Jump to content
Newsy

Arcam SA30 - "nowe otwarcie" Arcam'a by HARMAN

ARCAM w ostatnim czasie przeszedł wiele zmian od strony właścicielskiej. Słowo "przejęty" mogłoby się kojarzyć negatywnie i słusznie, bo firma ta  solidnie zapracowała sobie na uznanie w świecie audio. Zmiany właścicielskie gwarantują od strony przeciętnego użytkownika gwarancję dostępu do najnowszych technologii (licencje) oraz ze względu na wejście w dużą rodzinę HARMAN'a wsparcie od strony marketingowej. Dla przeciętnego użytkownika sprzętu zmiana ta praktycznie nie wnosi nic od strony codziennego użytkowania produktów z logo ARCAM, jednak patrząc na to w szerszej perspektywie - daje sporą ilość korzyści także klientom produktów tej marki. Dlatego nie należy robić z tego tytułu żadnych zarzutów, wręcz przeciwnie.

 

Wstęp powyższy nie powstał bez przyczyny, bo oto na rynku ukazuje się nowy wzmacniacz zintegrowany, przez inżynierów firmy ARCAM określony jako topowy model. To, co widzimy w pierwszej kolejności patrząc na zapowiedź... jest logo firmy ARCAM wraz z oznaczeniem "by HARMAN". Rzecz jasna na froncie nadal widnieje jedynie lubiane logo Brytyjskiej manufaktury bez w/w dopisku, ale (zapewne już niebawem) na samej tabliczce opisowej z tyłu i na reklamach "by HARMAN" staje się (stało się) faktem.

Wracając jednak do samego wzmacniacza - SA30 został pierwszy raz zaprezentowany podczas wystawy High End 2019 w Monachium, gdzie Scott Campbell (dyrektor sprzedaży i marketingu Arcam'a) w samych superlatywach opisywał sprzęt jak i samo powstawanie wzmacniacza:

SA30 reprezentuje nowy punkt odniesienia w dziedzinie wzmacniaczy stereofonicznych Arcama. Niezwykle utalentowany zespół inżynierów nie zostawił przypadkowi nawet najmniejszych detali. To świetnie zaimplementowana klasa G połączona z najnowszymi technologiami, jak: korekcją akustyki pomieszczenia, odtwarzaniem sygnałów cyfrowych wysokiej rozdzielczości, a także możliwością podłączenia wzmacniacza do systemów typu „custom”. Jestem pod wrażeniem ich umiejętności.”

 

Akurat (zapewne niektórzy powiedzą "nie przez przypadek") news ten trafił do mnie - wielkiego fana marki ARCAM i nie ukrywam, że z wielkim zainteresowaniem śledzę wszystko to, co na rynku dzieje się w temacie produktów tej marki. Mając w pamięci doskonałe konstrukcje A49/C49/P49 oraz mniejsze A39, czytając w jaki sposób wyraża się S. Campbell o nowej konstrukcji... robi się naprawdę ciekawie.

 

Już na sam początek rzuca się w oczy design SA30. Jak się okazuje jest on wprost wpisujący się w to, co widzimy w przypadku serii HDA.

 

                                                                                             Arcam_SA30.thumb.jpg.e994e24ca3a6afbb762d0ade8c012894.jpg

 

Dla "starych fanów marki" design (podobno) dosyć kontrowersyjny, jednak uwierzcie mi - w bliższym kontakcie oraz w trakcie użytkowania - design ten zaczyna się podobać i świetnie wpisuje w domowe potrzeby estetycznego urządzenia audio. Przyzwyczajeni do prostych, wręcz purystycznych urządzeń Arcam'a dostajemy urządzenia ciekawie nakreślone i w sposób niebanalny zbudowane. XXI wiek i potrzeby codziennego życia - tak można określić to, co widzimy w nowych konstrukcjach firmy.

 

 

                                                                                                     20190509152339_Arcam_SA30_detail.thumb.jpg.44cf7887f6852661de24dfdec9020ac8.jpg

 

 

A co poza designem... ważniejszą dla wielu będzie kwestia nie designu, a brzmienia oraz możliwości. I tutaj SA30 już na wstępie pokazuje, że określenie "topowy wzmacniacz" nie jest nawet odrobinę przesadzone. 

