Jump to content

Się dzieje w Katowicach czyli "co wybierają muzycy".

AudioRecki
AudioRecki
Sign in to follow this  

Świat melomanów i audiofilii dzieli się na tych, którym sprzęt "już gra dobrze" lub "dopiero będzie grał dobrze". Patrząc realnie na ten jakże interesujący świat audio, ci pierwsi są jak mityczne jednorożce. Każdy o nich mówi - nikt jednak ich nie widział.

Okazuje się, że świat muzyków kieruje się zgoła innymi prawami czego dowodem było spotkanie w Katowickim Salonie firmy Studio Hi-Fi z liderem zespołu Lombard. Grzegorz Stróżniak (bo o nim mowa), będąc w zeszłym tygodniu w stolicy Górnego Śląska zachwycił się brzmieniem głośników wydawałoby się na pierwszy rzut oka nie mogącymi konkurować z "naprawdę dobrze grającymi głośnikami podłogowymi". A jednak, "niewielkie" LS50 (niewielkie w stosunku do znacznie większych, podłogowych konstrukcji) okazały się w trakcie odsłuchu świetnie brzmiącymi i dobrymi głośnikami ale także co nie mniej ważne, potrafiącymi zgrać się z bardzo dobrej klasy systemem audio.

 

                                                                         20191117_164935.thumb.jpg.5a90900b9dd4d6e087c639ebe93bb982.jpg   20191117_165251.thumb.jpg.3dcf62843164f49633fc53cfb79295d2.jpg    20191117_165217.thumb.jpg.d832279882974e2d1bd7c11096ad0c77.jpg

                                                                              (Grzegorz mówi: słucham, wybieram, to jest to!) 

 

Jak się więc skończyło spotkanie i odsłuchy muzyczne w Katowicach dla Grzegorza? Zapewne wielu nie uwierzy, ale te "małe" KEF LS50 stały się jego własnością! Będąc świadkiem całego spotkania zastanowiło mnie, ilu z nas wchodząc do jakiegoś salonu audio doznało takiego "oświecenia" jakimś produktem, by po odsłuchach wybranych głośników dosłownie "z marszu" (rzecz jasna w dobrze świetnie przygotowanym od strony akustycznej pokoju) stać się ich właścicielem. Zaintrygowany możliwościami tych głośników, sam postanowiłem się przekonać o ich możliwościach. Dlatego w najbliższym czasie planujemy podzielić się naszymi spostrzeżeniami w Magazynie z odsłuchów w naszym systemie identycznych głośników. Liczymy więc na to, że szczegółowy test LS50 firmy KEF da odpowiedź na pytanie "co takiego fenomenalnego jest w tych głośnikach podstawkowych, że są tak dobrze ocenianie i wybierane przez klientów, w tym muzyków".  Jestem ciekaw czy i nam będzie dane napisać "Przeżyj to sam" w kontekście brzmienia uzyskiwanego z tych monitorów podstawkowych.

Sytuacja miała miejsce w zeszłym tygodniu i z perspektywy naszego Magazynu była całkowicie przypadkowa, ale stała się okazją do interesującej rozmowy i zrobienia kilku fotografii dla audiostereo. Za umożliwienie publikacji zdjęć serdeczne podziękowania właścicielowi katowickiego Studio Hi-Fi, p. Jackowi Bielskiemu.

 

Spotkanie z liderem zespołu przebiegło w przemiłej atmosferze rozmów i dzielenia się spostrzeżeniami o muzyce i samym audio, a naszym Klubowiczom trafia się przy okazji nie lada okazja. Dzięki uprzejmości właściciela firmy i samego muzyka w nasze ręce trafiły dwie płyty CD zespołu Lombard z  autografem Grześka Stróżniaka.

Sam konkurs jak i zasady konkursu zostaną opublikowane jeszcze w tym tygodniu (w osobnym artykule). Konkurs przeznaczony będzie dla naszych Klubowiczów! Wystarczy dołączyć do Klubu Audiostereo, aby wziąć w nim udział.

