Jump to content
AudioRecki

Hans Zimmer "The World of Hans Zimmer" PREMIERA!

AudioRecki   |  

Czy są wyjątkowe albumy? Są, wbrew pozorom nie jest ich aż tak wiele, ale trafiają się takie na rynku wydawniczym, które warto umieścić w swojej muzycznej bibliotece.  Dzięki uprzejmości firmy i sklepu internetowego Gandalf z Łodzi, mamy przyjemność recenzować dla Was jedną z takich perełek. A nawet więcej, na koniec zaprosić Was do małego konkursu!

                                                                                                             

Pamiętacie zespół Buggles? A pamiętacie pierwszy teledysk stacji MTV - "Video Killed the Radio Star"? Za jednym i drugim stoi ta sama osoba... No i może do kompletu dodajmy do tego takie osiągnięcia i tytuły jak: Zdobywca Oscara, Grammy i Złotego Globu. Mowa o człowieku, którego nazwisko zna chyba każdy na ziemi -  Hans Zimmer.

Są więc kompozytorzy i są wielcy mistrzowie.  Spośród tych drugich bez wątpienia na taki tytuł zasługuje Hans Zimmer. I nie ma tutaj cienia wątpliwości, że Zimmer już za życia zapracował na ten tytuł. Samouk, który od najmłodszych lat  kochał muzykę i można by napisać - muzyka kochała jego osobę. Został uznany za jednego z najbardziej uznanych i cenionych kompozytorów filmowych naszych czasów.

Pod koniec kwietnia 2018 roku w Niemczech rozpoczęła się trasa koncertowa "The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration". Rzecz jasna trasa koncertowa trwa do dziś i wiosną 2019 roku odbywają się kolejne koncerty w Europie. Hans Zimmer niestety nie będzie występował podczas koncertów, ale pełni on funkcję dyrektora muzycznego oraz kuratora trasy. Nie zabraknie też przy tej okazji przyjaciół mistrza, wśród gwiazd występują m.in: Lisa Gerrard, Valentina Naforniță czy Asja Kadrić. 

 

 

"The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration" to wyjątkowa trasa i wyjątkowe kompozycje. Zimmer spędził miesiące przystosowując swoje ścieżki dźwiękowe stricte pod to wydarzenie i zamieniał je w bogate koncertowe suity. Podczas koncertów można było usłyszeć m.in. premierowe aranżacje z "Króla Lwa" czy "Gladiatora". 

 

Trasa koncertowa pomimo faktu, że jest wielkim wydarzeniem - to jedno, bo nie każdy ma możliwość usłyszeć (i zobaczyć) największe utwory mistrza w tak wyjątkowej formie. I w tym momencie z pomocą wszystkim zainteresowanym twórczością kompozytora przychodzi nowoczesna technologia. Otóż już w tym miesiącu miał premierę nowy album "The World of Hans Zimmer". Album ukazał się w wyjątkowej formie - na podwójnym CD i płycie winylowej. Album co oczywiste przedstawia te samy utwory, które pojawiały się podczas wyżej opisanego tournee, a wszystkie aranżacje i mastering dokonane zostały przez Hansa Zimmera i jego zespół. Same nagrania wykonano w słynnym Wiener Konzerthaus.

Album jest wyjątkowy także z kilku innych powodów. Orkiestrą The Vienna Radio Symphony Orchestra oraz chórem `Neue Wiener Stimmen` pokierował Gavin Greenway, zaś wśród solistów odnajdziemy takie gwiazdy jak: Pedro Eustache, Luis Ribeiro, Lucy Landymore czy Juan Carcia-Herreros.

 

Zawartość albumu, która wprost nawiązuje do największych hitów filmowych musi się podobać kino-maniakom, a forma wykonania i prezentacja - przyciągnie każdego melomana. Jakość albumu od strony masteringu nie pozostawia najmniejszych zastrzeżeń. Album wyróżnia się na rynku w każdym wymiarze, widać tutaj szczególne zaangażowanie kompozytora w najdrobniejszy szczegół, nie ograniczył się jedynie do nowej formy przekazu, ale wprost podjął się praktycznie na nowo opracowania swoich hitów pod muzykę symfoniczną. Jak pisałem powyżej - zaangażował w cały projekt najlepszych, z którymi przyszło mu przez te lata współpracować. Czy potrzeba większej rekomendacji? Pozostaje tylko celebrować symfonicznie wielkie dzieła Hans'a Zimmer'a.

Podwójne wydanie CD jak i "czarna" płyta są wyjątkowe wśród premier tego miesiąca, wartych zainteresowania i zdecydowanie zakupu. Patrząc na listę premier - jedna z tych pozycji, jakie zaznaczymy na czerwono "obowiązkowy zakup".

