Jump to content

Hans Zimmer "The World of Hans Zimmer" PREMIERA!

AudioRecki
AudioRecki

Czy są wyjątkowe albumy? Są, wbrew pozorom nie jest ich aż tak wiele, ale trafiają się takie na rynku wydawniczym, które warto umieścić w swojej muzycznej bibliotece.  Dzięki uprzejmości firmy i sklepu internetowego Gandalf z Łodzi, mamy przyjemność recenzować dla Was jedną z takich perełek. A nawet więcej, na koniec zaprosić Was do małego konkursu!

                                                                                                             

Pamiętacie zespół Buggles? A pamiętacie pierwszy teledysk stacji MTV - "Video Killed the Radio Star"? Za jednym i drugim stoi ta sama osoba... No i może do kompletu dodajmy do tego takie osiągnięcia i tytuły jak: Zdobywca Oscara, Grammy i Złotego Globu. Mowa o człowieku, którego nazwisko zna chyba każdy na ziemi -  Hans Zimmer.

Są więc kompozytorzy i są wielcy mistrzowie.  Spośród tych drugich bez wątpienia na taki tytuł zasługuje Hans Zimmer. I nie ma tutaj cienia wątpliwości, że Zimmer już za życia zapracował na ten tytuł. Samouk, który od najmłodszych lat  kochał muzykę i można by napisać - muzyka kochała jego osobę. Został uznany za jednego z najbardziej uznanych i cenionych kompozytorów filmowych naszych czasów.

Pod koniec kwietnia 2018 roku w Niemczech rozpoczęła się trasa koncertowa "The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration". Rzecz jasna trasa koncertowa trwa do dziś i wiosną 2019 roku odbywają się kolejne koncerty w Europie. Hans Zimmer niestety nie będzie występował podczas koncertów, ale pełni on funkcję dyrektora muzycznego oraz kuratora trasy. Nie zabraknie też przy tej okazji przyjaciół mistrza, wśród gwiazd występują m.in: Lisa Gerrard, Valentina Naforniță czy Asja Kadrić. 

 

 

"The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration" to wyjątkowa trasa i wyjątkowe kompozycje. Zimmer spędził miesiące przystosowując swoje ścieżki dźwiękowe stricte pod to wydarzenie i zamieniał je w bogate koncertowe suity. Podczas koncertów można było usłyszeć m.in. premierowe aranżacje z "Króla Lwa" czy "Gladiatora". 

 

Trasa koncertowa pomimo faktu, że jest wielkim wydarzeniem - to jedno, bo nie każdy ma możliwość usłyszeć (i zobaczyć) największe utwory mistrza w tak wyjątkowej formie. I w tym momencie z pomocą wszystkim zainteresowanym twórczością kompozytora przychodzi nowoczesna technologia. Otóż już w tym miesiącu miał premierę nowy album "The World of Hans Zimmer". Album ukazał się w wyjątkowej formie - na podwójnym CD i płycie winylowej. Album co oczywiste przedstawia te samy utwory, które pojawiały się podczas wyżej opisanego tournee, a wszystkie aranżacje i mastering dokonane zostały przez Hansa Zimmera i jego zespół. Same nagrania wykonano w słynnym Wiener Konzerthaus.

Album jest wyjątkowy także z kilku innych powodów. Orkiestrą The Vienna Radio Symphony Orchestra oraz chórem `Neue Wiener Stimmen` pokierował Gavin Greenway, zaś wśród solistów odnajdziemy takie gwiazdy jak: Pedro Eustache, Luis Ribeiro, Lucy Landymore czy Juan Carcia-Herreros.

 

Zawartość albumu, która wprost nawiązuje do największych hitów filmowych musi się podobać kino-maniakom, a forma wykonania i prezentacja - przyciągnie każdego melomana. Jakość albumu od strony masteringu nie pozostawia najmniejszych zastrzeżeń. Album wyróżnia się na rynku w każdym wymiarze, widać tutaj szczególne zaangażowanie kompozytora w najdrobniejszy szczegół, nie ograniczył się jedynie do nowej formy przekazu, ale wprost podjął się praktycznie na nowo opracowania swoich hitów pod muzykę symfoniczną. Jak pisałem powyżej - zaangażował w cały projekt najlepszych, z którymi przyszło mu przez te lata współpracować. Czy potrzeba większej rekomendacji? Pozostaje tylko celebrować symfonicznie wielkie dzieła Hans'a Zimmer'a.

Podwójne wydanie CD jak i "czarna" płyta są wyjątkowe wśród premier tego miesiąca, wartych zainteresowania i zdecydowanie zakupu. Patrząc na listę premier - jedna z tych pozycji, jakie zaznaczymy na czerwono "obowiązkowy zakup".

Dziś mamy wyjątkową przyjemność przedstawić Wam powyższy album i jednocześnie zaprosić do małego konkursu. Spośród wszystkich osób wybierzemy jedną, której uda się w najciekawszy sposób wskazać ten album, który jej zdaniem jest najważniejszy z całej dyskografii mistrza. Wystarczy pozostawić post poniżej artykułu, a wybrana osoba otrzyma przed świętami wprost do domu opisywaną płytę! Zapraszamy więc do udziału (termin mija 21 kwietnia - niedziela).

