Jump to content

Ekshibicjonizm nasz powszedni

mysioperz
mysioperz
Sign in to follow this  

Parę chwil temu przejrzałem swój profil na portalu społecznościowym z siedzibą na West Coast, którego nazwy nie wymienię, bo mi za to nie płaci, a i tak wszyscy wiedzą o kogo chodzi i ze smutkiem stwierdzam, że moje obserwacje jakie poczyniłem już kilka miesięcy temu, niestety się potwierdziły. Żyję w otoczeniu ekshibicjonistów! Nie w sensie dosłownym - nikt się przede mną jeszcze publicznie nie obnażał, ale…

 

Ludzie pokazują w internecie chyba już wszytko, bez większej refleksji. Zrozumiałe to może być w przypadku jeśli tego dokonują dzieciaki i nastolatki, które chcą zaistnieć w grupie rówieśników. Jednak takie zachowanie wśród wydawałoby się dorosłych budzi moje zdziwienie i niedowierzanie.

 

Wyróżniam kilka rodzajów ekshibicjonizmu:

Ekshibicjonizm bezpośredni - gdzie ludzie zamieszczają swoje zdjęcia na tle nie swoich samochodów, domów, pałaców, jachtów i ba, nawet samolotów! Czy w ten sposób chcą pokazać do czego tęsknią, aspirują lub o czym marzą?

 

Ekshibicjonizm pośredni - informujący wszem i wobec, że właśnie na śniadanie zjedli jajecznicę z przepiórczych jajek z grzanką z mega wypasionego tostera, parówki pospinane wykałaczkami w kształt serca – tak takie również można zobaczyć w internecie – lub własnoręcznie upiekli focaccię o 3 rano z mąki mielonej w lokalnym młynie. Czy poprawi im nastrój i przekona ich o tym, że ktoś się nimi przez chwilę zainteresuje, jeśli kliknie ikonę "Lubię To" ?!

A może jest to manifest współczesnych Preppersów, którzy chcą powiedzieć: "Tak, ja sobie poradzę gdy otaczający nas świat się zawali i nie będzie prądu , paliwa i innych zdobyczy cywilizacji!". Bo jak mam rozumieć wysyp informacji od znajomych (i znajomych moich znajomych) o tym, że właśnie zapraszają mnie na kurs wykonywania przedmiotów użytku codziennego takich jak donice czy kapcie z filcu lub zamieszczają zdjęcie własnoręcznie wykonanych solniczki i pieprzniczki z szyszek?

Kolejny nurt ekshibicjonizmu to nurt turystyczny, czyli gdzie jestem, byłem lub będę:

 

a) Odłam prywatny: zdjęcia z wyjazdu na urlop przed własnym budynkiem lub domem, z pobytu - hotel, basen i powrotu lotnisko lub autostrada.

 

b) Odłam służbowy: delegacje, targi, integracja firmowa – schemat zdjęć jak w wersji prywatnej, ale w służbowo - pracowniczym entourage’u.

 

Nurt sportowy: czyli wszelkie wyczyny sportowe przy pomocy aplikacji pokazujących nasz heroizm w osiągnięciu doskonałości ciała i umysłu. Możemy się pochwalić lub dowiedzieć, że sami lub ktoś przebiegł 3 kilometry w 30 minut! Przejechał rowerem 7 km w godzinę i 45 minut – z niecierpliwością czekam dnia gdy zobaczę, że ktoś pokonał drogę z salonu do łazienki w 15 sekund – to będzie naprawdę wiekopomna chwila!

Taki ekshibicjonizm właśnie wdziera się do naszego życia, codziennie z ekranów komputerów i telewizorów. Ekshibicjonizm, który mnie smuci i irytuje, bo wydaje się być bezrefleksyjny. Śmiem twierdzić, że to objaw samotności i rezygnacji z kontaktu z żywym człowiekiem, bo konfrontacja na żywo często boli ,gdy ktoś zburzy wyobrażenie naszego idealnego świata. A prawda jest okrutna – większości naszych „znajomych” ma te nasze informacje głęboko w ”D” i proszę wszystkich następnym razem przed zamieszczeniem takich zdjęć i informacji, o chwilę zastanowienia co to wniesie do naszego życia i czy warto to zrobić.

