Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwszy zestaw stereo - pierwsze wątpliwości


Arl

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, cześć.

 

Większość z Was etap wyboru pierwszego zestawu ma już za sobą, więc zapewne możecie mi pomóc.

 

Mam kilka wątpliwości. Po odsłuchu kilku zestawów wpadł mi w ucho zestaw głośników Heco Celan 502gt - słuchałem ich z elektroniką Marantza (PM/CD6005).

I teraz pytanie - okazało się, że mogę jednak pozwolić sobie na model wyższy Heco - 702 gt - ale pytanie czy te marantzy dadzą radę z tymi kolumnami? Powiedzmy, że mógłbym kupić wzmacniacz Marantz Ki Peral Lite - i podłączy go tymczasowo z odtwarzaczem Blu Ray Sony który już posiadam, ewentualnie dokupić odtwarzacz CD Marantza z niższej półki niż ki pearl. Wiem, że wszystkiego muszę jeszcze posłuchać zanim się zdecyduje, ale podpowiedzcie coś proszę :) Czy podłączenie CD z niższej półki do wzmacniacza bardzo wpłynie na jakość? Co wybrać: PM6005+CD6005 czy PM Ki Pearl + CD5004 ?

 

Pomieszczenie ok 32m2, prostokąt - niestety otwarty na aneks kuchenny, ale słuchał będę z odległości ok 3m.

Muzyka - różna, nie będę jedynym użytkownikiem, ale raczej jazz, pop

 

Będę zobowiązany za wskazówki.

Arl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie mozna stwierdzic ze lepiej lepszy wzmacniacz niz lepszy odtwazacz

Obecnie zdaje sie ze kupno CD to slepa uliczka

Z marantza obecnie nie ma duzej alternatywy bo jest tylko ten strumieniowiec za 18 tys

Ale na niedaleka przyszlosc jest zapowiedziay co prawda okrojony nastepca na 7004 czyli na 8005--moze to bedzie lepszy kierunek?

Juz na poczatku drogi jestes o krok do przodu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie boj sie uzywek, no i zastanow sie czy nie przerzucisz sie na pliki po kilku miesiacach sluchania plyt... wtedy cd pojdzie w odstawke i bedziesz mial wydatek na daca, a bluray to juz wogole przezytek w czasach torrentow :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz problem czy kupić lepsze źródło i gorszy wzmacniacz lub kolumny albo gorsze źródło ale lepszy wzmacniacz lub kolumny - to wybierz lepszy wzmacniacz i kolumny ! Z twoim Sony zawsze to jakoś zagra a wzmacniacz z kolumnami są dużo ważniejszymi (i dużo droższymi) elementami systemu niż źródło. Przyzwoity używany CD kupisz już nawet za 100 zł - więc skup się na wzmacniaczu i kolumnach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 100 żł przyzwoite cd ?? np jakie bo sam bym kupił

 

dla mnie takie minimum to CA d500se ale trzeba dac min 350 zł jak masz cos co zagra na tym samym poziomie za 100zł to dawaj biore w ciemno

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 100 żł przyzwoite cd ?? np jakie bo sam bym kupił

 

dla mnie takie minimum to CA d500se ale trzeba dac min 350 zł jak masz cos co zagra na tym samym poziomie za 100zł to dawaj biore w ciemno

A proszę bardzo. W śmietnikowych cenach chodzą dobrze grające (!) Sony z podstawowej serii - bo poszła fama że "ES-y grają lepiej". No i nie wyglądają już "nowocześnie".

Więc za grosze kupisz teraz takie modele jak Sony CDP-711, 911, 790, 990, 791, 991, 997. Są OK !

Bez problemu z tanimi nowymi laserami do nich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA 640 oceniasz słabo bo nie słychałeś z lampą, w ciepłym systemie, a jeżeli stawiasz creeka 43 na tym samym poziomie co wiekszość soniaczy to naprawdę masz jeszcze sporo gratów do posłuchania

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CA 640 grał u mnie z Carverem. Kupiłem go "w ciemno" skuszony entuzjastycznymi ocenami w prasie i promocją cenową. Był to chyba najgorszy CD jaki w życiu miałem i szybko się go pozbyłem. Grał jasno, analitycznie, pasmo miał bardzo zaburzone w kierunku wysokich tonów. Do tego dźwięk nie miał gładkości ale miał taką "granulację" papieru ściernego. W zasadzie dominacją wysokich tonów zahaczał o agresję. Ponieważ Carver też grał dosyć jasno nie można było tego w ogóle słuchać. Nie dziwię się że do ciepło grającego lampiaka może pasować - ale ja nie słucham lampiaków. Dla mnie ten CD to porażka - opisywałem kiedyś moje doświadczenia w wątku jemu poświęconym i chyba wszyscy tam piszący mieli podobne odczucia !

CD 43 to zupełnie inna bajka - dużo lepiej go wspominam dźwiękowo (grał u mnie z Jungsonem). Duża większa kultura pod każdym względem. Problem z nim był innego rodzaju - wyglądał obrzydliwie (zwłaszcza w zestawieniu ze wzmacniaczem). Tak więc na niego raczej złego słowa nie powiem, choć nie polecam bo mimo dobrego dźwięku jest za drogi i brzydki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli oceniłeś tego CA 640 na podstawie złej konfiguracji systemu a creeka 43 bo jest brzydki :) brawo. nic dodać nic ująć.

