Skocz do zawartości
IGNORED

Wygłuszenie/Wytumienie pokoju od początku ?


Glowacki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, na wstępie chciałem się z wszystkimi przywitać, ponieważ jest to mój pierwszy post, mianowicie mam problem z wygłuszeniem bądź wytłumieniem pokoju. Jest to kwestia zrobienia od nowa, za dobrze się nie znam na takich rzeczach dlatego pisze z prośbą o waszą pomoc.

 

 

 

Na początku chciałbym wam przedstawić taki amatorski plan pokoju by każdy wiedział o co chodzi.

 

19477383311564864720.jpg

 

Teraz plan jest taki żeby tam gdzie jest czerwona kreska od początku aż do końca sciany walnąć blat i na nim 2 monitory odsłuchowe. Nie wiem czy to jest dobre miejsce na takie coś, więc prosiłbym o dogodne miejsce by dawało najlepszy efekt akustyczny

 

Ściana gdzie jest łóżko i szafa dzieli się od sąsiada z tego co mi wiadomo jest to ściana Betonowa z bloczków silikatowych, oraz ściana gdzie znajduje się okno też bodajże jest betonowa z bloczków silikatowych.

 

Pozostałe ściany są z Sylikatów i Siporex'ów tak było napisane na stronie producenta gdzie budowano owe mieszkania.

 

Pokój ma około 12m2, także jest niewielki z tego co udało mi się przeczytać potrzebuje jakiś dywan najlepiej to jest nr 1 w sumie.

 

Prosiłbym o jakieś pytania szczególne i uwagi na które mogę udzielić odpowiedzi by bardziej można było pomóc w projekcie, prosiłbym o jakąkolwiek pomoc bo to dla mnie dużo znaczy, by nie spierdzielić czegoś, pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz do wydania? Jaką masz elektronikę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ty chcesz w ogóle słuchać przy takim ustawieniu?

Ja bym ustawił monitory na ścianie gdzie jest biurko ale na standach a nie na półce

Jak masz możliwość to ten regał wynieś i biurko w prawo czyli środek ściany a monitory po bokach a dywan to konieczność

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czas teraźniejszy mam do wydania około 500 zł, z tego co wiem to i tak za mało na dobre wytłumienie i wyciszenie pokoju ale niestety z czasem można coś więcej działać, dlatego co możecie polecić ? Biurko w takim razie polecacie tam gdzie jest tylko po środku ściany i po boku na standach monitory, dywan to konieczność. Ok a co na ściany sufit itp prosiłbym o pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj jakieś foty w realu jak to wygląda

Masz standy do tych monitorów?

Kup sobie dyfuzory 1d na pierwsze odbicia ale trochę musisz podnieść budżet

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 500zł zrobisz kilka pochłaniaczy na bazie PT80 lub innej wełny. Instrukcja w wątku wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.