Jump to content
AudioRecki

Włoska robota... czyli "co jest zgrane", że tak dobrze zagrało!

Sign in to follow this  
AudioRecki   |  

Jest taki film z 2003 roku o wymownym tytule "The Italian Job", w którym pewna grupka ludzi okrada bank. Pomysł w życiu realnym uznalibyśmy za niezbyt mądry (i słusznie), ale jak to w filmach bywa i tym razem wszystko udaje się na 100%. Przynajmniej w kwestii dostania się do sejfu...

 

Rzecz jasna nie o filmie mowa w artykule, ale skojarzenia nie są przypadkowe! O co więc chodzi w temacie "Włoskiej roboty" czy samego rozbicia sejfu... Po pierwsze - do redakcyjnych testów wpadł nam całkiem miło wyglądający wzmacniacz. Po drugie - producent dostarczył nam wręcz identycznie wyglądający przetwornik cyfrowo-analogowy i jakby było komuś mało... mamy po trzecie - dostaliśmy zestaw okablowania, by to wszystko ze sobą ładnie spiąć. Czyli komplet.

Z tymi przewodami to było tak, że posiadając własne - nie śpieszno nam było do przyjmowania z góry "narzuconego" zestawu. Bo to nasze "nie grają"? Kosztują też odpowiednio... Jest tylko jeden haczyk - producent do tak odpowiedzialnego zlecenia jak "rozbicie sejfu" nie bierze byle kogo "z łapanki" i nie zleca tak odpowiedzialnej "roboty"  pierwszej lepszej "ekipie". Tu musi wszystko ze sobą być zgrane, bo skoro docelowo "Włoska robota" to poważne wyzwanie mające nas "ozłocić" - nie ma mowy o przypadku.

Podjęliśmy się zadania ufając we Włoskie "vai tranquilla!" Co z tego wyszło, czy "The Italian Job" przypadło nam do gustu oraz jaka jest odpowiedź na zasadnicze pytanie "czy rozbiliśmy bank" - dowiecie się już wkrótce. 

 

Mogę już na wstępie zapewnić, że od pierwszych chwil testów dzieje się dużo i dzieje się wiele zaskakujących rzeczy - do tego zdecydowanie pozytywnych. Na pewno za kilka dni odpowiemy na zasadnicze pytanie, czy Włochom można zaufać w temacie audio i czy zaufanie do ich produktów jest słuszną decyzją. Odkryjemy też dokładnie, co testowaliśmy dla Was... jest więc na co czekać!

 

AudioRecki (Magazyn AudioStereo)

Za powód do rozważań nad powyższymi pytaniami, czyli dostarczenie sprzętu do testów już teraz dziękuję p. Asi i p. Kamilowi z Lector Audio Poland.

 

http://www.lectoraudio-poland.pl

 

150416585_HIRESOLUTIONlogo_lector_hi-rez.thumb.jpg.0f883bf7376bda2b2b93c65b03c63b72.jpg

 

p.s.

Korciło mnie bardzo, by uchylić Wam rąbka tajemnicy "co testujemy i jaką mamy przy tym radość z muzyki". Musicie niestety jeszcze kilka dni poczekać. Uwierzcie mi jednak na słowo, Włoskie  "vai tranquilla!" nie jest tutaj bezpodstawnym zwrotem!

 

Jeśli macie swoje typy repertuaru muzycznego, który mamy dla Was odsłuchać na w/w sprzęcie, możecie śmiało pisać w komentarzach lub bezpośrednio na PW. Z przyjemnością sprawdzimy to dla Was!

 

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

No ciekawy jestem z jakim sprzętem u Was gra,  może wrzućcie podczas odsłuchów coś żywszego a zarazem energetycznego,  np nowy album Dream Theater,, distance over time " albo Evergrey,,  The Atlantic ", życzę udanych odsłuchów i czekam na recenzję :-)

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Proponuję na odsłuchy  :

Danielsson-Fresu „Summerwind”

Malia-Boris Blank „Convergence”

Yello „Touch”

Cassandra Wilson „New moon daughter” . 

Pozdrawiam .