Dziś mamy wyjątkową przyjemność przedstawić Wam powyższy album i jednocześnie zaprosić do małego konkursu. Spośród wszystkich osób wybierzemy jedną, której uda się w najciekawszy sposób wskazać ten album, który jej zdaniem jest najważniejszy z całej dyskografii mistrza. Wystarczy pozostawić post poniżej artykułu, a wybrana osoba otrzyma przed świętami wprost do domu opisywaną płytę! Zapraszamy więc do udziału (termin mija 21 kwietnia - niedziela).

 

Raz jeszcze: za materiał do publikacji oraz wyjątkową płytę dla naszych forumowiczów dziękujemy firmie Gandalf - sklep internetowy.

logo-dla-facebook-min.thumb.png.503d3d3614f511e081961740a4369628.png

https://www.gandalf.com.pl

Album CD:

https://www.gandalf.com.pl/m/the-world-of-hans-zimmer-a-symphonic/

Płyta winylowa:

https://www.gandalf.com.pl/m/the-world-of-hans-zimmer-a-symphonic-a/

 

AudioRecki (Magazyn Kulturalny, AudioStereo)

Hans Zimmer "The World Of Hans Zimmer : A Symphonic Celebration" (2019)

hz3.thumb.png.b56d66fa941cd2ce4fbbebea45c3bac1.png

Album składający się z 2 CD zawiera łącznie 23 utwory:

Tracklista:

CD 1
1 The Dark Knight (Orchestra Suite)                      
2 King Arthur (Orchestra Suite)                           
3 Mi2 - Mission Impossible 2 Pt.1 (Orchestra Suite)
4 Mi2 - Mission Impossible 2 Pt. 2 (Orchestra Suite)
5 Pearl Harbor (Orchestra Suite)
6 Rush (Orchestra Suite)
7 The Da Vinci Code Orchestra Suite: Part 1
8 The Da Vinci Code Orchestra Suite: Part 2 
9 The Da Vinci Code Orchestra Suite: Part 3 – Chevaliers De Sangreal
10 The Da Vinci Code Orchestra Suite: Part 4
 
CD 2
1 Madagascar: Best Friends (Orchestra Version)
2 Spirit (Orchestra Suite)
3 Kung Fu Panda: Oogway Ascends (Orchestra Version)     
4 The Holiday (Orchestra Suite)
5 Hannibal: To Every Captive Soul (Orchestra Version)
6 The Lion King Orchestra Suite: Part 1
7 The Lion King Orchestra Suite: Part 2
8 Gladiator Orchestra Suite: Part 1 – The Wheat / The Battle
9 Gladiator Orchestra Suite: Part 2 – Elysium
10 Gladiator Orchestra Suite: Part 3 – Now We Are Free
11 Inception: Time (Orchestra Version)
12 Pirates Of The Caribbean Orchestra Suite: Part 1 – I Don’t Think Now Is The Best Time / At Wit’s End
13 Pirates Of The Caribbean Orchestra Suite: Part 2 – Drink Up Me Hearties Yo Ho

 

 

 User Feedback

Recommended Comments

Mój ulubiony album i tym samym najważniejszy to stosunkowo mało znany soundtrack Hansa Zimmer'a do filmu Ridley Scott'a "Black Hawk Down". W filmie Hans zderza ze sobą jak dwa żywioły gatunki muzyczne, które pozornie nie nadają się do łączenia ze sobą. Hans jednak po mistrzowsku wykorzystał potencjał drzemiący w etnicznych nurtach rodem z Afryki i połączył je z amerykańską mieszanką rocka, groove i hip hop. Muzyka w połączeniu ze zdjęciami dosłownie wciska w fotel. Mój ulubiony utwór z płyty to "Barra Barra" z mocno zaznaczoną przesterowaną gitarą i ujmującym wokalem Maala. Polecam każdemu, w tym do testów zestawów audio, ponieważ to doskonała realizacja.
 

 • Like 3

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem - soundtrack z filmu Hannibal z 2001. Niesamowity, mroczny klimat - potęgujący i uwypuklający sceny filmu, które z całą pewnością by takie nie były, gdyby nie muzyka.

Mogę dodać jeszcze kilka elementów na plus albumu: jest oparta o klasykę i w tym klimacie utrzymana - za podstawę ścieżki posłużyły nuty np.: „Nad pięknym, modrym Dunajem”.

Następnym będzie ten z zapowiedzi – po pierwszych odsłuchach z YouTube – po prostu rewelacja, w tym przypadku pozycja „must have”.

Nic w życiu nie wygrałem - więc pozostaje mi kupić! Ale gdyby jednak… to już z góry wielkie „THANKS”

Wielki fan Hansa Zimmera.

 • Like 2

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Mam chyba wszystkie jego płyty, byłem w Atlas Arenie na koncercie.

Dla mnie najważniejszym albumem jest Interstellar. Dlaczego? Powstał w czasie, kiedy zdecydowana większość twierdziła, że już nic wielkiego nie wymyśli, że już wszystko było. Ten film bez jego muzyki nie byłby kiepski. Bez jego muzyki byłby niczym. Muzyka to 90% całości.

