Skocz do zawartości

"Anatomia upadku" - film francuski z 2023 r. w reż. Justine Triet


kangie

1 188 wyświetleń

 Udostępnij

Dzisiaj będzie kino. Potem coś napiszę.

 

Cyt.

"Życie szczęśliwej rodziny we francuskich Alpach zostaje przerwane, gdy Samuel ginie w wyniku upadku. Skoczył sam, poślizgnął się czy może z balkonu wypchnęła go Sandra, żona i matka? Śledczym brakuje dowodów, w sprawie brakuje świadków. Na oczach opinii publicznej Sandra będzie musiała spowiadać się z najdrobniejszych i najintymniejszych szczegółów swojego małżeństwa, które mogą zaważyć o wyroku. Proces, który nurtuje wszystkich, toczy się również w głowach widzów, a pytanie jest oczywiste i brzmi: "Czy to zrobiła?"."

TYTUŁ ORYGINALNY: Anatomie d'une chute

GATUNEK FILMU: Kryminał, Dramat, Wydarzenie, Thriller

OBSADA: Sandra Hüller, Swann Arlaud, Milo Machado Graner

REŻYSER: Justine Triet

PRODUKCJA: Francja 2023

Screenshot_2024-03-05-15-58-46-125_com.android.chrome-edit.jpgScreenshot_2024-03-05-15-59-29-279_com.android.chrome-edit.jpg

 Udostępnij

3 komentarze


Rekomendowane komentarze

  • Redaktorzy

Długi film. Dwie i pół godziny. Czasami wchodzę na strony typu Filmweb (kiedyś IMDB) i czytam co inni o tym myślą. Tak też zrobiłem wczoraj. I na FW jest hejt. Ale to dobrze wróży, bo jednak film wzbudził emocje w widzach.

Wg mnie ten film dotrze w pełni do osób, które mają już ładnych parę lat związku partnerskiego, z dzieckiem (z dziećmi). Do tego problemy. Czy to finansowe, miłosne, zdrady, wypalenie się związku, brak słuchania co partner ma do powiedzenia, generalnie brak umiejętności komunikowania się. Do tego jakaś choroba w rodzinie, albo wypadek. Wtedy przekaz filmu dociera. Można tutaj śmiało pominąć pewne zarzuty filmowych "hejterów", że małe dzieci nie powinny uczestniczyć w procesach sądowych oraż że są tam błędy w sztuce prokuratorskiej/sądowniczej. Można pominąć, ponieważ film lepiej się ogląda, bardziej trzyma w napięciu. Mnie trzymał.

Film bardzo dobry wg mnie, dlatego że sprowokował do przemyśleń. Identycznie jak stare polskie Kino Moralnego Niepokoju, a ja to lubię.

Okazuje się, że ta zagadka - co dokładnie wydarzyło się tylko tamtego jednego tragicznego dnia - nie ma tak naprawdę znaczenia. Najważniejsza jest przyczyna powstania problemu. A to są lata trwania związku. Sprawa o tyle komplikuje się, że mamy do czynienia z parą, która uprawia ciekawy zawód. Boryka się z problemami finansowymi, spowodowanymi zatraceniem się w pracy jednego z partnerów. Do tego dochodzi artystyczne EGO, które urażone potrafi niszczyć jak słowa piosenki:

"Fight fire with fire
Ending is near
Fight fire with fire
Bursting with fear
We all shall die"

Polecam obejrzeć.

 

IMG_20240305_170422.jpg

Odnośnik do komentarza
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.