Jump to content

ZigZag z miłości do piękna. Akustyka inaczej.

AudioRecki

    "Chcielibyśmy, aby więcej osób znajdowało swoją równowagę w trakcie słuchania muzyki, ponieważ muzyka łagodzi obyczaje"

(Arkadiusz Harych, właściciel ZigZag).

 

 

                                                                                               1607538085_ZigZag1.thumb.jpg.8b2dc417b69cc96cb05a0cce0714eb6d.jpg

 

 

To prawda. Świat jest zabiegany, człowiek gdzieś gna przed siebie każdego dnia. Są jednak w naszym życiu takie chwile, w których oddajemy się swoim pasjom. Zatrzymujemy się na moment i odcinamy od zgiełku naszej codzienności. Sięgamy wtedy po wszystko to, co w naszym zrozumieniu jest "dla nas najlepszym", dającym nam przy tym zwykłą przyjemność posiadania.

Staramy się często w takich momentach sięgać po rzeczy dobre i  sprawdzone,  których sama obecność w naszym otoczeniu daje ogromną przyjemność. Pewne jest jedno, dla takich chwil, dla siebie i bliskiego nam otoczenia szukamy rzeczy praktycznych, trwałych i do tego pięknie wykonanych.

Jak to wygląda w praktyce wie każdy z nas. Niestety nie zawsze udaje nam się znaleźć to wszystko, lub poszukiwania takich rzeczy zajmują sporo czasu. Często w wyniku pośpiechu czy nawet naszej niecierpliwości - stawiamy na rzeczy niesprawdzone, nie mające realnego wpływu na nasze życie i często po prostu brzydkie.


Dziś dzięki uprzejmości właścicieli firmy ZigZag Acoustic z Wrocławia, mamy możliwość przedstawienia miejsca, w którym realne osoby, mające podobne pasje i podobne potrzeby w życiu - odpowiedzialne są za produkcję przedmiotów w swej formie pięknych, a powstających właśnie z połączenia pasji do muzyki i miłości do rzeczy nietuzinkowych, i trwałych.


Przyznam szczerze, że wywiad ten przyniósł mi ogromną osobistą przyjemność i wyciągnąłem zaskakujące wnioski. Otóż trafiłem do ludzi, dla których w relacjach „firma-produkt-klient” - to klient i jego potrzeby stanowią najważniejszy element całej układanki.

Produkt jest jakże ważny w w/w firmie, ale jak się okazuje - traktowany jest jak przedmiot na który przelano wszystko, co najważniejsze w relacjach między ludźmi. Nie dziwię się już dlaczego z takim zaangażowaniem i pieczołowitością dba się tutaj o każdy szczegół. Ciężko bowiem jak widac dać coś niedopracowanego, a jednocześnie ma to być przedmiot oddający osobiste zaangażowanie konkretnych ludzi, którzy  poświęcają się temu i oddają część siebie.

W firmie ZigZag zrozumiałem, skąd ta istotna zmiana pomiędzy ich produktami, a produktami konkurencji. Zaczyna się od podstaw - od podejścia właścicieli do ludzi, życia, otaczającego nas świata i samych przedmiotów. 

Zainteresowanych odpowiedzią na pytanie „czy można dostać zaangażowanie w lepszy świat drugiej osoby w przedmiotach” zapraszam do poniższego wywiadu. 


Magazyn AudioStereo (dalej M-AS): 

Witaj Arku. Siedzę i patrzę na te wszystkie rzeczy dookoła, i zastanawiam się nad jednym. Czy są one bardziej praktyczne, czy może bardziej jednak są piękne. Mam dylemat, bo im bliższy i dłuższy z nimi kontakt, tym nie sposób od niektórych z nich oderwać wzrok.

Mam kilka pytań o Waszą firmę, o produkty i o Twoją codzienność tak zawodową, jak i prywatną.

Może na sam początek przybliżmy naszym czytelnikom Waszą firmę. Arku jesteś właścicielem firmy, która zajmuje się?

Arkadiusz Harych, właściciel ZigZag (dalej Arek, ZigZag):

Mamy szeroki wachlarz oferty dla klientów indywidualnych i instytucjonalnych. Zajmujemy się projektowaniem pomieszczeń użytkowych, tak w mieszkaniu i domu, jak i w firmach. Projektowaniem rzecz jasna w kontekście wyposażenia mn. w niebanalne meble czy przedmioty codziennego użytku. Jak domyślam się, w głównej jednak mierze dziś rozmawiać będziemy o akustyce i wszystkim co z tym związane w naszej firmie?

