Jump to content
Featured Newsy | Testy | Inne

Octavio – nowa marka sprzętu hi-fi sponsored-icon

INFORMACJA PRASOWA

image.png

 

 

 

Octavio – nowa marka sprzętu hi-fi z funkcjami
strumieniowymi wchodzi na polski rynek

 

 

6 sierpnia 2022 r. – Na polskim rynku audio pojawiła się nowa marka oferująca nowoczesny i funkcjonalny sprzęt hi-fi. Octavio to francuska firma założona przez zespół melomanów, których łączy wspólne pragnienie – poprawić i ułatwić słuchanie muzyki w domu poprzez ożywienie systemów audio w oparciu o najlepszą technologię. Octavio narodziło się w dwóch mieszkaniach studenckich w Lille. Założyciele firmy, David i Victor, posiadali vintage'owe systemy audio, które cenili przede wszystkim za wysoką jakość brzmienia. Niestety, taka elektronika z reguły nie jest kompatybilna z nowymi formatami, źródłami cyfrowymi ani popularnymi serwisami strumieniowymi. Obaj stanęli więc przed tym samym problemem – jak zachować jakość swojego zestawu hi-fi, jednocześnie łatwo korzystając z najnowszych innowacji? Uznali, że najlepiej byłoby ulepszyć posiadany sprzęt, czyniąc go bardziej nowoczesnym. Po wielu miesiącach projektowania i testowania stworzyli urządzenie, które spełniło ich marzenie. Po udanej kampanii w jednym z serwisów crowdfundingowych narodziła się firma, którą funkcjonuje obecnie.

 

image.png


 

 

W katalogu Octavio znajdziemy dwa kompaktowe komponenty audio oraz szereg akcesoriów, takich jak kable czy zasilacze. Pierwszym urządzeniem – tym, od którego wszystko się zaczęło – jest odtwarzacz strumieniowy o nazwie Stream. To niewielkie, mieszczące się w dłoni pudełeczko zostało zaprojektowane przede wszystkim z myślą o melomanach, którzy chcą odtwarzać muzykę bezprzewodowo, zachowując posiadany sprzęt, który na to nie pozwala. Dzięki Streamowi można zmodernizować swój klasyczny system audio, dając mu dostęp do świata strumieniowania i multiroom. Urządzenie zawiera najlepsze współczesne technologie umożliwiające zdalny dostęp do muzyki, niezależnie od tego, czy jest ona przechowywana na serwerze NAS, komputerze, czy nawet na smartfonie. Stream oferuje obsługę AirPlay 2, aby ułatwić przesyłanie strumieniowe z urządzeń Apple, ale także TIDAL Connect, aby sterować odtwarzaniem bezpośrednio z aplikacji TIDAL. Korzystanie z odtwarzacza Octavio Stream jest niezwykle szybkie i łatwe. Wystarczy podłączyć odtwarzacz sieciowy do systemu stereo i podłączyć urządzenie do sieci Wi-Fi, aby uzyskać dostęp do wszystkich treści muzycznych. Sterowanie odbywa się bezpośrednio ze smartfona, dzięki aplikacji Octavio. Stream jest kompatybilny z najpopularniejszymi serwisami streamingowymi i radiami internetowymi, takimi jak Qobuz, Spotify, Deezer, Amazon Music, TIDAL, a nawet TuneIn i iHeartRadio. Sygnał ze Streama można wyprowadzić zarówno na drodze analogowej, dzięki wyjściu jack 3,5 mm, jak i cyfrowej, poprzez wyjście optyczne.

 

 

image.png

 

Drugim modelem w aktualnej ofercie Octavio jest system all-in-one o nazwie AMP. Tak właściwie jest to kompaktowy, wysokowydajny wzmacniacz z zaawansowaną łącznością sieciową, który pozwala cieszyć się muzyką bez względu na to, jak i gdzie jest przechowywana. Octavio AMP to wszechstronne urządzenie, które dostosuje się do wszystkich sytuacji i potrzeb, oferując dokładną i muzyczną reprodukcję dźwięku. Stopień wzmacniacza Octavio AMP wykorzystuje układ TPA3250, który pozwala na uzyskanie komfortowej mocy 2 x 35 W przy 8 Ω (wersja z zasilaczem 24 V) lub 2 x 65 W przy 8 Ω (wersja z zasilaczem 32 V). Oprócz zaawansowanej łączności bezprzewodowej AMP zapewnia również łączność przewodową w celu łatwej integracji z istniejącym systemem audio. Otrzymujemy dwa wejścia stereo RCA, cyfrowe wejście optyczne, port USB-A, złącze Ethernet oraz łączność Wi-Fi i Bluetooth 5.0. Po stronie wyjściowej urządzenie oferuje terminale głośnikowe oraz wyjście dla subwoofera. Octavio AMP daje użytkownikowi dostęp do muzyki niezależnie od tego, czy pochodzi ona z serwisu strumieniowego, czy jest przechowywana lokalnie, na serwerze NAS lub w pamięci smartfona. W pakiecie dostajemy kompatybilność z systemami AirPlay 2, Spotify Connect i TIDAL Connect. Octavio AMP wykorzystuje autorską technologię Sound Filter, która analizuje sygnał audio na wejściu i porównuje go z sygnałem wyjściowym, aby wyeliminować zniekształcenia w czasie rzeczywistym. Całość zamknięta jest w eleganckiej, wykonanej z metalu obudowie o wymiarach 4 x 20 x 20 cm. AMP zmieści się praktycznie wszędzie. Aby stworzyć w pełni funkcjonalny system stereo, wystarczy podłączyć do niego głośniki.

