Jump to content

Arcam SA30 - "nowe otwarcie" Arcam'a by HARMAN

AudioRecki
AudioRecki
Sign in to follow this  

ARCAM w ostatnim czasie przeszedł wiele zmian od strony właścicielskiej. Słowo "przejęty" mogłoby się kojarzyć negatywnie i słusznie, bo firma ta  solidnie zapracowała sobie na uznanie w świecie audio. Zmiany właścicielskie gwarantują od strony przeciętnego użytkownika gwarancję dostępu do najnowszych technologii (licencje) oraz ze względu na wejście w dużą rodzinę HARMAN'a wsparcie od strony marketingowej. Dla przeciętnego użytkownika sprzętu zmiana ta praktycznie nie wnosi nic od strony codziennego użytkowania produktów z logo ARCAM, jednak patrząc na to w szerszej perspektywie - daje sporą ilość korzyści także klientom produktów tej marki. Dlatego nie należy robić z tego tytułu żadnych zarzutów, wręcz przeciwnie.

 

Wstęp powyższy nie powstał bez przyczyny, bo oto na rynku ukazuje się nowy wzmacniacz zintegrowany, przez inżynierów firmy ARCAM określony jako topowy model. To, co widzimy w pierwszej kolejności patrząc na zapowiedź... jest logo firmy ARCAM wraz z oznaczeniem "by HARMAN". Rzecz jasna na froncie nadal widnieje jedynie lubiane logo Brytyjskiej manufaktury bez w/w dopisku, ale (zapewne już niebawem) na samej tabliczce opisowej z tyłu i na reklamach "by HARMAN" staje się (stało się) faktem.

Wracając jednak do samego wzmacniacza - SA30 został pierwszy raz zaprezentowany podczas wystawy High End 2019 w Monachium, gdzie Scott Campbell (dyrektor sprzedaży i marketingu Arcam'a) w samych superlatywach opisywał sprzęt jak i samo powstawanie wzmacniacza:

SA30 reprezentuje nowy punkt odniesienia w dziedzinie wzmacniaczy stereofonicznych Arcama. Niezwykle utalentowany zespół inżynierów nie zostawił przypadkowi nawet najmniejszych detali. To świetnie zaimplementowana klasa G połączona z najnowszymi technologiami, jak: korekcją akustyki pomieszczenia, odtwarzaniem sygnałów cyfrowych wysokiej rozdzielczości, a także możliwością podłączenia wzmacniacza do systemów typu „custom”. Jestem pod wrażeniem ich umiejętności.”

 

Akurat (zapewne niektórzy powiedzą "nie przez przypadek") news ten trafił do mnie - wielkiego fana marki ARCAM i nie ukrywam, że z wielkim zainteresowaniem śledzę wszystko to, co na rynku dzieje się w temacie produktów tej marki. Mając w pamięci doskonałe konstrukcje A49/C49/P49 oraz mniejsze A39, czytając w jaki sposób wyraża się S. Campbell o nowej konstrukcji... robi się naprawdę ciekawie.

 

Już na sam początek rzuca się w oczy design SA30. Jak się okazuje jest on wprost wpisujący się w to, co widzimy w przypadku serii HDA.

 

                                                                                             Arcam_SA30.thumb.jpg.e994e24ca3a6afbb762d0ade8c012894.jpg

 

Dla "starych fanów marki" design (podobno) dosyć kontrowersyjny, jednak uwierzcie mi - w bliższym kontakcie oraz w trakcie użytkowania - design ten zaczyna się podobać i świetnie wpisuje w domowe potrzeby estetycznego urządzenia audio. Przyzwyczajeni do prostych, wręcz purystycznych urządzeń Arcam'a dostajemy urządzenia ciekawie nakreślone i w sposób niebanalny zbudowane. XXI wiek i potrzeby codziennego życia - tak można określić to, co widzimy w nowych konstrukcjach firmy.

 

 

                                                                                                     20190509152339_Arcam_SA30_detail.thumb.jpg.44cf7887f6852661de24dfdec9020ac8.jpg

 

 

A co poza designem... ważniejszą dla wielu będzie kwestia nie designu, a brzmienia oraz możliwości. I tutaj SA30 już na wstępie pokazuje, że określenie "topowy wzmacniacz" nie jest nawet odrobinę przesadzone. 

