Jump to content

Beth Hart jeszcze bardziej autentyczna! "War In My Mind" już we wrześniu.

AudioRecki
AudioRecki
Sign in to follow this  

Pamiętam jak wczoraj, kiedy kilka lat temu w MDK Batory w Chorzowie (lub jak kto woli na Hajdukach Wielkich w Königshütte) zagrała Beth Hart. Tak autentyczna, tak przekonywująca. Jak zawsze zresztą, bo jej muzyka jest czystym przekazem ludzkich doświadczeń kierowanym do ludzi zdolnych odkrywać w muzyce to, co artysta ma do przekazania w całości. Beth można napisać wprost nie posiada scenicznej maski, jest taka dokładnie jak w życiu prywatnym, z całym bagażem doświadczeń swojego "ja" buduje muzyką przekaz, który ma siłę oddziaływania i docierania do naprawdę sporej rzeszy odbiorców. Nie dziwi więc fakt, że w pamiętnym dniu nie było dosłownie ani jednego wolnego miejsca. Fani i chyba nie tylko fani stawili się tłumnie, szczelnie wypełniając salę MDK Batory.

 

Nie bez powodu piszę o artystce przez duże "A", bowiem na rynku wydawniczym już za kilka tygodni ukaże się jej fenomenalny album „War In My Mind.  Poprzedni album zatytułowany „Fire On The Floor” odniósł ogromny sukces komercyjny, otrzymał masę pozytywnych opinii krytyków, a bilety na jej koncerty zostały wyprzedane do ostatniej sztuki. I absolutnie nie miało znaczenia czy mała, kameralna sala czy takie obiekty jak Royal Albert Hall.

Sama artystka wprost przyznaje, że  „War In My Mind” jest jej najbardziej osobistym przekazem, otwarciem siebie i wypowiedzeniem tego wszystkiego, co w niej i za nią. Tekst i muzyka prezentowana na nowym wydawnictwie to opowieść o wzlotach i upadkach Beth, w dwunastu utworach zawarła kawałek swojego życia. Są więc wspomnienia z dzieciństwa z lat 70, opowiada o utracie swojej siostry Sharon, o swoim mężu oraz o ukojeniu, które odnalazła dzięki wierze w Boga. Jest też motyw opowiadający o współpracy z blues-rockowym mistrzem Joe Bonamassą. Jak widać sporo dzieje się na płycie od strony przekazu, jednak fanów Beth Hart nie powinno to dziwić - na przeciw sztuczności, swoistego blichtru w świecie show-bizu karmiącego nas papką udawanych emocji - Beth daje smak życia, autentyczność codzienności w każdym calu.

Beth o swojej nowej płycie mówi tak:

Na tym albumie jestem bardziej otwarta na bycie sobą. Przeszłam bardzo długą i krętą drogę i aktualnie czuję się dobrze z moim mrokiem, z moimi dziwactwami i rzeczami, których normalnie bym się wstydziła, ale również z tym wszystkim, co powoduje, że czuję się dobrze”.

Płyta „War In My Mind” został wyprodukowany przez Roba Cavallo, który to miał już wcześniej zmiksować album „Leave The Light On” z 2003 roku. W nie tak dawnej wypowiedzi wokalistka wprost określiła Cavallo  "jednym z najfajniejszych ludzi, z którymi przyszło mi kiedykolwiek współpracować".

Słuchając tytułowego utworu z nowego albumu Beth można być pewnym, że dostaniemy płytę absolutnie wyjątkową.

 

Album ukaże się w Polsce 27 września w wersji cyfrowej (także w wersji limitowanej) i na winylu. 

