Skocz do zawartości
IGNORED

Jakość dźwięku z gramofonu Denon


Rafał_56580

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

To mój debiut na tym forum i początek przygody z winylami.

Nabyłem sprzęt Denon: gramofon DP-300F i wzmacniacz PMA-520AE. Nie jestem zadowolony z jakości dźwięku. Próbowałem różnych połączeń: zarówno gniazdo "phono" z wyłączonym przedwzmacniaczem jak i AUX z włączonym. Dźwięk jest mało dynamiczny, płaski. Pełniejsze brzmienie daje podłączona do tego wzmacniacza MP3! Proszę o poradę, na co powinienem zwrócić uwagę, co zmienić aby podnieść jakość dźwięku. Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- chyba wkładka - o ile pamiętam, to frywolny był w miarę zadowolony z tego gramofonu, ale dopiero gdy wymienił wkładkę na 2mred - druga sprawa to płyty - nie każda winylowa płyta to konfitury, chociaż w większości tak - musisz przesłuchac więcej płyt - i podkręc basu :) - ...ps. winyl charakteryzuje się świetną stereofonią, która tworzy głębię i scenę, ale do tego musi by odpowiednia baza czyli rozsunięcie głośników - jak obserwuję te ołtarzyki na fotkach, to moim zdaniem w większości przypadków ta baza jest za wąska...pzdr..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- chyba wkładka - o ile pamiętam, to frywolny był w miarę zadowolony z tego gramofonu, ale dopiero gdy wymienił wkładkę na 2mred - druga sprawa to płyty - nie każda winylowa płyta to konfitury, chociaż w większości tak - musisz przesłuchac więcej płyt - i podkręc basu :) - ...ps. winyl charakteryzuje się świetną stereofonią, która tworzy głębię i scenę, ale do tego musi by odpowiednia baza czyli rozsunięcie głośników - jak obserwuję te ołtarzyki na fotkach, to moim zdaniem w większości przypadków ta baza jest za wąska...pzdr..

Dzięki za szybką reakcję,

Swoją drogą też myślałem o wkładce ale brak doświadczenia więc wolałem się poradzić :-)

Sam Denon chwali się "genialną" wkładką produkowaną od czasów "dinozaurów" ale jest droga.

Sprawdzę jeszcze link podany przez GreatfullDe

Myślałem też o zakupie korektora graficznego - co myślisz o takim rozwiązaniu?

Pozdrowienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem też o zakupie korektora graficznego - co myślisz o takim rozwiązaniu?

- jak nie zagra z nową wkładką i regulacją barwy we wzmacniaczu, to moim zdaniem korektor nie pomoże - raczej bym się z tym wstrzymał....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

excelvinyl winylmania blog szukaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.