A więc mamy tak lubiany i doceniany wzmacniacz, który został zaprojektowany wokół końcówek mocy pracujących w klasie G. Jest i całkowita nowość w temacie topowych jednostek audio tej manufaktury... łączność bezprzewodową na miarę 2019 roku! Do tego jako atut nie do odrzucenia mamy możliwość łatwej integracji w systemach typu „custom”. Jeśli mieliście w swoim domu amplitunery firmy ARCAM. Diract Live - macie świadomość jak doskonałe jest to narzędzie i co potrafi zrobić z dźwiękiem w naszym pomieszczeniu. Teraz ta sama technologia trafia do systemu stereo! Diract Live pomoże wydobyć z urządzenia wszystko to, co najlepsze również w pomieszczeniach o trudnej akustyce.

Dzięki technologii „Class G” SA30 jest wzmacniaczem w pełni hybrydowym. Urządzenie może się pochwalić mocą na poziomie 120 W przy 8 Ω i aż 220 W przy 4 Ω, pamiętajmy przy tym o naprawdę relatywnie niewielkich rozmiarach. Jednak jak przystało na urządzenie hybrydowe - przy niewielkich mocach wzmacniacz pracuje w pełnej klasie A. W takim przypadku pojedynczy zasilacz pracuje na pełnych obrotach, a w momencie wyższego poboru prądu włącza się dodatkowy zasilacz, który zapewni odpowiednie wysterowanie kolumn przy wysokiej amplitudzie sygnału.

Wzmacniacz firmy ARCAM to istny kombajn możliwości pod względem obsługi źródeł! Patrząc na jego możliwości lepiej pytać "czego nie ma", niż pisać "co ma" i "co może". W drugim przypadku po prostu ilość zaimplementowanych technologii oraz obsługi różnych źródeł dźwięku jest ogromna.

 

                                                                                            Arcam-SA30-Class-G-Intelligent-Integrated-Amplifier-06.thumb.jpg.4f507e7743aa9827a3f5e33245f72fdf.jpg

 

Pięć analogowych wejść, w tym pełne wsparcie dla gramofonów (z wkładką MM i MC). To na "dobry początek". Potem mamy aż cztery wejścia cyfrowe, kolejną ważną informacją jest to, że SA30 dekoduje MQA (Master Quality Authenticated). A więc witaj TIDAL Master na urządzeniu ARCAM'a! Jeśli komuś mało, wzmacniacz jest oznaczony jako "Roon Endpoint", co jak wszyscy wiemy oznacza to tyle, że przyjmuje sygnał audio z urządzeń cyfrowych wyposażonych w Roona. Ale to nie koniec. SA30 zapewnia również łączność bezprzewodową i to w bardzo szerokim zakresie.

Pełna współpraca z AirPlay2, UPnP, streamerami i urządzeniami wyposażonymi w Chromecast. Jest też wejście HDMI ARC (Audio Return Channel) idealne do współpracy z każdym odbiornikiem TV. Dla instalatorów audio „custom” przygotowano komplet łączy sterujących i kompatybilności z systemami Control4 i Crestron.

 

                                                                                             MC4wMjE2NjIwMCAxNTU5ODg5NjQw.thumb.jpg.45b26f7a3e0585042e90a6846697fff3.jpg

 

I teraz ciekawostka dla zainteresowanych... cena. ARCAM wkracza z ciekawie wyglądającym, do tego świetnie brzmiącym wzmacniaczem o ogromnych możliwościach współpracy w różnymi źródłami za cenę nieprzekraczającą 10 tyś złotych! Nowość Brytyjskiej marki zapowiada się rewelacyjnie.

 

Urządzenie trafia na Polski rynek dzięki staraniom dystrybutora marki w naszym kraju - firmie Audio Center Poland z Krakowa. 

Wg. zapowiedzi - już w najbliższym czasie jeden z egzemplarzy trafi do naszego Magazynu na testy dzięki firmie Q21 z Pabianic. Z góry serdecznie dziękujemy!

