Jump to content
AudioRecki

Legendy rocka powracają do Polski. Dolina Charlotty.

Sign in to follow this  
AudioRecki   |  

Dolina Charlotty... Festiwal Legend Rocka to wydarzenie magiczne, na swój sposób niepowtarzalne. Każdy, kto był przynajmniej raz wie, że taki event po prostu musi gromadzić ogromne rzesze fanów dobrego brzmienia. Tutaj od lat nie ma półśrodków, a impreza z roku na rok zyska coraz większe zainteresowanie.

"Święto Legendy" czyli pierwsza tego typu impreza pod wielkim szyldem "Dolina Charlotty" miała miejsce w 2007 roku i była poważnym fundamentem pod ogromne muzyczne przedsięwzięcie. W tym roku magiczna Dolina Charlotty prezentuje się w zapowiedziach jeszcze bardziej okazale, niż w latach poprzednich. Line-up jaki krąży w sieci nie pozostawia żadnych złudzeń - będzie dużo się działo.

 

Zgodnie z zapowiedziami na imprezie wystąpią:

26 czerwcaJohn Fogerty (założyciel, kompozytor i autor tekstów Creedence Clearwater Revival). W skrócie CCR to amerykańska grupa rockowa, która powstała w 1967. Jej popularność w głównej mierze wynika z protestsongów, a utwory w dosyć szerokim zakresie wykorzystywano do produkcji filmowej - w szczególności o tematyce wojennej (Wietnam). Największe przeboje grupy to m.in.: „Fortunate Son”, „Proud Mary” czy poniższe „Have You Ever Seen the Rain?” Piosenka ta została w postaci singla, który dotarł do ósmego miejsca Billboard Hot 100 (1970). Utwór wykorzysystywano wiele razy, w tym w takich tytułach jak: Evan Wszechmogący (2007 rok, aktorzy: Steve Carell, Morgan Freeman) czy w serialach (np.: Stargate).

 

 

17 lipca: Foreigner. Legenda rocka... mało powiedziane! Założony w 1976 roku zespół przez Micka Jonesa i Iana McDonalda zyskał status kultowego, a ich aż dziesięć płyt zyskało status platynowych! 

 

 

27 lipca: Status Quo... Któż nie nucił w latach 80 ubiegłego wieku ich "In the Army Now?" To, co najbardziej fascynuje w tym kultowym zespole - to niesłabnąca popularność do dnia dzisiejszego. Co istotne, to rok powstania Status Quo - 1962 rok! Zespół jest rekordzistą pod względem utworów jakie zostały zamieszczone na liście przebojów w UK!

 

 

1 sierpnia: Los Lobos.  Zespół być może w naszym kraju nie zyskał statusu tak kultowego jak powyższe, ale od ponad 4 dekad niezmiennie cieszy się sporym zainteresowaniem fanów na całym świecie. Los Lobos sprzedali miliony płyt, zdobyli liczne nagrody Grammy, a ich najbardziej znane i lubiane utwory to "We Belong Together" "El Canelo" czy "Good Morning, Aztlán"

 

 

Organizatorzy na koniec zostawili fanom istne show. Na "deser" w dniu 3 sierpnia wystąpi The Australian Pink Floyd Show. Jeśli ktoś nie zna (w co bardzo wątpię) ten najbardziej znany i ceniony „tribute band” - koniecznie musi odwiedzić imprezę w sierpniu! 

 

 

Zapowiada się bardzo gorące i muzyczne lato! Polecamy zdecydowanie!

 

Festiwal Legend Rocka jest jedyną, tak dobrze rozpoznawalną imprezą w Polsce i zagranicą, która odbywa się na środkowym wybrzeżu. Co roku przyciąga do Doliny Charlotty dziesiątki tysięcy wielbicieli muzyki rockowej. Tegoroczny festiwal będzie 13 odsłoną imprezy.

 

 

AudioRecki (Magazyn Kulturalny, AudioStereo)

 

 

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Fezz Audio pyta swoich klientów (i nie tylko)... ankieta internetowa.

  W sieci dostępna jest ankieta obejmująca kilka pytań związanych z Fezz Audio (i nie tylko). Co ciekawe, ankieta ta skierowana jest nie tylko do obecnych użytkowników produktów w/w marki, ale obejmuje w szerszym zakresie w ogóle użytkowników sprzętu audio. Zdecydowanie polecam, bo dzięki kolejnym głosom klientów sprzętu audio na naszym rynku w pewnym stopniu wpływamy też na jego funkcjonowanie. Ankieta rzecz jasna jest w 100% bezpieczna i anonimowa dla każdej osoby, która zdecyduje się wziąć

  AudioRecki
  AudioRecki
  Newsy 4

  Noble Audio - kolejna odsłona

  Niedawno miałam okazję opisywać słuchawki Noble Audio Trident. Dzisiaj dzięki firmie audiomagic.pl dotarły do mnie kolejne modele amerykańskiego producenta Sage oraz Django. Oba modele dostałam w wersji testowej, czyli bez dodatkowych akcesoriów. Jak udało mi się ustalić z dystrybutorem, kupując, otrzymujemy: - zestaw tipsów - futerał z tworzywa w kształcie skrzynki - materiałowy woreczek - karabińczyk - szczoteczkę do czyszczenia - silikonowe opaski   Wszystkie

  M@rgot
  [email protected]
  Słuchawki

  Klipsch RF-7 III... zagrane koncertowo.

  Klipsch... marka, która ma chyba tyle samo zwolenników co jeśli nie przeciwników, to na pewno osób mijających jej produkty "szerokim łukiem". Powodów jest kilka i zapewne każdy "jest dobry", co jednak nie oznacza faktu, że produkty Klipsch nie bronią się i potrafią naprawdę sporo zaoferować zainteresowanym klientom. Tekst ten będzie więc i o "wadach" w/w kolumn, ale i w głównej mierze bardziej o zaletach RF-7 III, a zamiast formy typowego testu - relacja z posiadania przez dłuższy czas tych

  AudioRecki
  AudioRecki
  Kolumny 2

  Audio Pro Addon C5

  Kontynuując typowo wakacyjną tematykę nie chciałbym wyjść na osobnika starszego niż węgiel, ale jeszcze w PRL-u, czyli wcale nie tak dawno temu, letni wyjazd dla większości społeczeństwa oznaczał bądź to prywatne kwatery, bądź coś nieco bardziej zorganizowanego w ramach FWP. W dodatku, oprócz oczywistych rozrywek na świeżym powietrzu, dostępność do tzw. „okna na świat”, czyli telewizora ograniczała się do ledwo zipiącego Rubina w świetlicy, bądź … nie było jej wcale. Dlatego też niezwykłym „szac

  Fr@ntz
  [email protected]
  Akcesoria

  Denon New Envaya

  No i w końcu jest. Upragniony i z wytęsknieniem przez calutki rok wypatrywany urlop. Hotel zaklepany, pogoda gwarantowana, wszelakiej maści mazidła o sunfactorze 50, kąpielówki i zestawy ABC do snorkelingu spakowane, więc przynajmniej teoretycznie można ruszać na podbój Morza Czerwonego. Tak przynajmniej mogłaby uważać większość „normalnej” części naszej populacji. Cóż jednak mają począć jednostki w ciężkim stadium uzależnienia od ulubionej a zarazem jakże różnej od serwowanej z hotelowych radio

  Fr@ntz
  [email protected]
  Akcesoria 1
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.