Jump to content

"Cry Baby" - to już 53 lata bez Janis Joplin, 65 kończy dziś Włodek Pawlik


kangie

127 views

 Share

Pamiętamy jej charakterystyczną chrypkę. To taki trochę przester jak w światku gitar elektrycznych. Ładne sinusoidy sygnału "czystego" zostają pozbawiane wierzchołków i są ścinane, tworząc sygnał przybliżony do prostokątnego, ale z narastaniem i opadaniem sinusoidalnym. Wtedy to powstaje charakterystyczny, crunch, overdrive albo distortion.

Kto wie czy właśnie głos Janis Joplin nie inspirował wszelakiej maści starej daty gitarzystów i konstruktorów wzmacniaczy gitarowych, chociażby Jima Marshalla do prac nad przesterowaniem się lamp elektronowych we wzmacniaczach i w ten sposób do uzyskania wspaniałego brzmienia po dziś dzień tworzącego kanon muzyki rockowej, metalowej.

 

A Włodek Pawlik? Dżentelmen i czarodziej fortepianu. Zawsze ładnie ubrany w marynarkę, niekoniecznie koszulę z krawatem, często sama koszula, ewentualnie golf pod marynarką. Świetna płyta "Night in Calisia" nagrana wspólnie z Randy Breckerem, Cezarym Konradem oraz z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Kaliskiej. Często do niej wracam. Czekam na koncert Pawlika.

 

 

 

Janis_Joplin.jpgJanis_Joplin02.jpgJanis_Joplin03.jpg

Janis_Joplin04.jpgwlodek_pawlik.jpgwlodek_pawlik02.jpgwlodek_pawlik03.jpg

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

 Share

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.