 

                                                                                                      2010422343_SetofProtonacousticwall1ZigZag1.thumb.jpg.abc0ca6f7020563810267699e62b2e35.jpg

 

M-AS: Tak, to jest cel naszego spotkania i rozmowy. Skąd pomysł na tego typu firmę?

 

Arek, ZigZag:

Sporo wody minęło od czasu, kiedy  popularnego Kasprzaka zamieniłem na wieże Diory (midi), a w jej magnetofonie wymieniłem głowice na oryginalną - stożkową Alps'a. Od tego czasu dużo się zmieniło i sporo rzeczy wydarzyło - zbudowałem kolumny, wraz ze szwagrem udało nam się z powodzeniem zbudować całkiem udany wzmacniacz lampowy. Podkręcałem moc lasera, żeby płyty się dobrze odtwarzały (żeby nie przeskakiwały).

Po tych wszystkich osobistych doświadczeniach, dalej gdzieś szukałem tego mitycznego ideału brzmienia. Aż pewnego dnia doszedłem do jednego wniosku. Żeby zbliżyć się do przyjmijmy "doskonałości brzmienia" nie wystarczy tylko dobry sprzęt, odpowiednio dobrane kable, czy dobrze nagrana płyta. Potrzebne jest coś więcej. Zrozumiałem, że potrzeba zadbać o wnętrze w którym słuchamy muzykę. Uświadomiłem sobie, że dobrze przygotowane akustycznie wnętrze, jest równie ważne co pozostała reszta! Przemyślane działania na polu akustycznym dają często znacznie większe zmiany, niż wymiana jakiegoś elementu w torze audio. 

Oczywiście sporo ludzi jest przekonanych o tym, że dobry sprzęt całkowicie wystarczy, by muzyka "dobrze brzmiała". Uważają oni wręcz, że nic poza dobrej klasy sprzętem nie jest potrzebne i w taki sposób da się słuchać muzyki na odpowiednim (jakościowo) poziomie. Można się z tym zgodzić po części, bo nikt nie zaprzeczy, że dobry sprzęt jest bardzo ważny. Bez sprzętu audio rzecz jasna nie ma mowy o dobrym brzmieniu i jest to podstawa. Jednak nie oszukujmy się - bez odpowiedniego przygotowania pomieszczenia, w którym słucha się muzyki - nie ma szans na to, żeby się zbliżyć do "ideału".
Okazuje się w życiu, że dopiero wytrawni i z dużym bagażem doświadczenia (opartego o ogromną ilość odsłuchów) audiofile czy melomani zaczynają interesować się akustyką.
Ci wszyscy, którzy przetestowali już dziesiątki, jak nie setki zestawów audio - zaczynają wreszcie doceniać znaczenie odpowiedniej adaptacji akustycznej swoich pomieszczeń.

W oparciu o własne i znajomych doświadczenia, obserwując rynek i potrzeby osób szukających kolejnego kroku w przód (w temacie poprawy jakości brzmienia) - powstała nasza firma ZigZag.


M-AS:

Czyli zajmujecie się nie tylko produkcją wszystkiego, co związane z akustyką , ale także jak rozumiem zajmujecie się kompleksowo akustyką pomieszczeń? 

Arek, ZigZag:

Zgadza się. A nic tak nie uczy właśnie, jak własne doświadczenie (szczery uśmiech Arka, red.) Wiemy, jak ważne jest akustycznie dopasowane pomieszczenie. Nasze pierwsze kroki w temacie akustyki  i kontakty z tego typu produktami oraz z pomieszczeniami przeznaczonymi do odsłuchów audio zaczęły się już wiele lat temu. Kontakty te powiedzmy wprost, nie zawsze dawały pozytywne wrażenia i szukaliśmy czegoś "więcej i lepiej" wykonanego. Mamy bardzo bogate doświadczenie zakresie akustyki i co istotne - poparte obecnie konkretnymi wynikami.
Również dzięki temu, że tak bardzo rozwinęła się technologia CNC - ułatwiło nam to budowę swoich ustrojów akustycznych. Wreszcie możemy to zrobić na takim poziomie jakościowym i materiałowym, że oferujemy naszym klientom produkt taki, jaki sami widzielibyśmy u siebie.

 

                                                                                                        1476974090_zigzag3.thumb.png.bb5eb016f0f3558b42aec803bdef93f1.png

 

 M-AS:

Rozmawiamy o produktach, gdzie w tym wszystkim klient. Co odróżnia Waszą firmę od innych na tym polu?