 

A czy ja jestem ekshibicjonistą? Tak, ale tylko sam dla siebie, gdy czasem opalam się z gołym, za przeproszeniem tyłkiem na odizolowanej plaży.

Jednak nie informuję o tym wszystkich znajomych i nie pokazuję za klasykiem gatunku - Tony Halikiem, że TU BYŁEM!

 

Grzegorz Aleksandrowicz

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Synthesis Metropolis NYC 200i

  Po upamiętniającej początek panowania pierwszego cesarza rzymskiego - Oktawiana Augusta integrze Roma 27 AC i koronację Nerwy - pierwszego z tzw. pięciu dobrych cesarzy  zaskakująco bogato wyposażonego i zarazem niezwykle przystępnego cenowo Romie DC96+ przyszła pora na zawodnika chodzącego w całkowicie odmiennej kategorii wagowej i jakby nie patrzeć adresowanego do zupełnie innego grona odbiorców. Bowiem o ile obie, właśnie wymienione Romy, wydawać by się mogły klasycznymi przykładami współczes

  Fr@ntz
  [email protected]
  Wzmacniacze

  FiiO M5

  Po udanej premierze Fiio M11 oraz Fiio FH7, przyszła kolej na budżetowy, miniaturowy DAP Fiio M5. Jako była fanka iPoda shuffle 2 giej generacji w kolorze pink, byłam bardzo ciekawa tego maleństwa, które udostępniła mi firma audiomagic.pl Odtwarzacz M 5 jest rzeczywiście mały, jego wymiary to 45,3 mm na 42 mm i na 13,7 mm grubości, a jego masa wynosi 38 gramów. Z przodu urządzenia znajduje się 1,54-calowy, dotykowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości 240×240 pikseli pokrytym szkłem hartowanym

  M@rgot
  [email protected]
  Akcesoria

  Nautilus gotowy na przyjazd mistrza! Marek Biliński już jutro w Krakowie.

  W telegraficznym skrócie - jak "wiewiórki" donoszą w Krakowie wszystko gotowe na jutrzejszy przyjazd naszego mistrza elektroniki - Marka Bilińskiego. Wydarzenie to związane jest z promocją reedycji pierwszej płyty artysty "Ogród Króla Świtu". Dotarły do nas informacje, że tak sama oprawa jak i sprzęt, na którym będzie odtwarzana muzyka ma być najwyższych lotów. I trudno się z tym stwierdzeniem nie zgodzić widząc to, co już zostało zrobione.        O wydarzeniu w Nautilusie ws

  AudioRecki
  AudioRecki
  Newsy

  Clannad "In A Lifetime". Pożegnanie kultowego zespołu.

  “Rozmawialiśmy już w odniesieniu do trasy z lat 2013-2015, że powinna ona być ostatnią w naszej karierze, ale kiedy umarł Pádraig, podjęliśmy decyzję, że następna trasa musi być tą ostatnią i wyjątkową podróżą. I żeby tej pożegnalnej podróży towarzyszyła płyta, zdecydowaliśmy się wydać antologię ’In a Lifetime’, która mamy nadzieję zostawi fanów z dziedzictwem naszej muzyki.”  13 marca 2020 roku  BMG wyda antologię Clannad "In A Lifetime". Wydawnictwo będzie podsumowaniem 50 letniej kariery

  AudioRecki
  AudioRecki
  Newsy

  Tool "Fear Inoculum".Trzynaście lat i... mieszane uczucia.

  Już na wstępie można napisać, że zespół Tool albo się kocha, albo nigdy nie słyszało. Fani twórczości Maynarda Jamesa Keenana przez te 13 lat posuchy chyba już zdążyli przetrzeć swoje winyle igłami na wylot, a w oczekiwaniu na nowy album tworzyli w swojej głowie wyobrażenie o tym, jak wielki i niepowtarzalny będzie ten nowy album, który (być może) kiedyś nadejdzie. I o to jest! W (prawie) ostatnim dniu sierpnia, na muzycznym rynku wydawniczym ukazało się nowe dzieło zespołu Tool. O samym ze

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka 4
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.