Jump to content
AudioRecki

Legendy rocka powracają do Polski. Dolina Charlotty.

Sign in to follow this  
AudioRecki   |  

Dolina Charlotty... Festiwal Legend Rocka to wydarzenie magiczne, na swój sposób niepowtarzalne. Każdy, kto był przynajmniej raz wie, że taki event po prostu musi gromadzić ogromne rzesze fanów dobrego brzmienia. Tutaj od lat nie ma półśrodków, a impreza z roku na rok zyska coraz większe zainteresowanie.

"Święto Legendy" czyli pierwsza tego typu impreza pod wielkim szyldem "Dolina Charlotty" miała miejsce w 2007 roku i była poważnym fundamentem pod ogromne muzyczne przedsięwzięcie. W tym roku magiczna Dolina Charlotty prezentuje się w zapowiedziach jeszcze bardziej okazale, niż w latach poprzednich. Line-up jaki krąży w sieci nie pozostawia żadnych złudzeń - będzie dużo się działo.

 

Zgodnie z zapowiedziami na imprezie wystąpią:

26 czerwcaJohn Fogerty (założyciel, kompozytor i autor tekstów Creedence Clearwater Revival). W skrócie CCR to amerykańska grupa rockowa, która powstała w 1967. Jej popularność w głównej mierze wynika z protestsongów, a utwory w dosyć szerokim zakresie wykorzystywano do produkcji filmowej - w szczególności o tematyce wojennej (Wietnam). Największe przeboje grupy to m.in.: „Fortunate Son”, „Proud Mary” czy poniższe „Have You Ever Seen the Rain?” Piosenka ta została w postaci singla, który dotarł do ósmego miejsca Billboard Hot 100 (1970). Utwór wykorzysystywano wiele razy, w tym w takich tytułach jak: Evan Wszechmogący (2007 rok, aktorzy: Steve Carell, Morgan Freeman) czy w serialach (np.: Stargate).

 

 

17 lipca: Foreigner. Legenda rocka... mało powiedziane! Założony w 1976 roku zespół przez Micka Jonesa i Iana McDonalda zyskał status kultowego, a ich aż dziesięć płyt zyskało status platynowych! 

 

 

27 lipca: Status Quo... Któż nie nucił w latach 80 ubiegłego wieku ich "In the Army Now?" To, co najbardziej fascynuje w tym kultowym zespole - to niesłabnąca popularność do dnia dzisiejszego. Co istotne, to rok powstania Status Quo - 1962 rok! Zespół jest rekordzistą pod względem utworów jakie zostały zamieszczone na liście przebojów w UK!

 

 

1 sierpnia: Los Lobos.  Zespół być może w naszym kraju nie zyskał statusu tak kultowego jak powyższe, ale od ponad 4 dekad niezmiennie cieszy się sporym zainteresowaniem fanów na całym świecie. Los Lobos sprzedali miliony płyt, zdobyli liczne nagrody Grammy, a ich najbardziej znane i lubiane utwory to "We Belong Together" "El Canelo" czy "Good Morning, Aztlán"

 

 

Organizatorzy na koniec zostawili fanom istne show. Na "deser" w dniu 3 sierpnia wystąpi The Australian Pink Floyd Show. Jeśli ktoś nie zna (w co bardzo wątpię) ten najbardziej znany i ceniony „tribute band” - koniecznie musi odwiedzić imprezę w sierpniu! 

 

 

Zapowiada się bardzo gorące i muzyczne lato! Polecamy zdecydowanie!

 

Festiwal Legend Rocka jest jedyną, tak dobrze rozpoznawalną imprezą w Polsce i zagranicą, która odbywa się na środkowym wybrzeżu. Co roku przyciąga do Doliny Charlotty dziesiątki tysięcy wielbicieli muzyki rockowej. Tegoroczny festiwal będzie 13 odsłoną imprezy.

 

 

AudioRecki (Magazyn Kulturalny, AudioStereo)

 

 

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Popol Vuh reedycja, wielki konkurs BMG i AudioStereo!

  Jeszcze kilka tygodni temu zapraszaliśmy wszystkich Was tak do audycji w RMF Classic, jak i zapowiadaliśmy ukazanie się absolutnie unikatowego, audiofilskiego wydania pierwszych płyt legendarnego zespołu POPOL VUH.   Dziś dzięki uprzejmości firmy BMG oraz nieprzecenionej pomocy p. Filipa Sarniaka (wielkie podziękowania raz jeszcze), mamy dla naszych czytelników w/w wydanie dosłownie na gorąco do "zgarnięcia". Wydanie jest niesamowite pod względem jakości i zawartości. Dedykowane

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka

  Scooter powraca do Polski. "Space Transmission", Warszawski Torwar.

  Zespół Scooter w latach 90 był nie tylko motorem muzyki rave, ale także mocno wytaczał kierunek rozwoju muzyki tego gatunku na rynku muzycznym. Singiel „Hyper Hyper” jako pierwszy w historii z tego typu muzyką dotarł do drugiego miejsca listy przebojów oraz otrzymał certyfikat platynowej płyty na niemieckim rynku muzycznym.   Nikt nie zaprzeczy popularności zespołu, a samemu wokaliście - sporej ilości fanów (lub odwrotnie). Zespół swoją popularność potrafił przekuć w niemały

  AudioRecki
  AudioRecki
  Newsy

  Cambridge Audio YOYO M. Tyle energii w tak małej postaci!

  Duże, większe i jeszcze większe... głośniej, lepiej, subtelniej. A czasem jedyne co chcemy, to "wrzucić" jakąś muzykę, by w tle naszych codziennych obowiązków umilała nam czas. I kiedy nie mamy tego czasu na wygodne rozsiadanie się w naszych fotelach, kiedy brakuje czasu na ta całą celebrację muzyki - sięgamy po proste i sprawdzone rozwiązania. Małe, sympatyczne głośniki aktywne stanowią od kilku lat coraz większy rynek, często wręcz zastępując duże, rozbudowane systemy audio. Tak to już jest, k

  AudioRecki
  AudioRecki
  Akcesoria

  Tomasz Mreńca... krótki wywiad i koncert. Konkurs!

  W dniu wczorajszym (zgodnie z zapowiedzią) odbyło się wyjątkowe spotkanie z Tomkiem i jego kompozycjami. Jak sam mówi, muzyka obecnie stanowi sens jego życia, dosłownie żyje nią i wszystko co robi w swej codzienności jest jej podporządkowane. Samego artystę i jego muzykę mieliśmy okazję przybliżyć naszym czytelnikom jeszcze nie tak dawno temu:   Obecnie przedstawiamy Wam krótki wywiad i zapraszamy do video zapisu z wybranych momentów koncertu, jaki odbył się w Warszawskim klubie SPATi

  AudioRecki
  AudioRecki
  Reportaże 2

  Electro-Acoustic Beat Sessions (EABS) w Studio U22. Zaproszenia czekają!

  Electro-Acoustic Beat Sessions czyli w skrócie EABS, to Wrocławska grupa wyrosła na Hip Hopie, obecnie kojarzona stricte z jazzem. Robi się ciekawie, prawda? To  dodajmy do tego fakt, że w swoich kompozycjach oddawali już hołd Milesowi Daviesowi i Krzysztofowi Komedzie, a sami nie chcą utożsamiać się stricte z konkretnym gatunkiem muzycznym i robi się nader interesująco. W muzyce EABS usłyszymy nie tylko wpływy jazzowe, bowiem w ich kompozycjach goszczą takie gatunki jak wspomniany hip-hop, funk

  AudioRecki
  AudioRecki
  Newsy 3
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.