Arek, ZigZag:

Z każdym klientem rozmawiamy indywidualnie. Staramy się zrozumieć i zaradzić problemom oraz wyjść na przeciw oczekiwaniom. Oczywiście zlecenia niemożliwe do zrealizowania wymagają więcej czasu (śmiech, red.), ale nie pozostajemy obojętni wobec żadnego z naszych klientów i jego problemów.


 M-AS:

Pracujecie dla klientów w kraju. Czy jakieś doświadczenie z klientami za granicą?

 Arek, ZigZag:

Oczywiście. W swoim portfolio mamy wykonane prace dla klientów mn.: z Włoch, Niemiec czy USA. Nie ograniczamy się jedynie do rodzimego odbiorcy.

M-AS:

Czy jest różnica w pracy dla klienta z Polski, a tego spoza naszego kraju? Jakieś zasadnicze różnice w oczekiwaniach i wykonaniu?


Arek, ZigZag:

Oczekiwania są praktycznie takie same. Produkt musi spełniać najwyższą jakość pod względem użytkowym ale i materiałowym. Szczegóły jakie mogą różnić poszczególnych klientów wg. kraju skąd pochodzi - bardziej wynikają ze specyfiki indywidualnego zamówienia, niż z samego faktu różnic w naszym podejściu do klienta. Jeśli chcesz mnie zapytać, czy nasi rodzimi audiofile otrzymują inne produkty, niż te oferowane naszym zagranicznym klientom - to absolutnie nie ma o tym mowy! Oferujemy tylko i wyłącznie produkty na najwyższym - światowym poziomie. I nie ma dla nas znaczenia zasobność portfela naszego klienta czy kraj z którego pochodzi. Nie bawimy się w półśrodki. 

M-AS:

Czyli klienci powinni być pewni Waszych produktów...

Arek, ZigZag:

Absolutnie tak. Od momentu projektowania i powstawania w naszej pracowni (na etapie rysunku, red.), aż po końcowy „szlif” każdego z wykonywanych przedmiotów.

M-AS:

Rozmawiamy już jakiś czas, widzę Twoje zaangażowanie w firmę, w dbałość o produkt i samego klienta… czas na dom, rodzinę?

Arek, ZigZag:

Wiele z tego co osiągnąłem na płaszczyźnie zawodowej jest także sporym udziałem mojej żony Asi (Joanna Szpakowska). Jej poczucie estetyki (wiadomo, kobieta), zdroworozsądkowe podejście do pewnych tematów i zaangażowanie nie mniejsze niż moje wprost przekłada się na mój, nasz wspólny sukces. Dzielimy sukcesy i mniejsze lub większe porażki (tych, co tylko dobrze świadczy) na razie jest mało. Czas prywatny... oczywiście poświęcamy naszym wzajemnym zainteresowaniom, co nie wyklucza faktu, że czasem za dużo żyjemy firmą - nawet w czasie uznanym jako czas prywatny. 

M-AS:

Jakiś przykład takiego zaangażowania ponad miarę?

Joanna Szpakowska (prywatnie żona właściciela, dalej Asia, ZigZag):

Najgorsze są momenty tych zleceń, które  wymagają bardzo poważnego zaangażowania ze strony całego zespołu. Jesteśmy wtedy skupieni na danym kliencie i nie ukrywamy tego, staramy się poświęcić jak najwięcej (nawet z wolnego czasu), by w efekcie końcowym klient otrzymał jak najlepszy produkt. Żyjemy tym wszystkim, dajemy siebie - więc dajemy też często swój wolny czas na realizowanie marzeń naszych klientów.

M-AS:

Asiu zapytam więc, widząc i Twoje zaangażowanie. Do kogo wychodzicie ze swoją ofertą? Bo mam wrażenie, że klient przychodząc do Was traktowany jest jak ktoś z rodziny...

Asia, ZigZag:

To jest tak. Pracujemy nie po to by stworzyć jakiś konkretny przedmiot i zamknąć zlecenie. Być może pozwalamy wyjść z pudełka nie tyle przedmiotom jako takim, ale przedmiotom szczególnym w świecie osób kochających muzykę. Chcemy swoją pracą, ofertą i podejściem do ludzi  zmienić punkt widzenia, postrzegania świata. Chcemy mieć swój mały udział w szczęściu innych ludzi.