image.png

 

Octavio to młoda firma, ale jej założyciele postanowili od samego początku zadbać o kwestie ważne zarówno dla nich samych, jak i dla klientów szukających nowoczesnego, perfekcyjnie wykonanego i długowiecznego sprzętu. Po pierwsze, wszystkie urządzenia produkowane są we Francji we współpracy z rodzimymi firmami, co ma na celu zapewnienie najwyższej jakości i powtarzalności wyrobów. Francuzi dbają o swoich pracowników, wychodząc z założenia, że możliwość pracy całego zespołu w przyjaznej przestrzeni wpływa na podejście do dobrego samopoczucia w pracy, a osoba czująca się swobodnie w swoim otoczeniu to szczęśliwy pracownik, który dobrze wykonuje swoją robotę. Tam, gdzie to możliwe, Octavio stara się korzystać z usług francuskich poddostawców i wykonawców części, takich jak chociażby obudowy. Nawet opakowania powstają we Francji. Założycielom firmy bardzo bliskie są też kwestie związane z ochroną środowiska. Nie chodzi tu tylko o proces produkcji, ale przede wszystkim o długowieczność samego sprzętu. Stream i AMP są budowane ze sprawdzonych komponentów, dzięki czemu powinny długo służyć swoim właścicielom. Oba modele korzystają też z regularnych aktualizacji oprogramowania, co wydłuża ich życie. W przypadku braku aktywności sprzęt automatycznie przełącza się w tryb uśpienia, aby zaoszczędzić jak najwięcej energii, a najbardziej zanieczyszczające części zostały zastąpione komponentami bardziej przyjaznymi dla środowiska.

 

Urządzenia marki Octavio można obsługiwać za pomocą dedykowanej aplikacji na urządzenia mobilne. Obecnie powstaje jednak jeszcze bardziej zaawansowana aplikacja o nazwie Virtuose. Aby zapewnić dostęp do muzyki hi-res jak największej liczbie osób, Francuzi zaprojektowali tę aplikację tak, aby była łatwa w użyciu, niezależnie od posiadanej wiedzy na temat sprzętu audio. Wystarczy połączyć aplikację Octavio Virtuose ze swoimi ulubionymi serwisami strumieniowymi, aby eksplorować ponad 70 milionów utworów na swoim urządzeniu Octavio. Karta wyszukiwania pozwala znaleźć dowolny utwór bez względu na to, gdzie się on znajduje - od serwisu strumieniowego po bibliotekę muzyczną w sieci lokalnej. Aplikacja Octavio Virtuose jest już w fazie testów i wkrótce będzie można ją zainstalować na urządzeniach z systemem iOS lub Android.

 

image.png  image.png  image.png
 

 

Dostępność i ceny

Wszystkie produkty marki Octavio są już dostępne w Polsce. Odtwarzacz sieciowy Stream występuje w trzech wersjach, które różnią się dołączonym do zestawu przewodem. Klienci mają do wyboru zestaw z interkonektem z wtykami RCA, analogowym kablem 3,5 mm lub cyfrowym kablem optycznym. Niezależnie od wybranego wariantu sugerowana cena detaliczna jest taka sama i wynosi 999 zł. Octavio AMP oferowany jest z dwoma zasilaczami – mniejszym (24 V) i większym (32 V). W pierwszym przypadku cena wynosi 3299 zł, a za zestaw z mocniejszym zasilaczem zapłacimy 3699 zł. Firmowe akcesoria można również kupić osobno. Przewody Octavio Jack 3.5 mm, Octavio RCA, Octavio Toslink i Octavio Ethernet kosztują odpowiednio 39, 49, 59 i 99 zł. Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta: www.octavio.fr.

