Skocz do zawartości
IGNORED

Koncert YES z 1975 roku z Morazem!!!!


rafko

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio udalo mi sie zdobyc na DVD unikatowy koncert YES z 1975 roku jeszcze z Morazem!!!!! Przez niektorych jest nazywany "bialym krukiem". Czy ktos tez go ogladal? Co uwazacie na ten temat????

 

Wdg mnie REWELACJA!

YES w sile wieku, nie taki jak teraz na koncertach - slodki, cukierkowy troche juz bez sil!

A w "Gates of Dellirium" to przeszli juz sami siebie.

Chociaz czasami Anderson troche za bardzo krzyczal, to koncert na prawde godny polecenia fanom tej grupy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy widziałeś na żywo ostatnie koncerty w Polszcze zespołu Yes.

Zdecydowanie ciągle jest to absolutny spitzenklasse zarówno pod względem muzycznym jak i wirtuozerskim. Ilość gitar i innego sprzętu może spokojnie obdzielić kilkanaście innych zespołów. Nie zgadzam się że teraz zespół brzmi miękko to jest oczywiście nie prawda! Może brzmi miętko na miętkich kolumnach. U mnie trzęsie ziemię wokół domu! Włącz sobie "Talk" na prawdziwych kolumnach a nie na namiastkach . Jesli ta płyta gra cieńko to zmień sprzęt. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Antoś

 

Po pierwsze to byłem na ostatnich trzech koncertach YES w Polsce, i mimo ze jestem ogromnym fanem tej grupy, naleze do Yesomanii i mam ich wszystkie plyty, to jeszcze raz powtórzę: teraz YES nie ma tyle wigoru co kilkanaście lat temu. Twoje zachowanie mogą tłumaczyć dwie rzeczy: 1. albo nie widziałeś żadnego koncertu YES sprzed 1980 roku (o tym w tytule nie wspominając) 2. Słuchając YES słuchasz głównie płyt typu "Talk", "90125" w których mało jest prawdziwych YES'ow, a plyty te sa najbardziej komercyjnymi! Posluchaj sobie moze plyty takie jak: "Relayer", "Close to the Edge". "Fragile", i po odsluchu podejmuj temat, bo mam wrazenie ze nie do konca znasz ten zespol, a jezeli znasz to od tej zlej strony...

 

Po drugie to YES'ow slucham od okolo 16 lat i wierz mi ze sluchalem na wiekszosci mozliwych konfiguracji sprzetowych kazda plyte juz setki razy! Jestesmy na forum :"Muzyka" i o sprzecie nie miejsce tu rozmawiac, ale nie wciskaj mi jakis farmazonów! Ja wcale nie przecze ze moje Tannoy'e M4 są najlepsze do słuchania progresji, ale plyty wszystkie YES znam na pamiec i nie zachowuj sie tak jakbym powiedzial ze teraz YES gra cukierkowo po jednokrotnym odsluchu na cienkim sprzecie! Moje zdanie jest poparte wieloletnim zainteresowaniem ta grupa i obserwacja wszystkich koncertow, ktorych pewnie nawet na oczy nie widziales...

 

A jesli Ty jako przyklad YES dajesz plyte "Talk" to moje gratulacje "Yesomaniaku"....

To wlasnie swiadczy jak daleko juz zrozumiales ta grupe....

 

P.S. Przepraszam ze tak nerwowo, ale jakos Twoj wpis wyprowadzil mnie z rownowagi!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafko, chłopie, wyluzuj troszeczkę. Dawno nie czytałem takiej napaści na kogoś za to, że śmiał się wyrazić o jakimś zespole w taki a nie inny sposób. Fanatyzm to nie jest to, co może nas spotkać najlepszego. Miłego słuchania YES.

Pozdrawiam Stempur

PS. Do najlepszych płyt grupy dodałbym jeszcze Going fot the One.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiscie troche mnie ponioslo, za co PRZEPRASZAM!

Spowodowane bylo to zarzutem słabego sprzętu i chciałem po prostu (może za dobitnie...) udowodnić że to nie o sprzęt chodzi, a po prostu o moje zdanie, ktore mam przeciez zdanie miec!

Ja wcale nie twierdzę że takie czy inne płyty YES są słabe, twierdzę jedynie że obecnie na koncertach nie mają już tyle wigoru i tyle.

Ale rzeczywiście przesadziłem!

 

>Yesfan

Mam nadzieje ze kolega Drozd nie bedzie mi mial za zle, bo przeciez nic zlego o YES'ach nie powiedzialem ;-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Stempur

Koncert ten mam kupiony od pewnego dobrego człowieka, który zgodził się na odsprzedaż. Natomiast skąd on go miał nie mam zielonego pojęcia. Wiem jedynie że na pewno przyjechał z Japonii, bo cały opis płyt i menu jest w tym właśnie języku.

Jedynym minusem tej kopi jest niestety nienajlepsza jakość dźwięu :-((( Może to dlatego że był realizowany aż 20 lat temu? Chociaż z drugiej strony obecne wersje dawnych koncertów są przecież remasterowane...

 

Powracając do płyty "Going for the one" o której wspomniałeś, to za każdym razem słuchając "Awaken" z tejże płyty mam gęsią skórkę na plecach!

 

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.