Pozostałe korzyści dla Klubowiczów opisane są na tej stronie.

 

 

 

 

 

Lombard zespół - legenda, który od 1981 roku nagrał kilkanaście płyt, wylansował wiele znanych od kilku dekad hitów rockowych w tym „Przeżyj to sam” (słowa Andrzej Sobczak) czy fenomenalny „Taniec pingwina na szkle” (z pierwszego albumu „Śmierć dyskotece!”).

 

AudioRecki

 

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Dali Menuet SE

  Nie muszę chyba nikogo uświadamiać, że prawa fizyki dla wszystkich są takie same i najogólniej rzecz ujmując nie da się ich naginać według własnego widzimisię. Oczywiście spece od marketingu dwoją się i troją uparcie dążąc do zagięcia czasoprzestrzeni i zaklęcia rzeczywistości wmawiając potencjalnym nabywcom, że gorsze znaczy lepsze a taniej wykonane jest po prostu bardziej ekologiczne. Chociaż jeśli chodzi o ten drugi przykład, to niewątpliwie jest w nim ziarnko prawdy, gdyż biodegradacja jak n

  Fr@ntz
  [email protected]
  Kolumny 1

  IsoAcoustics Delos 1815M1

  W walce z wibracjami nie dość, że wszystkie chwyty są dozwolone, to każde z akcesoriów sprawdza się raz lepiej a raz gorzej i to nie tylko w zależności od konkretnego systemu, co również od destynacji, czyli pod czym wyląduje. Ponadto o ile doskonale wiadomo, że pasożytnicze rezonanse nigdzie nie są mile widziane, to najwięcej szkód są one w stanie wyrządzić wszędzie tam, gdzie odczyt danych odbywa się w sposób czysto mechaniczny, czyli w źródłach, ze szczególnym uwzględnieniem tych analogowych.

  Fr@ntz
  [email protected]
  Akcesoria 2

  Benny Goodman - Live In Hamburg 1981

  Polecam ciekawą płytę, na której zarejestrowany został materiał z jednego z ostatnich koncertów Benny'ego Goodmana w Niemczech z 1981 roku. Mocno zakorzenione w Amerykańskim Jazzie, radosne, swingowe melodie Benny'ego Goodmana wygrywane na klarnecie mieszają się z nowoczesnym, Europejskim Jazzem. Towarzyszą mu między innymi pochodzący z Danii Svend Asmussen oraz belgijski gitarzysta Philip Catherine. Realizatorem oryginalnego nagrania był Günter Pauler, któremu udało się zachować aurę intymności

  plastik1989
  plastik1989
  Muzyka

  Fiio M3 Pro

  M3-Pro to najnowszy odtwarzacz FiiO, który cechuje się kompaktowymi wymiarami. To trzecia generacja po Fiio M3, a później M3K, która ma na celu dać zupełnie inny standard dzięki ulepszonym funkcjom. To przede wszystkim trzykrotny wzrost mocy w stosunku do poprzedników, większy dotykowy wyświetlacz oraz wsparcie dla DSD128, APE, FLAC, WAV, WMA Lossless, Apple Lossless,  MP3, OGG, WMA, AAC, etc. Wymiary odtwarzacza to grubość 10 mm, szerokość 45 mm i wysokość 95 mm przy wadze 70 g i to rzeczy

  M@rgot
  [email protected]
  Akcesoria

  IsoTek EVO3 Sirius + Premier

  Tak, tak. Doskonale zdaję sobie sprawę, że dyskusje o prądzie a dokładnie akcesoriach go przesyłających i dystrybuujących wywołują równie silną polaryzację opinii, co rozmowy o polityce, więc po pierwsze zapobiegliwie warto usunąć z zasięgu nie tyle rąk, co nawet wzroku wszelakie ostre i niebezpieczne przedmioty, a po drugie pod żadnym pozorom nie podawać interlokutorom substancji psychoaktywnych, no może poza tymi o działaniu zwiotczającym. Ewentualnie zawsze można dywagacje i następującą po ni

  Fr@ntz
  [email protected]
  Akcesoria
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.