 

AudioRecki

                               ACP.thumb.jpg.e467496858afbde4415e2fa41157081e.jpg                    Q21.thumb.jpg.f17533e0b7e5cd589da2749433a0ca8d.jpg

                                              https://www.audiocenter.pl                                                      https://www.q21.pl

 

 

            

 

           

Dane techniczne:

 

Moc ciągła (RMS): 120 W/8 Ω, 220 W/4 Ω

Typ: Tranzystorowy

Klasa wzmacniacza: G

Przetwornik DAC: ESS Sabre ESS9038

Wbudowany DAC: TAK

Przedwzmacniacz gramofonowy: TAK MM/MC

AirPlay: TAK

Wejście USB: TAK

Wejście optyczne: x2

Wejścia koaksjalne: x2

Wejścia RCA liniowe: x3

Wejście AUX liniowe: 3,5 mm (mini-jack)

Wyjście liniowe: 3,5 mm (mini-jack)

Wyjście  z przedwzmacniacza: RCA

Wyjście słuchawkowe: 3,5 mm (mini-jack)

Inne złącza: RS232C

 

 

Cena detaliczna 9 990,00 zł brutto

 

 

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Życie melomana bez kabli. Głośniki KEF LSX w akcji.

  "W gonitwie życia coraz mniej zostaje nam czasu na przyjemności związane z naszym hobby" to coraz częściej słyszane zdanie wśród melomanów czy audiofilii. Dodatkowo zmienia się samo podejście do dystrybucji muzyki oraz jej słuchania. Dziś, kiedy internet rzeczy puka już do naszych drzwi, a obecne standardy przesyłu treści AV umożliwiają naprawdę wiele, coraz częściej na swojej drodze spotykamy całe systemy oparte o bezprzewodową koncepcję słuchania muzyki czy oglądania filmów. Z jednej strony ro

  AudioRecki
  AudioRecki
  Systemy

  Ponad 5 milionów w 2 miesiące! NEA podbija internet.

  Pierwsze pytanie jakie pada odnośnie wokalistki to "kim właściwie jest Nea". Jej historia powiązana jest stricte z wydarzeniami jakie miały miejsce jeszcze nie tak dawno w RPA, kraju ogarniętego walkami z nierównością i niesprawiedliwością społeczną na tle rasowym. Jej rodzice przenieśli się do RPA jak sami wspominali, by walczyć z opresją apartheidu oraz walczyć o równość wobec prawa i życia dla każdego bez względu na kolor skóry. Oczywiście jej życie i dorastanie w domu przepełnionym pewnymi w

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka

  "Reset" De Mono zawitał na półki sklepowe...

  De Mono wychowało sobie w naszym kraju już kilka pokoleń fanów i przez sporą większość z nich nie są w żadnym przypadku uznawani za dinozaurów. To dobrze, bo pomimo 35 lat na karku oraz całkiem sporej dyskografii Andrzej Krzywy z ekipą może (nadal) pochwalić się pomysłem na wpadające w ucho kawałki. Płyta "Reset" jaka ukazała się właśnie nakładem wydawnictwa Agora S.A. ma być krokiem do przodu, bez wyraźnego zaglądania wstecz. Na ten znamienny reset miały mieć wpływ spore zmiany takie jak: całko

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka

  Wspólne 25 lecie czyli... "warto było szaleć" i "róbta co chceta"!

  Agnieszka Chylińska to jedna z tych artystek, która od lat właśnie 25 nie przestaje zaskakiwać, intrygować i często wręcz prowokować. Na scenie zadebiutowała z zespołem O.N.A. jako niepokorna nastolatka, dla której świat wydawał się nie mieć barier. To z zespołem O.N.A.pokazała światu do dziś lubiane i niezapomniane “Drzwi” czy “Kiedy powiem sobie dość”.   Ostatni wspólny projekt pod nazwą O.N.A. to album "Mrok" który był promowany rewelacyjnym singlem "Niekochana". Co ciekaw

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka

  Największa w Polsce strefa słuchawek - AVS 2019

  Audio Video Show to jak co roku  wielka gratka dla miłośników słuchawek. Na 1200 metrach kwadratowych mieściła się strefa słuchawkowa, a na niej swoje urządzenia zaprezentowało ponad 50 producentów oraz dystrybutorów urządzeń audio z całego świata. Wiele stoisk było dosłownie obleganych, aby wypróbować sprzęt, trzeba było cierpliwie czekać w kolejce. Oczywiście najdłuższa ustawiła się do HiFiMan Susvara ze wzmacniaczem EF1000, czyli sprzętem kosztujący 80.000 Pln, prezentowanym przez sklep.RMS.p

  M@rgot
  [email protected]
  Reportaże
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.