Jump to content
AudioRecki

Obraz i muzyka bliskie ideału dzięki ZAPPITI PRO 4K HDR SERIES.

Sign in to follow this  
AudioRecki   |  

Multimedia w naszym codziennym życiu stanowią od kilku już dekad podstawę rozrywki dla całej rodziny. Przeszliśmy już chyba wszyscy etap kaset VHS, płyt DVD i  Blu-Ray. Obecnie można by uznać najnowsze rozwiązanie w postaci płyt UHD 4K za idealne, gdyby nie jeden "problem". Otóż przez wiele lat świat cyfrowy dzielił się na fizyczne nośniki (płyty) i pliki w postaci filmów czy muzyki. Im bliższe nam obecne czasy, tym coraz bardziej widać stawianie przez użytkowników na jakość tak obrazu jak i dźwięku właśnie w plikach, które zawładnęły wręcz rynkiem multimediów.

W wielu domach systemy multimedialne realizują zadania dla każdej osoby mieszkającej wspólnie pod jednym dachem, począwszy od melomanów, po dzieci kochające wszelkiej maści przeznaczone dla nich filmy. 

Świat wieloformatowych urządzeń podzielony został od kilku lat na sprzęt średniej klasy, gdzie cena stanowiła chyba jedyny wyróżnik "na plus", reszta... działała. Po drugiej stronie stała firma znana i ceniona za sprzęt trwały, doskonale spełniający pokładane w nim nadzieję multimedialne. Do tego funkcjonalny i gwarantujący rozbudowę o kolejne (do tego pojemniejsze dyski).

Źródła sygnału AV oferowane przez Zappiti ju wcześniej charakteryzowały się ponad przeciętną jakością obrazu i świetnym brzmieniem. Teraz firma poszła o krok dalej. Dzięki dystrybutorowi w/w marki na Polskę - firmie Audiocenter Poland, nowe urządzenie multimedialne właśnie trafia na nasz rynek. To, co stanowi od początku wyróżnik tego odtwarzacza, to doskonała jakość obrazu i świetna jakość uzyskiwanego audio. I nie piszę tu o sekcji wielokanałowej, tylko o naszym ulubionym STEREO! Rzecz oczywista odtwarzacz ten w głównej mierze spełnia pokładane w nim nadzieje w zakresie wyświetlania filmów. Robi to w sposób iście mistrzowski, o jakości znanej z profesjonalnych studiów filmowych. 

Model  PRO 4K HDR to także dosyć mocny ukłon w stronę świata audio. Po pierwsze obsługa praktycznie większości formatów audio, w tym plików gęstych. Firma oddaje w nasze ręce nie tylko urządzenie, ale świetnie działającą aplikację - będącą swoistym centrum zarządzania naszym magazynem danych. A ten może być ogromny! Zappiti posiada dwa sloty przyjmujące dyski do łącznej pojemności aż 32TB! Piszemy więc o ogromnym kroku w przód, bo nawet w 2019 roku dyski rzędu 16TB stanowią atrakcję dla przeciętnego Kowalskiego, a co dopiero kupno aż dwóch takich dysków. Ale producent nie oszczędzał w temacie "przyszłościowych rozwiązań" i każdy chętny może zaszaleć, kupując nawet najbardziej pojemne dyski twarde. Bez obaw, jak widać zostaną w 100% obsłużone.

 

Zappiti swoje nowe "dziecko" nazywa najlepszym odtwarzaczem multimedialny na świecie i jest w tym sporo prawdy. Zapewne znajdziecie urządzenia na rynku, a realizujące tego typu zadania jak obsługa plików AV. Jak to się mówi "diabeł tkwi w szczegółach". Otóż poza doskonała jakością obrazu i dźwięku, obsługą pojemnych dysków - mamy prawdziwe wsparcie dla chyba wszystkich najbardziej (i tych mniej) znanych formatów plików AV.

Kolejnym wartym podkreślenia jest wsparcie dla plików HEVC, z 10-bitową głębokością kolorów, a także wszystkie współczesne rodzaje plików 3D ( wraz z podpisami 3D). 

Urządzenie wyposażone zostało w bardzo solidną, aluminiową obudowę, podwójne wyjście HDMI 4K 60p, HDR, DTS:X, posiada solidny zasilacz o ekstremalnie niskich szumach oraz przydatne gniazdo słuchawkowe 6,35 mm. 

Wspomniałem powyżej o aplikacji... tak, idąc z duchem czasu - do rąk użytkownika ZAPPITI PRO 4K HDR trafia kapitalna aplikacja... Zappiti Music Control. Jej intuicyjna obsługa, fantastyczny wygląd i funkcjonalność gwarantują przyjemność z codziennego korzystania z urządzenia.

W tym wieloformatowym odtwarzaczu producent nie szedł na skróty w temacie "hardware'u". Zainstalowano najnowszy, czterordzeniowy procesor Realtek RTD1295 o 64-bitowej architekturze i 2 GB pamięci RAM. Za obróbkę sygnału odpowiada Zappiti MagicPixel v2.5, oferujący wyjątkowy pod względem jakości obraz, w tym upskaling do 4K. Kolejny ważny argument przemawiający za Zappiti w najnowszej wersji, jest wsparcie dla wielu stref! Sygnał wideo można rozsyłać w systemie multiroom Zappiti Share do czterech stref, każda z fantastyczną jakością jaką znamy z nośników Blu-ray.