Arek, ZigZag:

To są rzeczy dla osób, które potrafią się w życiu zatrzymać i czas postoju przeznaczyć na refleksje. Doceniamy takie postawy w życiu. Dzięki temu, że klienci decydują się na zakup naszych produktów, nie czujemy się sami i czujemy swoistą przynależność do grupy, które odczuwają to samo co my. Możemy dzięki naszym produktom na swój sposób przebywać z nimi. I to jest chyba w tym wszystkim najlepsze uczucie. Być może spotkamy się z zarzutami, że to wszystko jest dla nas jak „religia”. Być może. Ale powiedzmy to wprost - nie da się do tego podejść inaczej. To swoista odpowiedź na ten zgiełk, na pośpiech życia, swoiste zapomnienie o kłopotach. Budowanie firmy mającej w swojej ofercie produkt bliski dla konkretnej grupy ludzi, nie może odbywać się bez tych ludzi!

Asia, ZigZag:

Panele akustyczne (na takiej początkujących ścieżce) uważa się za akustyczne aranżacje, muzycznie - jako jedynie dodatek. A to nie jest wbrew pozorom jedynie dodatek. Panele akustyczne nie służą tylko do aranżowania pomieszczeń i do słuchania muzyki, ale też zamontowane w pomieszczeniu w odpowiedni sposób emanują ciszą. Tak, cisza też jest muzyką - na swój sposób. Więc nie tylko poprzez produkt w postaci np.: paneli dajemy zdecydowaną poprawę brzmienia, ale dajemy też szansę na ucieczkę przed otaczającym nas światem, szansą na zanurzenie się w świecie przedmiotów ładnie wykonanych, dających do tego tak te wymierne jak i niewymierne, i nie do przecenienia walory użytkowe.

 

                                                                                                                 zz18.thumb.jpg.6cd44e76306397593156123dfbabbb6d.jpg

                                                                                            ("w świecie przedmiotów ładnie wykonanych", ZigZag)

Arek, ZigZag:

Mało mówi się o naszych zmysłach w temacie świata audio, lub czasem unika tego tematu.

M-AS: 

Jak myślisz dlaczego?

Asia, ZigZag: Ludzie często swoje pasje, swoiste drugie ja chowają przed innymi. Może boimy się zaszufladkowania, a może niezrozumienia innych? Dlatego każdy klient z jakim rozmawiamy, może być pewnym zrozumienia i otwartego podejścia do jego osoby. 

M-AS:

Arku przed chwilą wspomniałeś coś o ludzkich zmysłach. To jak Twoim zdaniem akustyka wpływa na ludzki umysł, na nasze zmysły.

Arek,  ZigZag:

Oj, w zasadniczy sposób (tu znowu uśmiech, red.). Weźmy za przykład ludzki słuch. Słuch jak wiemy wszyscy, jest bardzo wrażliwym zmysłem, obok węchu, dotyku i wzroku. Ale dbanie o jego pozytywne doznania jest pomijane i niestety często ignorowane.  Mózg jest bombardowany milionami bodźców słuchowych. Niestety w większości w tym świecie - w negatywny sposób. Świadomie przy tym rejestrujemy malutki skrawek tych bodźców. A i tak mózg je przetwarza, blokuje, stara się z nim coś zrobić. Nadmiar wrażeń słuchowych powoduje nerwowość, stres każdego z nas
Przychodząc do naszego domu chcemy jak najszybciej uciec od tego, poszukujemy oazy do wyciszenia i zmiana akustyki pomieszczenia jest doskonałym na to sposobem. Wręcz wskazanym.

M-AS:

Często na spotkaniach słyszę zdanie „wystarczy zmienić końcówkę, źródło i zagra lepiej”. Co Ty na to?

Arek, ZigZag:

Do pewnego stopnia jest to jakaś droga. Pytanie czy ta droga prowadzi do właściwego celu? Dom jest miejscem, w którym żyjemy. W przestrzeni naszego domu poruszamy się my i cała nasza rodzina. O tym też musimy pamiętać. Zmiany jakie my ze swojej strony oferujemy, to nie zmiana jako taka samego brzmienia, to poprawa tego, co uzyskujemy w naszych systemach. Poprawa dla melomana, ale co nie mniej ważne - poprawa dla jego rodziny.

