Skocz do zawartości
IGNORED

plyty CD-R nie dzialaja w wiezy samsunga


sulcus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam nagrywarke Lite-On DVDRW SOHW-832S, do wypalania plytek uzywam NERO 6. Klopot polega na tym ze ZADNA plytka wypalona przeze mnie nie dziala na wiezy mojej dziewczyny. Jest to dosc leciwy samsung (ma tak 3-4 lata). U mnie te plytki dzialaja bez zadnego problemu. Juz przyjalem ze zadne CD-R z muzyka nie beda u niej dzialaly gdy okazalo się ze jeden moj kolega nagral plyte ktora jest bez problemu czytana przez tego samsunga... niestety ten koles to jest jej kolega (ja go nie znam) i nie bardzo wiem co on takiego zrobil ze u niej dziala (ani nie bardzo moge się zapytac a ona tez nie bo się nie zna:( . Z powyzszego powodu prosze Was o pomoc... jak wiecie co moge zrobic aby plytki zaczely dzialac u niej to bardzo prosze o pomoc...(moze jest jakas opcja ktorej uaktywnienie moze przyniesc dobry skutek? albo uzycie innej wersji NERO albo wczesniejszego NERO do nagrywania?) nie wiem - dlatego prosze o pomoc.. od razu zaznaczam ze UMIEM nagrywac plyty i nie w tym jest problem bo u mnie dzialaja wszystkie. Klopotem jest to jak zrobic to zeby dzialaly u niej...

PS. zapomnialem dodac ze laser byl swiezo czyszczony i raczej to tez nie jest problemem..

Z gory dziekuje za odpowedz!

Pozdro!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Kup porządne płyty - TDK, Verbatim, Kodak etc. A najlepiej kup doklanie te same na których nagrał kolega - te tanie niemarkowe potrafią być źle wyprofilowane, wypaczone, dlatego odtwarzacze ich nie czytają.

 

2. Zmniejsz szybkość nagrywania - przypuszczam że nagrywałeś co najmniej 16x - wypróbuj 8x i 4x wiem że to uciążliwe, ale taki zabieg często pomaga.

 

Pozdrawiam,

Mciej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla upewnienia sie: Polecalbym Ci nagrac jakas plytke na starej nagrywarce np. takiej z max predkoscia zapisu x8, x12 czy x16 - o ile jeszcze znajdziesz dostep do takiej. Ja rowniez posiadam kaprysny odtwarzacz CD ktory czyta WYŁĄCZNIE CDRy nagrywane na mojej starej nagrywarce LG 32x12x8 - oczywiscie zalecana predkosc to x4 (x2 raczej sie nie uda pod CloneCD poza tym szkoda czasu i tak są straty). Testowalem troche to zjawisko wiec tak -> moj CD nie czyta plyt nagrywanych na tych szybszych: LG x24, x52 i LiteOn x52 - tylko na takich to sprawdzalem.

Czasem dobrze miec leciwego starocia x12 pod ręka!

 

Sprawdz to jesli mozesz to sie upewnisz...

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.