Jump to content
Pinned
AudioRecki

Włoska robota... czyli "co jest zgrane", że tak dobrze zagrało!

Sign in to follow this  
AudioRecki   |  

Jest taki film z 2003 roku o wymownym tytule "The Italian Job", w którym pewna grupka ludzi okrada bank. Pomysł w życiu realnym uznalibyśmy za niezbyt mądry (i słusznie), ale jak to w filmach bywa i tym razem wszystko udaje się na 100%. Przynajmniej w kwestii dostania się do sejfu...

 

Rzecz jasna nie o filmie mowa w artykule, ale skojarzenia nie są przypadkowe! O co więc chodzi w temacie "Włoskiej roboty" czy samego rozbicia sejfu... Po pierwsze - do redakcyjnych testów wpadł nam całkiem miło wyglądający wzmacniacz. Po drugie - producent dostarczył nam wręcz identycznie wyglądający przetwornik cyfrowo-analogowy i jakby było komuś mało... mamy po trzecie - dostaliśmy zestaw okablowania, by to wszystko ze sobą ładnie spiąć. Czyli komplet.

Z tymi przewodami to było tak, że posiadając własne - nie śpieszno nam było do przyjmowania z góry "narzuconego" zestawu. Bo to nasze "nie grają"? Kosztują też odpowiednio... Jest tylko jeden haczyk - producent do tak odpowiedzialnego zlecenia jak "rozbicie sejfu" nie bierze byle kogo "z łapanki" i nie zleca tak odpowiedzialnej "roboty"  pierwszej lepszej "ekipie". Tu musi wszystko ze sobą być zgrane, bo skoro docelowo "Włoska robota" to poważne wyzwanie mające nas "ozłocić" - nie ma mowy o przypadku.

Podjęliśmy się zadania ufając we Włoskie "vai tranquilla!" Co z tego wyszło, czy "The Italian Job" przypadło nam do gustu oraz jaka jest odpowiedź na zasadnicze pytanie "czy rozbiliśmy bank" - dowiecie się już wkrótce. 

 

Mogę już na wstępie zapewnić, że od pierwszych chwil testów dzieje się dużo i dzieje się wiele zaskakujących rzeczy - do tego zdecydowanie pozytywnych. Na pewno za kilka dni odpowiemy na zasadnicze pytanie, czy Włochom można zaufać w temacie audio i czy zaufanie do ich produktów jest słuszną decyzją. Odkryjemy też dokładnie, co testowaliśmy dla Was... jest więc na co czekać!

 

AudioRecki (Magazyn AudioStereo)

Za powód do rozważań nad powyższymi pytaniami, czyli dostarczenie sprzętu do testów już teraz dziękuję p. Asi i p. Kamilowi z Lector Audio Poland.

 

http://www.lectoraudio-poland.pl

 

150416585_HIRESOLUTIONlogo_lector_hi-rez.thumb.jpg.0f883bf7376bda2b2b93c65b03c63b72.jpg

 

p.s.

Korciło mnie bardzo, by uchylić Wam rąbka tajemnicy "co testujemy i jaką mamy przy tym radość z muzyki". Musicie niestety jeszcze kilka dni poczekać. Uwierzcie mi jednak na słowo, Włoskie  "vai tranquilla!" nie jest tutaj bezpodstawnym zwrotem!

 

Jeśli macie swoje typy repertuaru muzycznego, który mamy dla Was odsłuchać na w/w sprzęcie, możecie śmiało pisać w komentarzach lub bezpośrednio na PW. Z przyjemnością sprawdzimy to dla Was!

 

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

No ciekawy jestem z jakim sprzętem u Was gra,  może wrzućcie podczas odsłuchów coś żywszego a zarazem energetycznego,  np nowy album Dream Theater,, distance over time " albo Evergrey,,  The Atlantic ", życzę udanych odsłuchów i czekam na recenzję :-)

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Proponuję na odsłuchy  :

Danielsson-Fresu „Summerwind”

Malia-Boris Blank „Convergence”

Yello „Touch”

Cassandra Wilson „New moon daughter” . 

Pozdrawiam .

 

 

Sorry . Zapomniałem . 

Jeszcze

Fausto Mesolella „Live Ad Alcatraz”

 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Poniżej wymienione albumy zostaną uwzględnione w odsłuchach:

Yello „Touch”,

Cassandra Wilson „New moon daughter” ,

Dream Theater  "Distance over time"

Fausto Mesolella „Live Ad Alcatraz” SACD

 

Edited by AudioRecki

Share this comment


Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.