Zmierzamy ze swoją ofertą do tego, aby nasze produkty (jeżeli mają być do pomieszczenia dedykowanego do odsłuchu współdzielonego z rodziną), były dyskretne, żeby miały porządny design, by w końcu były wykonane estetycznie. Nasz klient musi mieć poczucie, że do domu wprowadzi produkt wysoce specjalistyczny… ale też taki, który doskonale wkomponuje się w jego codzienność, otoczenie w którym żyje wraz z rodziną. I tutaj spora w tym też zasługa Asi.

 

                                                                                                            2088660792_zigzag3.thumb.png.1d6f99e565ddaed0180e7e2f244b24fc.png


M-AS:

Jestem pozytywnie zaskoczony tym, o czym i w jaki sposób rozmawiamy. Z naszej rozmowy nie wyłania się relacja - firma, produkt, klient, kasa fiskalna. Wyłania się na pierwszy plan człowiek - realna osoba, jego życie i potrzeby. Produkt, Wasza oferta - to odpowiedź na jego poszukiwania czegoś, co daje poczucie swoistego spełnienia. Dobrze to zrozumiałem?

Asia ZigZag:

Jednocześnie z rozwijaniem się w tematach akustyki pomieszczeń, interesujemy się / studiujemy równolegle psychikę i psychologię człowieka. Wpływ muzyki na człowieka, na rozwój osobisty, na jego zbilansowanie energetycznie.

A-MS:

Czyli mamy (dosłownie) podróż w głąb każdego z nas - dzięki połączeniu (dobrej, red.) muzyki i akustyki.
Nie każdy klient jednak szuka tak dalece i oczekuje takich nazwijmy to "doznań". Skupia się czasem na prostych potrzebach, np. "jedynie i aż" na polepszaniu tego, co już osiągnął w wymiarze sprzętowym. W przypadku takich klientów też macie dobrą receptę, swoisty „lek” na każde zło?

Asia, ZigZag:  

Osobom, które w swoim życiu uwielbiają muzykę bez budowania wokół tego czegoś głębszego, osobistego w innym wymiarze - chcemy zaoferować i  podzielić się możliwością podróżowania po świecie muzyki na wyższym poziomie, niż doświadczali tego do tej pory. Mamy także - co widać -  mocno emocjonalne podejście do czystej muzyki. Rozumiemy praktycznie każde osoby, bez względu na ich motywację do potrzeb zmian i poszukiwania poprawy brzmienia.

 Pomimo, że panele akustyczne są tłem i jest to element pasywny – są one jednak wręcz niezbędnym elementem całej tej układanki:

 

                                                                                                           zz20.thumb.jpg.76868ba1ffb665eaa90330ca7ade74f8.jpg

 


A-MS:

Czyli bez względu na potrzeby, czy to klient szukający swoistego misterium w obcowaniu z muzyką, czy klient oddany pasji do dobrego brzmienia, czy nawet całe rodziny, szukający kompromisu pomiędzy pasją jednego z domowników, a resztą rodziny - wszyscy znajdą dzięki ZigZag Acoustic i Waszemu całemu Zespołowi - skuteczne lekarstwo na swoje problemy?

Arek, ZigZag:

Patrząc na dotychczasowych klientów, ich zadowolenie i opinie - możemy powiedzieć z dużą dozą pewności, że tak. Gdyby było inaczej, nasze produkty, oferta i my sami - nie bylibyśmy zapewne tak przyjmowani przez klientów i rynek - jak to ma obecnie miejsce.

A-MS:

To prawda, macie duże grono klientów, które w samych superlatywach wyraża się o Was i Waszej firmie. Mam pytanie - co polecacie naszym forumowiczom i czytającym te słowa? Może Asia niech będzie pierwsza, przywilej kobiety.

Asia, Zig Zag:

Dbałość o akustykę wnętrz trafia do świadomości coraz większej liczby osób, tak jak zdrowe odżywianie. I zdrowy tryb życia. Nowoczesne trendy w aranżacjach wnętrz wymuszają zaopiekowanie się mieszkaniem czy domem od strony akustycznej. Każda z osób poszukujących odpowiedzi „co mogę lepiej” czy doszukujący się rozwiązań zmierzających do poprawy tego, co obecnie posiadają - niech wiedzą, że ze swoimi problemami i pytaniami nie są sami. Z przyjemnością porozmawiamy, doradzimy i znajdziemy rozwiązania takie, które dadzą wymierny efekt w ich codziennym życiu..

