Jump to content
Muzyka

Hans Zimmer "The World of Hans Zimmer" PREMIERA!

Czy są wyjątkowe albumy? Są, wbrew pozorom nie jest ich aż tak wiele, ale trafiają się takie na rynku wydawniczym, które warto umieścić w swojej muzycznej bibliotece.  Dzięki uprzejmości firmy i sklepu internetowego Gandalf z Łodzi, mamy przyjemność recenzować dla Was jedną z takich perełek. A nawet więcej, na koniec zaprosić Was do małego konkursu!

                                                                                                             

Pamiętacie zespół Buggles? A pamiętacie pierwszy teledysk stacji MTV - "Video Killed the Radio Star"? Za jednym i drugim stoi ta sama osoba... No i może do kompletu dodajmy do tego takie osiągnięcia i tytuły jak: Zdobywca Oscara, Grammy i Złotego Globu. Mowa o człowieku, którego nazwisko zna chyba każdy na ziemi -  Hans Zimmer.

Są więc kompozytorzy i są wielcy mistrzowie.  Spośród tych drugich bez wątpienia na taki tytuł zasługuje Hans Zimmer. I nie ma tutaj cienia wątpliwości, że Zimmer już za życia zapracował na ten tytuł. Samouk, który od najmłodszych lat  kochał muzykę i można by napisać - muzyka kochała jego osobę. Został uznany za jednego z najbardziej uznanych i cenionych kompozytorów filmowych naszych czasów.

Pod koniec kwietnia 2018 roku w Niemczech rozpoczęła się trasa koncertowa "The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration". Rzecz jasna trasa koncertowa trwa do dziś i wiosną 2019 roku odbywają się kolejne koncerty w Europie. Hans Zimmer niestety nie będzie występował podczas koncertów, ale pełni on funkcję dyrektora muzycznego oraz kuratora trasy. Nie zabraknie też przy tej okazji przyjaciół mistrza, wśród gwiazd występują m.in: Lisa Gerrard, Valentina Naforniță czy Asja Kadrić. 

 

 

"The World of Hans Zimmer – A Symphonic Celebration" to wyjątkowa trasa i wyjątkowe kompozycje. Zimmer spędził miesiące przystosowując swoje ścieżki dźwiękowe stricte pod to wydarzenie i zamieniał je w bogate koncertowe suity. Podczas koncertów można było usłyszeć m.in. premierowe aranżacje z "Króla Lwa" czy "Gladiatora". 

 

Trasa koncertowa pomimo faktu, że jest wielkim wydarzeniem - to jedno, bo nie każdy ma możliwość usłyszeć (i zobaczyć) największe utwory mistrza w tak wyjątkowej formie. I w tym momencie z pomocą wszystkim zainteresowanym twórczością kompozytora przychodzi nowoczesna technologia. Otóż już w tym miesiącu miał premierę nowy album "The World of Hans Zimmer". Album ukazał się w wyjątkowej formie - na podwójnym CD i płycie winylowej. Album co oczywiste przedstawia te samy utwory, które pojawiały się podczas wyżej opisanego tournee, a wszystkie aranżacje i mastering dokonane zostały przez Hansa Zimmera i jego zespół. Same nagrania wykonano w słynnym Wiener Konzerthaus.

Album jest wyjątkowy także z kilku innych powodów. Orkiestrą The Vienna Radio Symphony Orchestra oraz chórem `Neue Wiener Stimmen` pokierował Gavin Greenway, zaś wśród solistów odnajdziemy takie gwiazdy jak: Pedro Eustache, Luis Ribeiro, Lucy Landymore czy Juan Carcia-Herreros.

 

Zawartość albumu, która wprost nawiązuje do największych hitów filmowych musi się podobać kino-maniakom, a forma wykonania i prezentacja - przyciągnie każdego melomana. Jakość albumu od strony masteringu nie pozostawia najmniejszych zastrzeżeń. Album wyróżnia się na rynku w każdym wymiarze, widać tutaj szczególne zaangażowanie kompozytora w najdrobniejszy szczegół, nie ograniczył się jedynie do nowej formy przekazu, ale wprost podjął się praktycznie na nowo opracowania swoich hitów pod muzykę symfoniczną. Jak pisałem powyżej - zaangażował w cały projekt najlepszych, z którymi przyszło mu przez te lata współpracować. Czy potrzeba większej rekomendacji? Pozostaje tylko celebrować symfonicznie wielkie dzieła Hans'a Zimmer'a.

Podwójne wydanie CD jak i "czarna" płyta są wyjątkowe wśród premier tego miesiąca, wartych zainteresowania i zdecydowanie zakupu. Patrząc na listę premier - jedna z tych pozycji, jakie zaznaczymy na czerwono "obowiązkowy zakup".

Dziś mamy wyjątkową przyjemność przedstawić Wam powyższy album i jednocześnie zaprosić do małego konkursu. Spośród wszystkich osób wybierzemy jedną, której uda się w najciekawszy sposób wskazać ten album, który jej zdaniem jest najważniejszy z całej dyskografii mistrza. Wystarczy pozostawić post poniżej artykułu, a wybrana osoba otrzyma przed świętami wprost do domu opisywaną płytę! Zapraszamy więc do udziału (termin mija 21 kwietnia - niedziela).