A więc mamy tak lubiany i doceniany wzmacniacz, który został zaprojektowany wokół końcówek mocy pracujących w klasie G. Jest i całkowita nowość w temacie topowych jednostek audio tej manufaktury... łączność bezprzewodową na miarę 2019 roku! Do tego jako atut nie do odrzucenia mamy możliwość łatwej integracji w systemach typu „custom”. Jeśli mieliście w swoim domu amplitunery firmy ARCAM. Diract Live - macie świadomość jak doskonałe jest to narzędzie i co potrafi zrobić z dźwiękiem w naszym pomieszczeniu. Teraz ta sama technologia trafia do systemu stereo! Diract Live pomoże wydobyć z urządzenia wszystko to, co najlepsze również w pomieszczeniach o trudnej akustyce.

Dzięki technologii „Class G” SA30 jest wzmacniaczem w pełni hybrydowym. Urządzenie może się pochwalić mocą na poziomie 120 W przy 8 Ω i aż 220 W przy 4 Ω, pamiętajmy przy tym o naprawdę relatywnie niewielkich rozmiarach. Jednak jak przystało na urządzenie hybrydowe - przy niewielkich mocach wzmacniacz pracuje w pełnej klasie A. W takim przypadku pojedynczy zasilacz pracuje na pełnych obrotach, a w momencie wyższego poboru prądu włącza się dodatkowy zasilacz, który zapewni odpowiednie wysterowanie kolumn przy wysokiej amplitudzie sygnału.

Wzmacniacz firmy ARCAM to istny kombajn możliwości pod względem obsługi źródeł! Patrząc na jego możliwości lepiej pytać "czego nie ma", niż pisać "co ma" i "co może". W drugim przypadku po prostu ilość zaimplementowanych technologii oraz obsługi różnych źródeł dźwięku jest ogromna.

 

                                                                                            Arcam-SA30-Class-G-Intelligent-Integrated-Amplifier-06.thumb.jpg.4f507e7743aa9827a3f5e33245f72fdf.jpg

 

Pięć analogowych wejść, w tym pełne wsparcie dla gramofonów (z wkładką MM i MC). To na "dobry początek". Potem mamy aż cztery wejścia cyfrowe, kolejną ważną informacją jest to, że SA30 dekoduje MQA (Master Quality Authenticated). A więc witaj TIDAL Master na urządzeniu ARCAM'a! Jeśli komuś mało, wzmacniacz jest oznaczony jako "Roon Endpoint", co jak wszyscy wiemy oznacza to tyle, że przyjmuje sygnał audio z urządzeń cyfrowych wyposażonych w Roona. Ale to nie koniec. SA30 zapewnia również łączność bezprzewodową i to w bardzo szerokim zakresie.

Pełna współpraca z AirPlay2, UPnP, streamerami i urządzeniami wyposażonymi w Chromecast. Jest też wejście HDMI ARC (Audio Return Channel) idealne do współpracy z każdym odbiornikiem TV. Dla instalatorów audio „custom” przygotowano komplet łączy sterujących i kompatybilności z systemami Control4 i Crestron.

 

                                                                                             MC4wMjE2NjIwMCAxNTU5ODg5NjQw.thumb.jpg.45b26f7a3e0585042e90a6846697fff3.jpg

 

I teraz ciekawostka dla zainteresowanych... cena. ARCAM wkracza z ciekawie wyglądającym, do tego świetnie brzmiącym wzmacniaczem o ogromnych możliwościach współpracy w różnymi źródłami za cenę nieprzekraczającą 10 tyś złotych! Nowość Brytyjskiej marki zapowiada się rewelacyjnie.

 

Urządzenie trafia na Polski rynek dzięki staraniom dystrybutora marki w naszym kraju - firmie Audio Center Poland z Krakowa. 

Wg. zapowiedzi - już w najbliższym czasie jeden z egzemplarzy trafi do naszego Magazynu na testy dzięki firmie Q21 z Pabianic. Z góry serdecznie dziękujemy!