 

                                                                                                       1216642438_ZigZag5.thumb.jpeg.e2a65c538a685993629b9ec113b2103a.jpeg

 

Arek, ZigZag:

Trzeba pamiętać, że aranżacje akustyczne w pomieszczeniach np.:  biurowych stają się obecnie standardem. Jeszcze 5 - 10 lat temu nie było o tym mowy, dziś stanowi to swego rodzaju oczywistość. Dbałość o nasze samopoczucie czy zdrowie daje wymierne efekty w pracy. Warto o tym pamiętać, organizując sobie czy swoim pracownikom miejsce, w którym spędzają często jedną trzecią swojego życia. A dom… no cóż, tu chyba zostało powiedziane jeśli nie wszystko, to na pewno najważniejsze. Nie idźmy po prostu na skróty kiedy poszukujemy rozwiązań istotnych dla naszej codzienności w domu z bliskimi, czy uciekając w swoją samotnie - poszukując odrobiny dla siebie wytchnienia.

Ładowanie swoich „baterii” lepiej wychodzi stosując właściwie wykonane i przygotowane produkty, nie półśrodki - które często zamiast pomagać… no cóż, jedynie odpowiednio kosztują.

A-MA: Półśrodki mówisz, brzmi to często koszmarnie, ale czy nie kuszą takie rzeczy w naszym życiu. Mówimy sobie „nie mozna mieć wszystkiego, za to jest niska cena”. Cena potrafi skusić, by nie napisać "przekonać" do zakupu. Jakie jest Wasze zdanie?

Arek, ZigZag: I to podstawowy błąd wielu osób.  Można mieć produkt dostosowany do naszego portfela i dający satysfakcję. Rzecz jasna nie da się otrzymać wszystkiego za najniższą cenę, to jest niewykonalne. Dlatego w naszej firmie stosujemy materiały dobrej jakości, bez względu na poziom cenowy. Absolutnie wszystkie są o bardzo dobrych parametrach akustycznych. Poczynając od materiałów wibroizolacyjnych, tłumiących po kleje do ich łączenia czy tkaniny oblekające. Na każdym etapie powstawania przedmiotu, materiały jakie używamy posiadają odpowiednie atesty i certyfikaty. Stosujemy metody produkcji oparte o rozwiązania ekologiczne i przyjazne dla naszego środowiska. W końcu jakby nie patrzeć, dbamy o miejsce w którym żyjemy my, nasze rodziny, nasi pracownicy i co nie mniej ważne - nasi klienci ze swoimi rodzinami!

 

                                                                                                                          zz9.thumb.jpg.636c61cc06a39d0e6f7a239afa1f18a6.jpg

A-MA:

Na koniec mam pytanie o Wasze plany rozwoju firmy.

Arek, ZigZag: Chcemy budować świadomość istotnego wpływu akustyki na to, w jaki sposób postrzegamy muzykę, ale też wpływu akustyki na nasze codzienne życie. Docieramy do szerokiego grona klientów, wszystkich tych dla których jest to albo początek, albo wręcz postawienie kropki nad „i” w temacie "akustyka" i "dobre brzmienie". Nie zamykamy się na potrzeby ludzi i ich pomysły. Jesteśmy jak widzisz otwarci na nowe - w tym na osoby z Forum AudioStereo. To kolejny krok na swoiste docieranie do zainteresowanej grupy ludzi. Jak wiemy - z ogromnym doświadczeniem, celnymi uwagami i konkretnymi wymaganiami.

Asia, ZigZag:

Tak, cieszy nas możliwość zaprezentowania siebie i naszej oferty przed tak licznym gronem melomanów i audiofilii. Zapraszamy ich do aktywnego włączenia się w poszukiwanie kolejnych poziomów poprawy brzmienia, rozwijania naszej pasji i tego co słyszymy, i jak słyszymy.

A-MA:  

Czyli rozumiem jest to zaproszenie do podróży z produktami Waszej Firmy, do zapoznania się nie tylko z Wami, ale i z tym co produkujecie i jak produkujecie?

 

                                                                                                                       zz50.thumb.jpg.09d4ea83a05835822dec67e93c95238e.jpg

 

 

Arek, ZigZag:

Jak najbardziej! Jeśli to w jakimś stopniu pomoże (a nasze doświadczenie wskazuje często, że tak jest) osobom pozytywnie zakręconym i poszukującym tego, o czym mówiła Asia - jesteśmy do Waszej dyspozycji.

A-MA:

Wobec tego przyjmuję zaproszenie i już dziś umawiam się na prezentację, tym razem nie tyle Waszej firmy ile samych produktów. Tego co macie do zaoferowania naszym forumowiczom z Waszej oferty, pod jakże wymowną nazwą „Acoustic”.

