Jump to content
AudioRecki

"A Star Is Born" po raz czwarty.

Sign in to follow this  
AudioRecki   |  

Dziś nie będzie zapowiedzi nowości wydarzenia muzycznego w postaci koncertu, nie będzie też zapowiedzi ukazania się na rynku nowego albumu. Dziś zaprosimy Was na wyjątkowy seans filmowy i muzyczny. Wyjątkowy na wielu płaszczyznach. Po pierwsze "A Star Is Born" ukazało się po raz czwarty (kolejny reamke musicalu z 1937 roku) - jak więc widać, temat jednak ma potencjał i historia nadal inspiruje do tworzenia nowych obrazów. Po drugie ze względu na odtwórców głównych ról. Bo o tym, że Lady Gaga jest wszechstronnie uzdolniona, a jej zaszufladkowanie jest niemożliwe - wiadomo nie od dziś. Kolejną gwiazdą obrazu jest Bradley Cooper znany z takich głośnych tytułów jak np.: Kac Vegas i Sniper. W przypadku Cooper'a warto wspomnieć w przypadku filmu jedną, ale jakże ważną rzecz - nie tylko jest odtwórcą jednej z głównych ról, ale też reżyserem tego filmu. Po trzecie i dla melomanów najważniejsze - ścieżka dźwiękowa, która naprawdę potrafi zatrzymać na długo w fotelu.

Sam film ogląda się przyjemnie, nie jest to dzieło wybitne czy nader ambitne. Czasem nawet mamy wrażenie zbyt pośpiesznego przedstawienia historii ludzi, dla których świat przynosi różne próby i niestety jak to bywa w życiu - bywa okrutny. Nie chcę tutaj opisywać fabuły, by nie popsuć nikomu przyjemności z oglądania - film jednak ogląda się nader dobrze, rewelacyjna ścieżka dźwiękowa i równie dobre udźwiękowienie filmu rekompensują samą fabułę (w niektórych momentach wydaje się naiwna).

Lady Gaga jako filmowa Ally, w ocenie wielu krytyków odkrywa w filmie część siebie i swojego życia - jest to swoiste "rozliczenie z przeszłością". Czy na pewno - warto sięgnąć po film. Natomiast Cooper po kilku rolach w tytułach, które okazały się klapą finansową - zaryzykował wiele sięgając po temat wydawałoby się opowiedziany już na wszystkie możliwe sposoby. Cooper tym filmem pokazał w sposób jakże wyrazisty i udany blaski oraz cienie przemysłu rozrywkowego. 

 

                                                                                             what-is-a-star-is-born-about-1550602420.thumb.jpg.4e3f69027f5dd294d09c4ae2775d4606.jpg

 

Film  "A Star Is Born" to nie tylko obraz, ale jak wspomniałem powyżej - świetna ścieżka dźwiękowa! I to jej warto po seansie poświęcić znacznie więcej czasu! Głos Lady Gaga oraz Cooper'a wprowadza nas w magiczny klimat dwojga zakochanych ludzi. Mógłbym napisać, że to ścieżka dźwiękowa wprowadza w wyjątkowy klimat relacji międzyludzkich, gdzie jedno jest muzą, drugie mentorem. 

 

Muzyka z filmu żyje wręcz swoim życiem i nawet osoby nie będące zainteresowane samym filmem - w muzyce z filmu odnajdą wszystko to, co opowiada sam film. Pisząc wprost - soundtrack z filmu jest po prostu rewelacyjny! 

 

Ścieżka dźwiękowa zawiera aż 34 utwory, w tym 19 piosenek śpiewanych przez Lady Gagę oraz Bradleya Coopera (tak osobno, jak i w duecie). To, co dodatkowo dodaje pozycji smaku, to wplecione fragmenty (zaznaczmy do tego świetnych) dialogów. 

 

Polecam wyjątkowo nawet jako prezent dla swojej drugiej połowy. Tym razem prezent może okazać się świetną pozycją do wspólnych, długich odsłuchów.

Soundtrack jest dostępny na CD oraz na winylu i możecie go nabyć "od ręki" w sklepie internetowym Gandalf.

https://www.gandalf.com.pl/m/a-star-is-born-ost-vinyl/

 

 

 

AudioRecki (Magazyn Kulturalny, AudioStereo)

 

Za inspirację dziękujemy firmie Gandalf z Łodzi:

logo-dla-facebook-min.thumb.png.fdfc5f10fa311b0e53b4ec4fe8e9f7e1.png

               https://www.gandalf.com.pl

 

 

        "A Star is Born" - (2018) Soundtrack

        a-star-is-born-b-iext53228869.thumb.jpg.369011b6bbb3b0c370717b0e1eed1461.jpg      

 