Dla mnie Zimmer to geniusz. Ma swój odmienny, nie do pomylenia z nikim innym styl. Jego muzyka się nie nudzi choćby słuchać jej codziennie.

 • Like 2

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

"Król Lew " - jak powiedział Zimmer na antenie trójki, jego córka chciała by oglądnąć film do którego muzykę skomponował jej tata. Przez przypadek powstało to niesamowite dzieło, które było przełomem w dorobku artysty. Przepiękny film z doskonałą ścieżką dźwiękową dla dzieci i całej rodziny. Sukces doprowadził do powstania musicalu wystawianego na Brodwayu. Soundtrack Króla Lwa to obowiązkowa pozycja dla fanów Zimmera.

Pozdrawiam

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie! Zwycięzca został już powiadomiony via PW o wygranej. Płyta w najbliższych dniach dotrze pod wskazany adres. Gratulujemy!

Pozostałe osoby zapraszamy do konkursów, które obecnie trwają lub w najbliższym czasie pojawią się w Magazynie Kulturalnym!

 

AudioRecki

 • Like 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję za wygraną, jestem tym bardziej szczęśliwy, że to moja pierwsza wygrana w życiu 🙂 Raz jeszcze dziękuję!!! 

 • Like 3

Share this comment


Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • CAYIN IDAP-6

  Dzięki uprzejmości Audiomagic.pl trafił do mnie na testy CAYIN IDAP-6. Firma Cayin powstała w 1993 roku w Chinach i zasłynęła przede wszystkim produkcją wzmacniaczy lampowych, cieszących się dobrą opinią w świecie audio. Wraz z rozwojem cyfryzacji, pojawieniem się bezstratnych formatów i powstaniem serwisów streamingowych, wiele firm zaczęło przechodzić na „ciemną stronę mocy” i produkować urządzenia do słuchania muzyki z plików.  I tak Firma Cayin stworzyła serię „i”: iDAP-6, iDA

  M@rgot
  [email protected]
  Źródła

  A jeśli tylko muzyka? Audiolab 6000A.

  Można by już na wstępie napisać "jaki jest Audiolab każdy widzi". Brytyjczycy od lat są dumni z tego, że na przeciw innych marek nie tworzą dziesiątek różnych produktów, mających za zadanie błyszczeć i świecić, a tym samym "czarować" by dotrzeć do każdego zainteresowanego sprzętem audiofila czy melomana. Audiolab w swojej polityce przyjmuje jako oczywiste tworzenie różnych grup produktów, mających docelowo trafiać do określonego klienta, ale oferta nie jest wbrew pozorom w żaden sposób przesadzo

  AudioRecki
  AudioRecki
  Wzmacniacze

  Vienna Acoustics Haydn Jubilee

  Życie zdążyło nas nauczyć, że im większy, znaczy się bardziej imponujący, a zarazem okrągły, jubileusz dany producent pragnie świętować, tym przygotowywana na tę okazję rocznicowa limitacja jest bardziej pektakularna. Dlatego też patrząc na dorobek Austriaków, którzy pod kierownictwem Petera Gansterera zdążyli w ciągu ostatnich trzydziestu lat popełnić tak rozsądnie, przynajmniej jak na High-End, wycenione flagowce jak Liszt, czy też nader odważne jak na swoje czasy, lecz niestety już nieproduko

  Fr@ntz
  [email protected]
  Kolumny

  MOON 860A v2 trafia na Polski rynek dzięki Audio Center Poland!

  Jeśli przeglądamy ofertę elektroniki audio dla fascynatów naprawdę dobrego brzmienia, prędzej czy później natrafimy na Kanadyjskiego producenta sprzętu z logiem MOON na obudowie. Można nawet przyjąć za pewnik, że część melomanów i audiofilii nie raz brała pod uwagę produkty tej zacnej marki. Jednym z najważniejszych wyróżników sprzętu MOON, to trwałość poparta aż 10 letnią gwarancją oraz doskonałe brzmienie. Wchodząc na stronę producenta nie bez powodu czytamy  "Dźwięk na całe życie". Znam

  AudioRecki
  AudioRecki
  Newsy

  Lalo Schifrin, mistrz obrazów z dźwięków stworzonych.

  Dziś nie ma chyba takiej osoby, która nie znałaby takie tytuły jak rewelacyjny "Brudny Harry", doskonałe i do tego bawiące do dziś  "Złoto dla zuchwałych" czy nieśmiertelny "Bullitt", w którym główną rolę zagrał Steve McQueen i równie rozpoznawalny przez ostatnie dekady samochód... Mustang. Filmy te przeszły już do kanonu klasyków i zapewniły sobie niekwestionowane miejsce w światowej kinematografii. Jednak nie o samych filmach dziś przychodzi nam wspomnieć, a o muzyce jaka zagościła na tych i w

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.