebrałem jeden z głosników i okazało się że nie jest on w zaden sposób odizolowany od obudowy pianką tylko przykrecony do niej bezposrednio.Zaobserwowałem że poluzowanie wkrętów mocujacych zmniejsza owe brzęczenie lub przenosi je w zupełnie inne miejsce skrzynki.Wydaje mi się że problem rozbija się o jakąś izolację umieszczoną pomiedzy głosnikiem a skrzynką tylko nie wiem z czego ewentualnie mozna by ją zrobić?Zasatanawiam sie tez nad tym czy głosnik wmontowany do obudowy powienien być dokręcony śrubami bardzo mocno "do oporu" czy może delikatnie?

 

Proszę o podpowiedz jak mogę poradzić sobie z tym brzęczeniem bo nie mam doswiadczenie w tym tymacie.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.