1. Intro

2. Black Eyes

3. Somewhere Over The Rainbow (Dialogue)

4. Fabulous French (Dialogue)

5. La Vie En Rose

6. I'll Wait For You (Dialogue)

7. Maybe It's Time

8. Parking Lot (Dialogue)

9. Out Of Time

10. Alibi

11. Trust Me (Dialogue)

12. Shallow

13. First Stop, Arizona (Dialogue)

14. Music To My Eyes

15. Diggin' My Grave

16. I Love You (Dialogue)

17. Always Remember Us This Way

18. Unbelievable (Dialogue)

19. How Do You Hear It? (Dialogue)

20. Look What I Found

21. Memphis (Dialogue)

22. Heal Me

23. I Don't Know What Love Is

24. Vows (Dialogue)

25. Is That Alright?

26. SNL (Dialogue)

27. Why Did You Do That?

28. Hair Body Face

29. Scene 98 (Dialogue)

30. Before I Cry

31. Too Far Gone

32. Twelve Notes (Dialogue)

33. I'll Never Love Again

34. I'll Never Love Again (Extended Version)

 

"A Star Is Born"  - czwarta kinowa wersja filmu. W oryginale z 1937 roku zagrali Janet Gaynor i Fredric March. W filmie z 1954 (produkcja Georg`a Cukora) wystąpili Judy Garland oraz James Mason. W 1976 na ekranie pojawili się Barbra Streisand oraz Kris Kristofferson (reż. Frank Pierson).

 

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Obraz i muzyka bliskie ideału dzięki ZAPPITI PRO 4K HDR SERIES.

  Multimedia w naszym codziennym życiu stanowią od kilku już dekad podstawę rozrywki dla całej rodziny. Przeszliśmy już chyba wszyscy etap kaset VHS, płyt DVD i  Blu-Ray. Obecnie można by uznać najnowsze rozwiązanie w postaci płyt UHD 4K za idealne, gdyby nie jeden "problem". Otóż przez wiele lat świat cyfrowy dzielił się na fizyczne nośniki (płyty) i pliki w postaci filmów czy muzyki. Im bliższe nam obecne czasy, tym coraz bardziej widać stawianie przez użytkowników na jakość tak obrazu jak i dźw

  AudioRecki
  AudioRecki
  Źródła

  Monitor Audio PL300II. Kiedy muzyka potrafi przemówić do naszych serc.

  Rynek audio od lat niezmiennie kieruje się swoimi prawami. Są duże firmy od lat cenione za którymi idą niezliczone rzesze wiernych klientów, są też małe manufaktury, które starają się obok tych wielkich pokazać, że ich konstrukcje też nie są gorsze. Za wielkimi firmami zawsze przemawiają argumenty w postaci wieloletnich badań, dużego zespołu inżynierów, możliwości rozwoju i co najważniejsze - patenty i technologie, często stanowiące wyróżnik na in plus.  Tak też jest z firmą Monitor Audio,

  AudioRecki
  AudioRecki
  Kolumny

  Remaster Chic już na dniach na czarnym krążku.

  Chyba nie ma takiej osoby, która nie znała by kawałka "Le Freak". Za tym już obecnie kultowym utworem stoi fantastyczny zespół Chic, który w dorobku artystycznym poza wspomnianym "Le Freak", wylansował znacznie więcej hitów obejmujących gatunek funk i disco-soul. Kolejnym wielkim hitem, które jest dziełem Nile'a Rodgers'a i Bernard'a Edwards'a to "Dance Dance Dance". Kawałek ten przeszedł już do klasyki gatunku, podbijając w latach 70 ubiegłego wieku parkiety disco na całym ś

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka

  Lector Audio w nowej odsłonie... Powstał pokój odsłuchowy.

  Z Lector Audio jest tak, jak z tymi mitycznymi jednorożcami, które wywołują u niektórych podziw i zaciekawienie, każdy coś o nich słyszał... niewielu "widziało i uwierzyło". Można by napisać, że produkty Włoskiej manufaktury mają zadanie ułatwione w stosunku do jednorożców (te zostawmy już w spokoju), otóż w przypadku sprzętu z logo Lector - wielu posłuchało i wielu uwierzyło. Co więc różni podejście dystrybutora produktów cenionych przez część środowiska melomanów, do dystrybutorów innych marek

  AudioRecki
  AudioRecki
  Newsy 4

  Audio-Technica AT-LPW40WN

  O ile początkowy, spowodowany renesansem czarnej płyty, wysyp budżetowych gramofonów nie wzbudził mojego większego entuzjazmu, to po ustabilizowaniu się sytuacji na rynku obraz przedstawia się zdecydowanie ciekawiej. Po prostu, to co od lat zalegało w firmowych magazynach albo trafiło na hipermarketowe półki i poszło w świat w ramach którejś z „mega” promocji albo, co równie prawdopodobne, uległo samoistnej biodegradacji. W końcu sami producenci zrozumieli, że więcej amatorów takich odgrzewanych

  Fr@ntz
  [email protected]
  Źródła
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.