 

AudioRecki

                               ACP.thumb.jpg.e467496858afbde4415e2fa41157081e.jpg                    Q21.thumb.jpg.f17533e0b7e5cd589da2749433a0ca8d.jpg

                                              https://www.audiocenter.pl                                                      https://www.q21.pl

 

 

            

 

           

Dane techniczne:

 

Moc ciągła (RMS): 120 W/8 Ω, 220 W/4 Ω

Typ: Tranzystorowy

Klasa wzmacniacza: G

Przetwornik DAC: ESS Sabre ESS9038

Wbudowany DAC: TAK

Przedwzmacniacz gramofonowy: TAK MM/MC

AirPlay: TAK

Wejście USB: TAK

Wejście optyczne: x2

Wejścia koaksjalne: x2

Wejścia RCA liniowe: x3

Wejście AUX liniowe: 3,5 mm (mini-jack)

Wyjście liniowe: 3,5 mm (mini-jack)

Wyjście  z przedwzmacniacza: RCA

Wyjście słuchawkowe: 3,5 mm (mini-jack)

Inne złącza: RS232C

 

 

Cena detaliczna 9 990,00 zł brutto

 

 

Date Added

SilentPower LAN iPurifier PRO – dedykowany do sieci Ethernet filtr z aktywną izolacją optyczną

SilentPower LAN iPurifier PRO – dedykowany do sieci Ethernet filtr z aktywną izolacją optyczną   Wywodząca się ze znanego iFi Audio nowa marka SilentPower wprowadza właśnie na rynek niezwykle ciekawe urządzenie. LAN iPurifier PRO – bo o nim mowa – to aktywny filtr dla sieci LAN, który sprawdzi się wszędzie tam, gdzie podłączamy poprzez kabel sieciowy streamer audio, czy też każde inne urządzenie współpracujące z naszym sprzętem grającym. Najnowszy produkt marki SilentPower zapewni nam

audiostereo.pl
audiostereo.pl
News | Tests | Others

Co Jest Grane Festival | Bilety

O wydarzeniu Warszawski Co Jest Grane Festival wraca w tym roku do najbardziej klimatycznego miejsca w mieście, jakim jest park przy Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski. Bilety na Co Jest Grane Festival już w sprzedaży! Co Jest Grane Festival Warszawa 2024 Tegoroczny festiwal będzie multikulturowy z wiodącą rolą muzyki, kobiecy, rodzinny i piknikowy. Na odwiedzających w każdym wieku czeka mnóstwo atrakcji – koncerty topowych polskich gwiazd, Targi Książki Kulinarnej

AudioNews
AudioNews
Newsy

Pink Floyd History: Welcome to the Machine Tour | Bilety

O wydarzeniu Przygotuj się na podróż przez historię Pink Floyd: Koncert w warszawskiej Stodole to prapremiera ekscytującej europejskiej trasy koncertowej z okazji 60. urodzin Pink Floyd i 50. rocznicy wydania albumu „Wish You Were Here”! Pink Floyd History: Welcome to the Machine Tour bilety jużw sprzedaży.   Pink Floyd History: Welcome to the Machine Tour w Warszawie Pink Floyd History to pochodzący z Włoch najlepszy zespół specjalizujący się w repertuarze Pink Floyd w Europ

AudioNews
AudioNews
Newsy

Olsztyn Green Festival 2024 | Bilety

O wydarzeniu 10 lat Olsztyn Green Festival na plaży, w słońcu i przy dźwiękach muzyki! Brzmi dobrze? Świętuj z nami w dniach 15-17 sierpnia 2024. Olsztyn Green Festival 2024 bilety już w sprzedaży. Olsztyn Green Festival 2024 line-up   Line-up Olsztyn Green Festival 2024 tworzą: sanah, Taco Hemingway, Edyta Bartosiewicz, Daria Zawiałow, Kaśka Sochacka, Kortez, Zalewski, Bartek Królik, Daria ze Śląska, Kim Nowak, Łona x Konieczny x Krupa, Mery Spolsky, Pola Rise, Smolik/

AudioNews
AudioNews
Newsy

Leszek Możdżer solo koncert | Bilety

O wydarzeniu Leszek Możdżer solo - to koncert tak wyjątkowy, jak wyjątkowy jest sam Artysta, jego jazzowa dusza, wirtuozerski warsztat pianisty i muzyczna wyobraźnia! Bilety już dostępne.   Możdżer solo koncert Bo Leszek Możdżer to pianista wybitny. To też kompozytor, który dokonał w polskim jazzie mentalnej i stylistycznej rewolucji, jaka nie stała się wcześniej udziałem żadnego innego jazzmana. Trudne jazzowe frazy, skomplikowane improwizacje, melodykę standardów i subtelno

AudioNews
AudioNews
Newsy


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.