 

Raz jeszcze: za materiał do publikacji oraz wyjątkową płytę dla naszych forumowiczów dziękujemy firmie Gandalf - sklep internetowy.

logo-dla-facebook-min.thumb.png.503d3d3614f511e081961740a4369628.png

https://www.gandalf.com.pl

Album CD:

https://www.gandalf.com.pl/m/the-world-of-hans-zimmer-a-symphonic/

Płyta winylowa:

https://www.gandalf.com.pl/m/the-world-of-hans-zimmer-a-symphonic-a/

 

AudioRecki (Magazyn Kulturalny, AudioStereo)

Hans Zimmer "The World Of Hans Zimmer : A Symphonic Celebration" (2019)

hz3.thumb.png.b56d66fa941cd2ce4fbbebea45c3bac1.png

Album składający się z 2 CD zawiera łącznie 23 utwory:

Tracklista:

CD 1
1 The Dark Knight (Orchestra Suite)                      
2 King Arthur (Orchestra Suite)                           
3 Mi2 - Mission Impossible 2 Pt.1 (Orchestra Suite)
4 Mi2 - Mission Impossible 2 Pt. 2 (Orchestra Suite)
5 Pearl Harbor (Orchestra Suite)
6 Rush (Orchestra Suite)
7 The Da Vinci Code Orchestra Suite: Part 1
8 The Da Vinci Code Orchestra Suite: Part 2 
9 The Da Vinci Code Orchestra Suite: Part 3 – Chevaliers De Sangreal
10 The Da Vinci Code Orchestra Suite: Part 4
 
CD 2
1 Madagascar: Best Friends (Orchestra Version)
2 Spirit (Orchestra Suite)
3 Kung Fu Panda: Oogway Ascends (Orchestra Version)     
4 The Holiday (Orchestra Suite)
5 Hannibal: To Every Captive Soul (Orchestra Version)
6 The Lion King Orchestra Suite: Part 1
7 The Lion King Orchestra Suite: Part 2
8 Gladiator Orchestra Suite: Part 1 – The Wheat / The Battle
9 Gladiator Orchestra Suite: Part 2 – Elysium
10 Gladiator Orchestra Suite: Part 3 – Now We Are Free
11 Inception: Time (Orchestra Version)
12 Pirates Of The Caribbean Orchestra Suite: Part 1 – I Don’t Think Now Is The Best Time / At Wit’s End
13 Pirates Of The Caribbean Orchestra Suite: Part 2 – Drink Up Me Hearties Yo Ho

 

 

 

Date Added

SilentPower LAN iPurifier PRO – dedykowany do sieci Ethernet filtr z aktywną izolacją optyczną

SilentPower LAN iPurifier PRO – dedykowany do sieci Ethernet filtr z aktywną izolacją optyczną   Wywodząca się ze znanego iFi Audio nowa marka SilentPower wprowadza właśnie na rynek niezwykle ciekawe urządzenie. LAN iPurifier PRO – bo o nim mowa – to aktywny filtr dla sieci LAN, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie podłączamy poprzez kabel sieciowy streamer audio, czy też każde inne urządzenie współpracujące z naszym sprzętem grającym. Najnowszy produkt marki SilentPower zapewni nam

audiostereo.pl
audiostereo.pl
News | Tests | Others

Co Jest Grane Festival | Bilety

O wydarzeniu Warszawski Co Jest Grane Festival wraca w tym roku do najbardziej klimatycznego miejsca w mieście, jakim jest park przy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Bilety na Co Jest Grane Festival już w sprzedaży! Co Jest Grane Festival Warszawa 2024 Tegoroczny festiwal będzie multikulturowy z wiodącą rolą muzyki, kobiecy, rodzinny i piknikowy. Na odwiedzających w każdym wieku czeka mnóstwo atrakcji – koncerty topowych polskich gwiazd, Targi Książki Kulinarnej

AudioNews
AudioNews
Newsy

Pink Floyd History: Welcome to the Machine Tour | Bilety

O wydarzeniu Przygotuj się na podróż przez historię Pink Floyd: Koncert w warszawskiej Stodole to prapremiera ekscytującej europejskiej trasy koncertowej z okazji 60. urodzin Pink Floyd i 50. rocznicy wydania albumu „Wish You Were Here”! Pink Floyd History: Welcome to the Machine Tour bilety jużw sprzedaży.   Pink Floyd History: Welcome to the Machine Tour w Warszawie Pink Floyd History to pochodzący z Włoch najlepszy zespół specjalizujący się w repertuarze Pink Floyd w Europ

AudioNews
AudioNews
Newsy

Olsztyn Green Festival 2024 | Bilety

O wydarzeniu 10 lat Olsztyn Green Festival na plaży, w słońcu i przy dźwiękach muzyki! Brzmi dobrze? Świętuj z nami w dniach 15-17 sierpnia 2024. Olsztyn Green Festival 2024 bilety już w sprzedaży. Olsztyn Green Festival 2024 line-up   Line-up Olsztyn Green Festival 2024 tworzą: sanah, Taco Hemingway, Edyta Bartosiewicz, Daria Zawiałow, Kaśka Sochacka, Kortez, Zalewski, Bartek Królik, Daria ze Śląska, Kim Nowak, Łona x Konieczny x Krupa, Mery Spolsky, Pola Rise, Smolik/

AudioNews
AudioNews
Newsy

Leszek Możdżer solo koncert | Bilety

O wydarzeniu Leszek Możdżer solo - to koncert tak wyjątkowy, jak wyjątkowy jest sam Artysta, jego jazzowa dusza, wirtuozerski warsztat pianisty i muzyczna wyobraźnia! Bilety już dostępne.   Możdżer solo koncert Bo Leszek Możdżer to pianista wybitny. To też kompozytor, który dokonał w polskim jazzie mentalnej i stylistycznej rewolucji, jaka nie stała się wcześniej udziałem żadnego innego jazzmana. Trudne jazzowe frazy, skomplikowane improwizacje, melodykę standardów i subtelno

AudioNews
AudioNews
Newsy 1


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.