 

AudioRecki

 

Hart Beth "War In My Mind"  (2019)

1208301898_HartBeth.thumb.jpg.6290a8c2cd96d6f51cf42655d57c6555.jpg

Tracklista:

1. Bad Woman Blues
2. War In My Mind
3. Without Words In The Way
4. Let It Grow
5. Try A Little Harder
6. Sister Dear
7. Spanish Lullabies
8. Rub Me For Luck
9. Sugar Shack
10. Woman Down
11. Thankful
12. I Need A Hero

Bonus:
13. Love Gangster (Live) [Bonus Track] 
14. Fire On The Floor (Live) [Bonus Track]

 

 

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Dali Menuet SE

  Nie muszę chyba nikogo uświadamiać, że prawa fizyki dla wszystkich są takie same i najogólniej rzecz ujmując nie da się ich naginać według własnego widzimisię. Oczywiście spece od marketingu dwoją się i troją uparcie dążąc do zagięcia czasoprzestrzeni i zaklęcia rzeczywistości wmawiając potencjalnym nabywcom, że gorsze znaczy lepsze a taniej wykonane jest po prostu bardziej ekologiczne. Chociaż jeśli chodzi o ten drugi przykład, to niewątpliwie jest w nim ziarnko prawdy, gdyż biodegradacja jak n

  Fr@ntz
  [email protected]
  Kolumny 1

  IsoAcoustics Delos 1815M1

  W walce z wibracjami nie dość, że wszystkie chwyty są dozwolone, to każde z akcesoriów sprawdza się raz lepiej a raz gorzej i to nie tylko w zależności od konkretnego systemu, co również od destynacji, czyli pod czym wyląduje. Ponadto o ile doskonale wiadomo, że pasożytnicze rezonanse nigdzie nie są mile widziane, to najwięcej szkód są one w stanie wyrządzić wszędzie tam, gdzie odczyt danych odbywa się w sposób czysto mechaniczny, czyli w źródłach, ze szczególnym uwzględnieniem tych analogowych.

  Fr@ntz
  [email protected]
  Akcesoria 2

  Benny Goodman - Live In Hamburg 1981

  Polecam ciekawą płytę, na której zarejestrowany został materiał z jednego z ostatnich koncertów Benny'ego Goodmana w Niemczech z 1981 roku. Mocno zakorzenione w Amerykańskim Jazzie, radosne, swingowe melodie Benny'ego Goodmana wygrywane na klarnecie mieszają się z nowoczesnym, Europejskim Jazzem. Towarzyszą mu między innymi pochodzący z Danii Svend Asmussen oraz belgijski gitarzysta Philip Catherine. Realizatorem oryginalnego nagrania był Günter Pauler, któremu udało się zachować aurę intymności

  plastik1989
  plastik1989
  Muzyka

  Fiio M3 Pro

  M3-Pro to najnowszy odtwarzacz FiiO, który cechuje się kompaktowymi wymiarami. To trzecia generacja po Fiio M3, a później M3K, która ma na celu dać zupełnie inny standard dzięki ulepszonym funkcjom. To przede wszystkim trzykrotny wzrost mocy w stosunku do poprzedników, większy dotykowy wyświetlacz oraz wsparcie dla DSD128, APE, FLAC, WAV, WMA Lossless, Apple Lossless,  MP3, OGG, WMA, AAC, etc. Wymiary odtwarzacza to grubość 10 mm, szerokość 45 mm i wysokość 95 mm przy wadze 70 g i to rzeczy

  M@rgot
  [email protected]
  Akcesoria

  IsoTek EVO3 Sirius + Premier

  Tak, tak. Doskonale zdaję sobie sprawę, że dyskusje o prądzie a dokładnie akcesoriach go przesyłających i dystrybuujących wywołują równie silną polaryzację opinii, co rozmowy o polityce, więc po pierwsze zapobiegliwie warto usunąć z zasięgu nie tyle rąk, co nawet wzroku wszelakie ostre i niebezpieczne przedmioty, a po drugie pod żadnym pozorom nie podawać interlokutorom substancji psychoaktywnych, no może poza tymi o działaniu zwiotczającym. Ewentualnie zawsze można dywagacje i następującą po ni

  Fr@ntz
  [email protected]
  Akcesoria
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.