Jump to content
AudioRecki

BartolomeyBittmann "Dynamo".

Sign in to follow this  
AudioRecki   |  

Jeśli nie znacie (w co wątpię), to macie okazję zapoznać się z wyjątkowym duetem tworzonym przez austriackich muzyków: wiolonczelistę Matthiasa Bartolomey i skrzypka oraz mandolistę Klemensa Bittmanna. Duet występuję pod może mało oryginalną nazwą, za to bardzo wymowną "BartolomeyBittmann". 

Panowie za sobą mają już udany debiut (Meridian" w 2013), a swoich fanów już niespełna dwa lata póżniej zaskoczyli kolejną pozycją - "Neubau", (2015). Duet z Austrii wydał obecnie nakładem wytwórni ACT Music swój kolejny album - "Dynamo". Czy nowa propozycja przypadnie do gustu melomanom? Jestem przekonany, że tak - tym bardziej mając w pamięci, że tak Bittmann jaki i Bartolomey potrafią naprawdę dużo w temacie kreowania nastroju i prezentacji muzyki. Nie ma też co się dziwić, w końcu ten pierwszy jest absolwentem prestiżowej uczelni Mozarteum w Salzburgu i ma za sobą pracę m.in. w orkiestrze Opery Wiedeńskiej. No a drugi... poza bardzo bogatym doświadczeniem muzycznym, obecnie skupia się na poszukiwaniu nowych technik gry na wiolonczeli. 

Album "Dynamo" oferuje bogactwo brzmienia i wygląda interesująco, na tle innych propozycji na rynku. Nie często bowiem mamy okazję słuchać połączenie klasyki, jazzu i co ciekawe - elementów folkloru, a to zawsze duetowi wychodziło nader dobrze . Jest więc więcej niż pewne, że nowy album zostanie bardzo ciepło przyjęty na rynku.

Z "Dynamo" związana jest jeszcze jedna ciekawostka. Utwór "Viadukt" został dedykowany genialnemu skrzypkowi jazzowemu, zmarłemu w 2018 roku Didierowi Lockwoodowi - wielkiemu mistrzowi jednego z muzyków (Bittman).

Płyta "Dynamo" zostanie wydana na rynku nakładem ACT Music. 

BartolomeyBittmann__Dynamo.thumb.jpg.a7383f65c9eaaa475f2ead9959a02bd5.jpg

Tracklista:

  1. Elefant
  2. Neptun
  3. Dynamo
  4. Glockenturm
  5. Fohn
  6. Krystallos
  7. Haim
  8. Viadukt
  9. Westen
10. Aurora
11. Menuett

 

AudioRecki (Magazyn Kulturalny, AudioStereo)

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.