 

Cena detaliczna wynosząca 3500 zł brutto może nie jest najniższą w kontekście rynkowych "konkurentów". Ale zapomnijcie, by którekolwiek z urządzeń konkurencji "potrafiło" tak dużo w temacie jakości obrazu i dźwięku, przy tym dawało taką radość z użytkowania.

 

Urządzenie można już znaleźć w sklepach współpracujących  z dystrybutorem marki w naszym kraju - firmą AudioCenter Poland.

 

                                       zappiti-pro-4k-hdr-tv-en-1200x898.thumb.jpg.e513adae356b55ef9dd036e71afbb57a.jpg                     zappiti-music-hand-ipad-hand-1728x1441.thumb.jpg.d7d3ac2e5b32d5db99a08405924c70bb.jpg

 

 

                                    zappiti-pro-4k-hdr-inside-front-1200x572.thumb.jpg.e407f272717e9012c626350294cc8d53.jpg                    zappiti-pro-4k-hdr-digital-back-4000x945.thumb.jpg.51c7cbc0555ca7f7f6b7230390f99b3e.jpg

 

 

AudioRecki (Magazyn AudioStereo)

 

 

ACP_CMYK.thumb.jpg.7d6d65e78d1c21bd1d42ae89a7191ce1.jpg

 

https://www.audiocenter.pl

 

 

 

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • RHA - TrueConnect

  RHA Audio to brytyjska firma z siedzibą w Glasgow, zajmująca się produkcją słuchawek. Kupując produkty RHA możemy się liczyć z gwarancją dobrego dźwięku, jakością wykonania i designem. Do tej pory miałam okazję słuchać przewodowe modele tej marki, np. RHA MA 750.     Kilka dni temu dzięki audiomagic.pl dostałam do testów słuchawki bezprzewodowe RHA Trueconnect.    W komplecie otrzymujemy:    - słuchawki    - etui, które pełni role ładowania    - kabelek USB – USB „c”    - komple

  M@rgot
  [email protected]
  Słuchawki

  Rotel CD11 & A11

  Starsi czytelnicy zapewne pamiętają „Hibernatusa” - świetną komedię z … 1969r. z Louisem de Funèsem. To przeurocza historia Paula Fourniera, który  po ponad półwiecznej „hibernacji” w bryle lodu zostaje odmrożony przez sztab lekarzy, a po wybudzeniu umieszczony w „archaicznym” otoczeniu pozwalającym uniknąć mu tzw. szoku cywilizacyjnego. Gdyby powyższą fikcję przenieść w nasze czasy i ową hibernację skrócić do dajmy na to dwudziestu - dwudziestu pięciu lat, to urządzając lokum dla takiego Hibern

  Fr@ntz
  [email protected]
  Systemy

  WM Fono - tradycja łączona z nowoczesnością. Wizyta w tłoczni płyt

  Czwartkowy dzień to wyjątkowe dla nas wydarzenie, które można określić jako "spotkanie z muzyką",  przy czym nie z taką muzyką, jaką sobie wyobrażamy. Firma z tradycją w dosłownym tego słowa znaczeniu, ale co istotne - jednocześnie łącząca nowoczesność - zaprosiła Magazyn AudioStereo, by podpatrzeć produkcję płyt z muzyką. Nie byle jakich płyt - bo płyt winylowych, które od pewnego czasu przeżywają swoją drugą młodość i słusznie. Do WM Fono zaproszeni zostaliśmy wraz z prezesem D. Skrzypcza

  AudioRecki
  AudioRecki
  Reportaże

  Audio-Technica ATH-SPORT7TW

  Choć za słuchawkami mówiąc najoględniej nie przepadam, używam nad wyraz sporadycznie i tak naprawdę sięgam po nie jedynie z konieczności czy też musu wynikającego z tzw. okoliczności przyrody, jednocześnie mam świadomość, iż to właśnie dzięki nim zdecydowanie łatwiej, szybciej i przede wszystkim taniej można osiągnąć iście ekstremalną jakość dźwięku. Niemniej jednak, dziwnym zrządzeniem losu i na przekór logice, uparcie wolę walczyć z materią w systemie stacjonarnym, aniżeli pójść na skróty i za

  Fr@ntz
  [email protected]
  Słuchawki

  SHAFT 2019 - Soundtrack już niebawem.

  Film Shaft można uznać za klasykę samą w sobie. Pierwszego Shaft'a na podstawie powieści Ernesta Tidymana oglądało praktycznie kilka pokoleń, za każdym razem z nie mniejszym zainteresowaniem i uznaniem. W pierwszym filmie zachwycał nie tylko obraz ale i muzyka, którą stworzył Isaac Hayes. Muzyka wyjątkowa, która w pełni oddawała i oddaje do dziś klimat tamtych lat, a takie gatunki jak soul czy rytm and blues wręcz urzekały nawet osoby nie słuchające tych gatunków. Kolejny SHAFT z 2000 roku nie z

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.