 

dalszy komentarz jest poprostu zbędny.

 

do autora wątku:

 

- CA 640 v2 - jest to dobre CD (jak na swoje pieniądze) pod warunkiem że szukasz analitycznego i szybkiego brzmienia. jest bdb przestrzeń i wystarczająca separacja dźwięków. szybki, niski bas i neutralna i napewno nie ocieplająca średnica. powtarzam ... CD dobre do ciepłych kolumn i wzmacniacza, np. lampy.

 

- creek 43 - odwrotność, gra ciepło, analogowo, może byc problematyczny w ciepłym systemie, trzeba uwazac na bas, bo jest miekki, ale gra przyjemnie i przestrzennie.

 

soniaczy za stówkę nie słuchałem i nie mam zamiaru. miałem kiedys kupiony od kolegi jakis cdp ale grało to jak na cene przystało czyli sucho i cyfrowo

 

zresztą rynek wtórny weryfikuje "hajendowe" klocki po 100 zł :)

 

a porady w stylu coś jest beeeeeee bo brzydkie albo gra kiepsko w źle dobranym towarzystwie staraj się unikać bo zabrniesz w ślepy kąt.

 

cytat:

"W moim systemie w pokoju 15m^2 z kolumnami Dynaudio Audience 52 SE, pre Rotela RC-990BX, zmostkowane końcówki Rotela RB-971MkII zdecydowanie lepiej sprawdził się... najtańszy CD Technicsa SL-PG390, który oględnie mówiąc, zjadł Soniacza pod względem szybkości na basie (nareszcie z kopem), soczystości, szczegółowości w wysokich, ustępując jedynie średnicą i szerokością sceny, ale przynajmniej nie wywala tak wokali przed nos jak Sony"

 

źródło:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Justas jestes the beściak !!!!!!!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum jest tak pełne ludzi piszących najróżniejsze bzdury że aż ręce opadają ...

 

przyznaj sie handlujesz sprzetem sony, denon i pioneer na allegro !

Patrzysz na świat oczami ludzi ze swojej klasy społecznej. Na szczęście nie każdy jest do tego zmuszony ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"To forum jest tak pełne ludzi piszących najróżniejsze bzdury że aż ręce opadają ..."

 

przeczytaj swój wpis na temat CA i creeka, jeden ci sie nie podobał bo grał w zle dobranym systemie a drugi jest brzydki buahahahahahah

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"CD 43 to zupełnie inna bajka - dużo lepiej go wspominam dźwiękowo (grał u mnie z Jungsonem). Duża większa kultura pod każdym względem. Problem z nim był innego rodzaju - wyglądał obrzydliwie (zwłaszcza w zestawieniu ze wzmacniaczem). Tak więc na niego raczej złego słowa nie powiem, choć nie polecam bo mimo dobrego dźwięku jest za drogi i brzydki"

 

czy TY sluchasz muzyki czy oglądasz sprzet ? drogi ??? hahahaha to tylko 900 zł, drogi to jest Wadia 9 000 pln ! ale jak widać takie 9 stówek to dla ciebie spory wyczyn, lepiej wydać stówke na mutlifukcyjny sony

 

niestety swiat audio jest tak skonstruowany, że z byle gówna bata nie ukręcisz. jezeli komus sie wydaje ze kupi zajebiste kolumny i bardzo dobry wzmak a na cd wyda 150 zł i bedzie miał hiend to sie myli. HI END to jest własnie cały system. kazdy element toru wymaga wysokiej klasy, nie ma miejsca na budzetowe rozwiązania. tym samym jesli chcesz zrobic słyszalny krok w przód nie wystarczy przesiąźć sie z cd za 200 zł na cd za 300 zł, bo moze poprawisz tylko cos, a przy okazji mozesz spiepszyc reszte. GRA CAŁY SYSTEM a nie pojedynczy element.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, chcesz kupic ? mam w domu CA 640 v2 i lampe yaqina Ms6v6

 

kurde panowie wg waszych teorii po ciula kupowac creeka za 900 zł skoro mozna kupic soniacza za 200 zł, panowie ........... kto pierwszy ten lepszy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

jest tego jak nasrał :

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ignac twoim tokiem myślenia mozna powiedziec ze tez soniaka nie slyszales w dobranym wystemie

 

jest tego duzo tylko trzeba jeszcze wiedziec co kupic a nie wrzucac wszystko do jednego workw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakby problem nie jest w tym że uwaząm, że creek czy taki CA jest the best, tylko pisanie bzdur że CA to najgorsze CD a creek nie jest wart tyhc pieniędzy bo brzydki to chyba mowiac delikatnie lekka przesada

 

wystaw creeka cd 43 na allegro za 900zł, zejdzie w ciągu 2 dni

jest niepowtarzalny

 

a CA 640 V2 z lampą to bardzo dobre połączenie i wtedy pokaze na co go stać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak przeglądam temat i nie wypowiem się bo doświadczeń zacnych nie mam za sobą, powiem tylko że Tych waszych kłótni ie rozumiem ;p Spokojnie chłopaki ;p ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.