Arek, ZigZag:

Będzie nam miło i postaramy się w jak najszerszym stopniu przedstawić naszą ofertę pod kątem użytkowym i technicznym, ale także zwracając uwagę na walory estetyczne.

A-MA:

Asiu, Arku - dziękuję za ten wywiad, za przybliżenie Waszej firmy i Was samych. Rozmowa z Wami stanowi ogromną przyjemność i nie sposób oderwać się od tej rozmowy. Cieszę się na nasze następne spotkanie i do zobaczenia!

Asia, Arek, ZigZag: Dziękujemy za wizytę i rozmowę. Jest nam miło trafić do tak licznego i jakby nie patrzeć - znanego w naszym kraju grona osób skupionego wokół Forum AudioStereo. Pozdrawiamy serdecznie Forumowiczów i czytelników Magazynu AS!


Raz jeszcze dziękuję za rozmowę i za poświęcony swój czas Właścicielowi firmy ZigZag i jego żonie Asi. Obydwoje zaczarowali mnie swoim pozytywnym nastawieniem oraz pasją do tego co robią. Nie ukrywam, mocno zasiali w mojej głowie potrzebę spojrzenia na swoje otoczenie w temacie akustyki pod innym kątem. 


Firma ZigZag powstała jak mówi właściciel z "chęci dzielenia się możliwością podróżowania po świecie muzyki na wyższym poziomie”, a każda inna osoba dzięki firmie ZigZag może poprawić komfort życia swojego i swoich bliskich.

ZigZag stawia na rozwój osobisty, poszerzanie wiedzy w zakresie akustyki. Zespół doświadczonych i wysoko wykwalifikowanych osób gwarantuje profesjonalne i kreatywne podejście do każdego zlecenia. Bez względu na poziom zaawansowania projektu, firma gwarantuje wykonanie usług i przedmiotów na najwyższym obecnie dostępnym poziomie. 
Osobiste zaangażowanie właścicieli w każdy projekt, z perspektywy klienta daje gwarancję, że każdy otrzyma produkt zgodny z jego oczekiwaniem. 

Mając przyjemność rozmowy z Asią i Arkiem doszedłem do wniosku, jak dużo brakuje wielu firmom na naszym rynku. Traktujemy firmy wykonujące nam pewne usługi czy kupując dane przedmioty bezosobowo. Patrząc na swoje i swoich znajomych doświadczenie - powodem jest to, że sami też często tak jesteśmy traktowani. W firmie ZigZag mamy kompletnie odwrotną sytuację. Właściciele nie podchodzą do nas jak do „zła koniecznego”, widzą w każdym kliencie partnera z którym trzeba przejść swoistą drogę ku poprawie tego, co dla niego jest istotne. Słuchając ich wypowiedzi czuje się troskę nie tylko o nasze hobby i pasję grona melomanów, ale miłość do muzyki, czy bardzo mocne zaangażowanie w polepszanie życia codziennego każdego z nas i naszej rodziny. Bo skoro da się lepiej - mając na uwadze polepszenie naszej codzienności w wymiarze muzycznym, akustyki i tego wszystkiego co z tym związane - dlaczego nie iść tą drogą?! W końcu w życiu należy dokonywać dobrych wyborów, a życie polega na świadomym stawianiu na właśnie rzeczy jakościowo dobre, nie na ilość i bylejakość!

Już dziś napiszę, że postaram się w najbliższym czasie przybliżyć Forumowiczom AudioStereo kilka wybranych produktów z szerokiej oferty ZigZag.

 

Zainteresowanych portfolio ZigZag - odsyłam na ich firmową stronę, a osoby zainteresowane poprawą brzmienia oraz akustyką swoich pomieszczeń - zachęcam do kontaktu z właścicielem firmy.

Jeśli nawet nie znajdziecie raju na ziemi w ofercie tej firmy, to na pewno po zapoznaniu się z ich produktami - zmieni się Wasze postrzeganie na świat akustyki i przedmiotów z tym związanych. Okaże się, że można w swoim otoczeniu postawić produkt realnie poprawiający brzmienie, realnie wpływający na poprawę naszego życia i co istotne - wykonany w najwyższej jakości. A pamiętając o tym, że nawet najtrudniejsze zlecenia są dla ludzi z ZigZag do zrealizowania, na pewno nie odejdziecie "z kwitkiem"!