 

Raz jeszcze: za materiał do publikacji oraz wyjątkową płytę dla naszych forumowiczów dziękujemy firmie Gandalf - sklep internetowy.

logo-dla-facebook-min.thumb.png.503d3d3614f511e081961740a4369628.png

https://www.gandalf.com.pl

Album CD:

https://www.gandalf.com.pl/m/the-world-of-hans-zimmer-a-symphonic/

Płyta winylowa:

https://www.gandalf.com.pl/m/the-world-of-hans-zimmer-a-symphonic-a/

 

AudioRecki (Magazyn Kulturalny, AudioStereo)

Hans Zimmer "The World Of Hans Zimmer : A Symphonic Celebration" (2019)

hz3.thumb.png.b56d66fa941cd2ce4fbbebea45c3bac1.png

Album składający się z 2 CD zawiera łącznie 23 utwory:

Tracklista:

CD 1
1 The Dark Knight (Orchestra Suite)                      
2 King Arthur (Orchestra Suite)                           
3 Mi2 - Mission Impossible 2 Pt.1 (Orchestra Suite)
4 Mi2 - Mission Impossible 2 Pt. 2 (Orchestra Suite)
5 Pearl Harbor (Orchestra Suite)
6 Rush (Orchestra Suite)
7 The Da Vinci Code Orchestra Suite: Part 1
8 The Da Vinci Code Orchestra Suite: Part 2 
9 The Da Vinci Code Orchestra Suite: Part 3 – Chevaliers De Sangreal
10 The Da Vinci Code Orchestra Suite: Part 4
 
CD 2
1 Madagascar: Best Friends (Orchestra Version)
2 Spirit (Orchestra Suite)
3 Kung Fu Panda: Oogway Ascends (Orchestra Version)     
4 The Holiday (Orchestra Suite)
5 Hannibal: To Every Captive Soul (Orchestra Version)
6 The Lion King Orchestra Suite: Part 1
7 The Lion King Orchestra Suite: Part 2
8 Gladiator Orchestra Suite: Part 1 – The Wheat / The Battle
9 Gladiator Orchestra Suite: Part 2 – Elysium
10 Gladiator Orchestra Suite: Part 3 – Now We Are Free
11 Inception: Time (Orchestra Version)
12 Pirates Of The Caribbean Orchestra Suite: Part 1 – I Don’t Think Now Is The Best Time / At Wit’s End
13 Pirates Of The Caribbean Orchestra Suite: Part 2 – Drink Up Me Hearties Yo Ho

 

 

 User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Sziget Festival line-up podany.

  Sziget Festival jest imprezą bogatą nie tylko kulturowo (ze względu na uczestników wydarzenia z praktycznie całego świata), ale jest imprezą nader bogatą od strony muzycznej. Motto imprezy powinno brzmieć "dla każdego (ucha) coś miłego". W tym roku line-up potwierdza charakter imprezy i już po pierwszej analizie listy zapowiedzianych artystów widać, że organizator nie ma zamiaru dokonywać zmian odnośnie różnorodności gatunków. Wracając do "spisu treści" artystów, którzy zaprezentują się w Budape

  AudioRecki
  AudioRecki
  Newsy

  Dwie nowe płyty Davida Bowie’go.

  Davida Bowie’go nie ma z nami już cztery lata. Czas niestety w tym przypadku nie uleczył straty wspaniałego artysty, za to pozostały po nim wspaniałe utwory, bogata dyskografia i zapis wielu koncertów. Ale to nie wszystko, w czeluściach studia nagraniowego gdzieś na taśmach matkach zapewne kryją się perełki do tej pory nie publikowane, a warte odkrycia. Tak też jest i w tym przypadku, dzięki wytwórni Parlophone kilka tygodni temu został wydany pierwszy album. To tzw. "epka"  David Bowie "Is It A

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka

  Jean Michel Jarre z nowym projektem muzycznym opartym o SI

  Jean Michel Jarre to nie tylko wielki mistrz muzyki elektronicznej i człowiek, dzięki któremu ten gatunek muzyczny zyskał nowe oblicze i brzmienie. Do dziś jego najbardziej rozpoznawalne albumy cieszą się ogromną popularnością wśród fanów gatunku, a niektóre kompozycje bez trudu rozpoznawane są nawet przez osoby nie mające większego rozeznania w muzyce elektronicznej. J. M. Jarre to nieustanne źródło nowych pomysłów i kompozycji, które często zaskakują nawet fanów muzyka. W grudniu zeszłego roku

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka 3

  Gregory Porter. Fenomen muzyczny po raz dziewiąty już w kwietniu.

  Gregory Porter został okrzyknięty fenomenem muzycznym ostatnich lat. Jego debiut w postaci albumu "Water" z 2010 roku przyniósł artyście nominację do nagrody Grammy. Zgodnie z powiedzeniem "co się odwlecze..." trzeci album „Liquid Spirit”, nagrany w 2013 roku dla Blue Note Records, otrzymał Nagrodę Grammy 2014 w kategorii „Najlepszy Album Jazzowy”. Na poparcie tej nagrody przy okazji stał się jednym z najpopularniejszych albumów w sieci. Melomani korzystający ze streamingu jako źródła muzyki ods

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka

  ARMIA wydaje reedycje albumu „Pocałunek Mongolskiego Księcia”.

  Przez ostatnie dwie, trzy dekady na rynku wydawniczym pojawiało się sporo albumów ważnych, mniej ważnych i niezauważonych. W 2003 roku zespół ARMIA oddał w ręce swoich fanów album, który wielokrotnie był określany jako rewelacyjny powrót zespołu do swojej najlepszej formy muzycznej sprzed lat. „Pocałunek Mongolskiego Księcia” pokazał wszystkim, że był to powrót w naprawdę wielkim stylu, nieoczekiwany czy wręcz nawet z góry skazany na swoistą porażkę - okazał się pozytywnym zaskoczeniem. Poprzedn

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.