 

 

Sorry . Zapomniałem . 

Jeszcze

Fausto Mesolella „Live Ad Alcatraz”

 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Poniżej wymienione albumy zostaną uwzględnione w odsłuchach:

Yello „Touch”,

Cassandra Wilson „New moon daughter” ,

Dream Theater  "Distance over time"

Fausto Mesolella „Live Ad Alcatraz” SACD

 

Edited by AudioRecki

Share this comment


Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


 • Vienna Acoustics Haydn Jubilee

  Życie zdążyło nas nauczyć, że im większy, znaczy się bardziej imponujący, a zarazem okrągły, jubileusz dany producent pragnie świętować, tym przygotowywana na tę okazję rocznicowa limitacja jest bardziej pektakularna. Dlatego też patrząc na dorobek Austriaków, którzy pod kierownictwem Petera Gansterera zdążyli w ciągu ostatnich trzydziestu lat popełnić tak rozsądnie, przynajmniej jak na High-End, wycenione flagowce jak Liszt, czy też nader odważne jak na swoje czasy, lecz niestety już nieproduko

  Fr@ntz
  [email protected]
  Kolumny

  MOON 860A v2 trafia na Polski rynek dzięki Audio Center Poland!

  Jeśli przeglądamy ofertę elektroniki audio dla fascynatów naprawdę dobrego brzmienia, prędzej czy później natrafimy na Kanadyjskiego producenta sprzętu z logiem MOON na obudowie. Można nawet przyjąć za pewnik, że część melomanów i audiofilii nie raz brała pod uwagę produkty tej zacnej marki. Jednym z najważniejszych wyróżników sprzętu MOON, to trwałość poparta aż 10 letnią gwarancją oraz doskonałe brzmienie. Wchodząc na stronę producenta nie bez powodu czytamy  "Dźwięk na całe życie". Znam

  AudioRecki
  AudioRecki
  Newsy

  Lalo Schifrin, mistrz obrazów z dźwięków stworzonych.

  Dziś nie ma chyba takiej osoby, która nie znałaby takie tytuły jak rewelacyjny "Brudny Harry", doskonałe i do tego bawiące do dziś  "Złoto dla zuchwałych" czy nieśmiertelny "Bullitt", w którym główną rolę zagrał Steve McQueen i równie rozpoznawalny przez ostatnie dekady samochód... Mustang. Filmy te przeszły już do kanonu klasyków i zapewniły sobie niekwestionowane miejsce w światowej kinematografii. Jednak nie o samych filmach dziś przychodzi nam wspomnieć, a o muzyce jaka zagościła na tych i w

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka

  Banks nadchodzi ze swoim trzecim albumem.

  Jillian Banks może nie gości na szczytach listów przebojów, a sama wypłynęła gdzieś na szerokie wody "show-bizu", kiedy to jej utwór „Waiting Game” wykorzystano w reklamie Victoria’s Secret. Oczywiście nie oznacza to w żaden sposób, że artystka nie jest rozpoznawalna, wręcz przeciwnie! Swego czasu wokalistka zachwyciła krytyków i znalazła się we wszystkich możliwych zestawieniach typu „Artists to watch in 2014”. Brak kreowania BANKS na mega gwiazdę wynika zapewne z faktu, że wszystko co robi, je

  AudioRecki
  AudioRecki
  Muzyka

  Marcin Oleś. Miłość do piękna muzyki. Spotkanie z artystą.

  18 czerwca zapadnie w pamięci na naprawdę bardzo długi czas. Dzięki wsparciu Mecenasów  "Tylko Dobra Muzyka" - dwóch firm: Q21 z Pabianic i dystrybutora sprzętu - firmie AudioCenter z Krakowa, mieliśmy przyjemność spotkać się z niekwestionowanym autorytetem Polskiej sceny jazzowej i nie tylko! Bo Marcin Oleś jest nie tylko artystą nietuzinkowym, człowiekiem dla którego piękno muzyki osadzone jest w naturalnym jej brzmieniu. To także dusza piękna realizująca się jako kompozytor, autor muzyki teat

  AudioRecki
  AudioRecki
  Wywiady 2
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.