 

                                            zz11.thumb.jpg.1e7b464a2472e564e1a43ad7332a2bd0.jpg                      zz12.thumb.jpg.077aaffd9fcf4d4fe8ba04467aebbe44.jpg

 

 

Firma ZigZag z siedzibą we Wrocławiu. W swej szerokiej ofercie posiada spory asortyment paneli akustycznych, pułapek, dyfuzorów czy elementów wygłuszających wszelkie pomieszczenia. Ceniona od lat za jakość i trwałość produktów.

 

ZIG ZAG Wrocław

52-316 Wrocław ul. Cukrowa 11/16

tel: +48 533 233 539,  tel: +48 883 944 605

https://zigzagshop.eu

 

 

AudioRecki, Magazyn AudioStereo.

Materiały fotograficzne użyte w materiale - za zgodą firmy ZigZag.

 

 User Feedback

Recommended Comments

There are no comments to display.Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Stockfish Records Vinyl

  By przyciągnąć do siebie snowych słuchaczy i zaprezentować jakość wydań swojej wytwórni, Stockfish wydał album kompilacyjny, zawierający zbiór najciekawszych utworów z przeciągu ostatnich czterech lat. Wśród wykonawców znaleźli się między innymi: Chris Jones, Christian Willisohn, Steve Strauss i wielu innych.   Prócz walorów artystycznych, album ma pokazać możliwości techniczne stosowanego przez Stockfish technologii Direct Metal Master (DMM).   Album utrzymany w spokojnym, m

  plastik1989
  plastik1989
  Muzyka

  Dynavoice Challenger CA802BT 

  Świat sprzętów audio od lat większych zmian nie miał. W zasadzie rozmowa o sprzęcie Hi-Fi mogłaby się przez wiele dekad ograniczyć do rozmowy o gramofonie, wzmacniaczu i kolumnach. Później doszedłby jeszcze odtwarzacz CD, a całkiem niedawno pliki. Biorąc pod uwagę pół wieku (jak nie dłużej) trwania ery poważnego Hi-Fi, to dosyć małe spektrum urządzeń. Natomiast ostatnie lata wprowadzają pewne zamieszenie do tego, nieco skostniałego układu. Poprzez pojawienie się nowych technologii (a w zasa

  plastik1989
  plastik1989
  Wzmacniacze

  Opera Loudspeakers Callas

  Ta recenzja powinna się oczywiście zacząć od opisu specyfiki włoskiego sprzętu hi-fi, że on taki wyjątkowo charakterystyczny, bowiem wysmakowany wzorniczo i zawsze z drewnem. Ponieważ jednak po pierwsze, czytelnicy znają ten szlagwort na pamięć, a po drugie, jest to opinia obiegowa, niekoniecznie mająca pokrycie w rzeczywistości, gadania o niczym nie będzie. Na początek jednak kilka słów o samej firmie, czyli podkład słowny. Opera Loudspeakers to faktycznie włoski producent i to autentyczny

  jozwa maryn
  jozwa maryn
  Kolumny 1

  Topping D30Pro + A30Pro

  Topping to chińska firma, która produkuje jedne z najlepszych przetworników cyfrowo-analogowych i wzmacniaczy, jeśli chodzi o stosunek ceny do wydajności. Portfolio firmy jest szerokie, samych przetworników DAC naliczyłam 8 modeli obecnie produkowanych, opartych o różne układy scalone: Cirrus Logic, ESS Sabre czy AKM. Niedawno Topping wypuścił na rynek aktualizację Topping D30, bardzo cenionego przetwornika DAC klasy podstawowej, do Topping D30 Pro. Nowy model różni się znacząco od swojego

  M@rgot
  [email protected]
  Akcesoria

  Chario Delphinus MKII

  Utarło się w audio przeświadczenie, o występowaniu szkół brzmienia związanych z pewnymi narodami. I tak mamy amerykańską szkołę grania z potężnymi kolumnami i dziesiątkami błyszczących końcówek mocy Mcintosha, szkołę angielską z małymi i niepozornymi urządzeniami typu Naim czy Cambridge Audio, japońska szkoła perfekcyjnie wykonanych urządzeń Accuphase z czarującym i wciągającym dźwiękiem i jest też szkoła włoska. Ją chyba poznać najłatwiej i najłatwiej zdefiniować: sam wygląd urządzen

  plastik1989
  plastik1989
  Kolumny 21
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock podczas używania strony.

Zarejestrowani użytkownicy mogą wyłączyć ten komunikat.