Skocz do zawartości
IGNORED

Wytłumienie pokoju muzycznego


Artur Daroch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuje porady odnośnie wytłumienia pokoju. Otóż w tym pokoju mamy próby zespołu weselnego, ( pełny skład )akustyka pozostawiała wiele do życzenia, gdyż były gołe ściany.

Wszystkie ściany pokryłem zwykłą gąbką o grubości 3-4 cm + sufit 2 cm, na podłodze jest gumolit oraz na większą cześć pokoju rozłożony dywan a w rogach porobiłem zrulowane tak zwane pułapki basowe. Niby się polepszyło ale nie do końca mi to wszystko odpowiada gdyż na samym środku i w niektórych miejscach strasznie buczy bas, stanie się dwa kroki dalej jest mięcho, ktoś coś doradzi czy da się to jeszcze jakoś skorygować aby było jeszcze lepiej? Dodam fakt że specjalnie odłączyłem suba i gramy na samych górkach aby trochę zniwelować to dudnienie :) Pokój ma wymiary 4,5m na 4,5m i 2,60 wysokości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast gąbki może spróbuj wełnę, poczytaj o niej tylko nie przesadzaj bo można przedobrzyć.

 

Ale właśnie sęk w tym że to już położone, troche mnie to kosztowało czasu i musi to już zostać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiary pokoju to porażka, wiele nie wskurasz, chyba że wydasz majątek na profesjonalne pułapki basowe. Przerabiałem temat u siebie 5,2 x 5,2 i skończyło się budowaniem ściany działowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.