Skocz do zawartości
IGNORED

Manley Wave jak gra DAC w tym PRE


Jacorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukam opinii o DAC- ku z PRE Manleya, czy przetwornik jest rasowym dobrze brzmiącym DAC- kiem czy tylko dodatkiem podnoszącym cenę urządzenia. W chwili obecnej gram na Shrip-ie, Wave jest bezdyskusyjnie PRE z innej bajki ale czy DAC wbudowany w to urządzenie zagra tak jak np. Audio Note 2.1 Signature ? Czy ktoś z Kolegów słyszał jak to gra.... a może ktoś posiada Wave w swoim systemie... proszę o opinie na temat DAC-ka.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Wave od kilku lat, odpowiedź na Twoje pytanie zależy od tego, czego wymagasz od urządzenia. Nad Wave trzeba popracować żeby zagrał pełnią możliwości. Otrzymuje się wtedy z niego bardzo muzykalny dźwięk , głównymi cechami tego DAC są : świetna naturalna barwa i kreowanie akustyki nagrań. Nie jest super szczegółowy. Żeby zagrał dobrze trzeba :

 

- wymienić fabryczne lampy 12AX7EH, charakter brzmienia Wave jest determinowany w 80% lampami a z tymi gra na 50% swoich możliwości. Po przerzuceniu multum lamp z nowej produkcji jak i NOS-ów, ostatecznie u mnie zostały 12AX7 PSVANE. I moim zdaniem nic lepszego nie znajdziesz , chyba że masz dostęp do zaufanego źródła topowych NOS-ów i kasę na wydatki

 

- precyzyjnie ustawić punkt pracy pre zbalansowanego , najlepiej w jakimś zaufanym serwisie

 

- jak najlepszy transport i kabel cyfrowy oraz zasilający, Z własnych doświadczeń , pięknie zagrał na transporcie Reymio i Accu DP75V, tańsze transporty CEC czy "kultowy" Audiomeca mocno go ograniczają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzięki za odpowiedź....

No i mam dylemat... straszny... Z jednej strony szukam dobrego DAC-a ma grać z kompem MAC Mini ver Server, z drugiej strony chciałbym pójść wyżej jeżeli chodzi o pre obecnie mam Shrimp , końcówki to Snapper więc wymiana na Wave była by jakimś konsekwentnym krokiem na przód. Jeżeli chodzi o transport chcę docelowo (obecnie CD to Golden Note Stibert) grać tylko z kompa... wygoda, doskonała jakość dźwięku itp. I mam straszny dylemat czy dokupić dodatkowo tylko DAC np. Audio Note 2.1 Signature i zostawić Srimp, czy wywalić Shrip-a i zaniast nigo wstawić Wave który by robił za wyższej klasy PRE i dodatkowo jako DAC do kompa. Co Kolega radzi..... co prawda nie jestem ograniczony jakimś limitem wydatków ale jestem raczej wielbicielem muzyki niż analizatorem jak grają dane urządzenia....nie zamierzam analizować , porównywać itd. Chcę kupić i rozkoszować się muzyką z tąd moje pytania do bardziej doświadczonych niż ja Kolegów. Co radzicie...

Priorytet to dźwięk muzykalny z dobrym basem, kremową średnicą i aksamitną górą, ciepły przyjemny.

 

Proszę o opinie w którą stronę powinienem pójść....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda ze mieszkasz tak daleko... wpadłbym do Ciebie z moim WAVE... to byś usłyszał na właszne uszy co i jak...

Co do Snapperów to zdecydowanie... nawet 3 razy lepiej grają podłączone poprzez wejście XLR... wogle inna bajka jest w dźwięku... staje się przestrzenny, nie punktowy jak po podłaczeniu przez RCA, stereofonia robi się szeroka i głęboka...jest naprawde inna kultura słuchania muzyki przez wejście XLR... a z kablami MIT REFERENCE PROLINE 350 XLR jest bosko...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W życiu piękne są tylko chwile...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AN i Shrimp to chyba trochę bez sensu , zbyt niska klasa PRE. Z drugiej strony jeśli Twoje podejście jest takie , że chcesz kupić sprzęt, postawić i niech sobie gra ,to odradzałbym Wave. Może zamiast tego np. jakiś DAC z wbudowaną regulacją głośności . Tak czy siak powinieneś najpierw posłuchać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.