 

Zdjęcia

 

AMP

octavio_amp_white_08-min.jpgoctavio_amp_white_05-min.jpgoctavio_amp_white_04-min.jpgoctavio_amp_white_03-min.jpgoctavio_amp_ambiance_12.jpgoctavio_amp_ambiance_09-min.jpgoctavio_amp_ambiance_11.jpgoctavio_amp_ambiance_10-min.jpgoctavio_amp_ambiance_08-min.jpgoctavio_amp_ambiance_04-min.jpgoctavio_amp_ambiance_06-min.jpg
octavio_amp_ambiance_03-min.jpgoctavio_amp_ambiance_01-min.jpg
amp-01-back.jpgamp-02-back.jpg

 

Stream

 

octavio_stream_white_06-min.jpgoctavio_stream_white_05-min.jpgoctavio_stream_white_04-min.jpgoctavio_stream_white_03-min.jpgoctavio_stream_white_02-min.jpgoctavio_stream_white_01-min.jpgoctavio_stream_ambiance_05-min.jpgoctavio_stream_ambiance_04-min.jpgoctavio_stream_ambiance_01-min.jpgoctavio_stream_ambiance_03-min.jpgoctavio_stream_ambiance_02-min.jpg

 

Virtuose

 

octavio_virtuose_ombreipad__2-min.jpgoctavio_virtuose_ombre_ipad_1-min.jpgoctavio_virtuose_iphone_3-min.jpgoctavio_virtuose_iphone_2-min.jpgoctavio_virtuose_iphone_1-min.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacje kontaktowe

Q21

ul. Reymonta 12

95-200 Pabianice

tel. 42 213 01 66

e-mail: [email protected]

www.q21.pl

 

 

 

 

©2022 Octavio. Wszelkie prawa zastrzeżone. Znak słowny i logo Bluetooth® są własnością firmy Bluetooth SIG, Inc. Wszystkie inne znaki handlowe są własnością ich właścicieli i niniejszym zostają uznane za takie. Wszystkie specyfikacje mogą ulec zmianie bez uprzedniego powiadomienia. Przed użyciem oprogramowania należy wyrazić zgodę na warunki umowy licencyjnej użytkownika końcowego.

 

sponsored-icon
Date Added

Najczęściej popełniane błędy przy kupowaniu sprzętu audio | Q21

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego muzyka na odsłuchach brzmi niesamowicie głośno i klarownie, a w domu już niekoniecznie? Zapraszamy na nasz najnowszy film o najczęściej popełnianych błędach przy wybieraniu sprzętu audio. Przygotowaliśmy go z myślą o wszystkich, którzy chcą uniknąć typowych pułapek i trochę błędnego toku myślowego. Film jest pełen praktycznych wskazówek, które mają pomóc Wam podjąć świadomą decyzję, aby cieszyć się najlepszym brzmieniem i uniknąć rozczarowania. Nie p

AudioNews
AudioNews
News | Tests | Others 1

Rega Elex MK4

Rega Elex MK4 to produkt, który rozpoczął historię przetworników cyfrowo-analogowych we wzmacniaczach brytyjskiego producenta nie tracąc dziedzictwa analogowego pozostawionego po poprzednich modelach. Pamiętajmy też, że jest ono głęboko zakorzenione w historii firmy, bo zaczęła ona swoją historię właśnie od gramofonów, czyli w pełni analogowych sprzętów. Na swoją 50tą rocznicę przygotowali oni bardzo ciekawy model Rega Planar 3 50th Anniversary, czyli ulepszoną wersję standardowej wersji. W zest

Q21
Q21
News | Tests | Others

Bowers & Wilkins 707 S3

Kontynuując wątek kolumn dedykowanych mieszkańcom ekskluzywnych, bądź co bądź to już dawno przestały być tanie rzeczy, mikro – apartamentów na redakcyjny tapet, dzięki uprzejmości stołecznej Sieci Salonów Top HiFi & Video Design, trafiły usytuowane oczko wyżej i wyraźnie szlachetniej urodzone, aniżeli dopiero co przez nas recenzowane Indiana Line Diva 3, przedstawicielki filigranowej braci podstawkowej. Mowa oczywiście o widniejących w tytule, sygnowanych przez wytwórcę, którego raczej nikom

Fr@ntz
Fr@ntz
Kolumny

Indiana Line Diva 3

Własne cztery kąty to dobra rzecz, tym bardziej jeśli ich metraż pozwala nie tylko na rozprostowanie nóg, ale i w miarę swobodne przemieszczanie, czy nieco swobody tak pod względem wystroju, jak i z nieco bardziej przyziemnych kwestii - m.in. magazynowania wszelakiej maści szpargałów. Niestety, przynajmniej w większych miastach, ceny m² już dawno przebiły 10 kPLN a tym samym coraz częściej chcąc iść na swoje młodzi zmuszeni są decydować się na ledwo przekraczające 30 m²  „mikro-apartamenty”. Stą

Fr@ntz
Fr@ntz
Kolumny

Anita Lipnicka "Śnienie" - koncert promujący nowy album | Bilety

O wydarzeniu Po 6 latach od wydania albumu "Miód i dym", Anita Lipnicka powraca z premierowym materiałem i trasą promującą najnowsze wydawnictwo! O tym, co w tym czasie przeżyła, za czym tęskni, o czym wciąż marzy, czego nie może zapomnieć, dowiecie się już jesienią, kiedy premierę będzie miała jej nowa płyta zatytułowana „Śnienie”. Tuż po ukazaniu się na rynku albumu, artystka wyruszy w trasę, by odwiedzić z koncertami 16 największych polskich miastach. Bilety na koncerty Anity Lipnic

AudioNews
AudioNews
Newsy


User Feedback

Recommended CommentsJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.