Skocz do zawartości
IGNORED

Arcam Alpha 6 Plus - kto naprawi ?


WAR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, to mój pierwszy post tutaj, i od razu prośba o pomoc. Otóż zakupiłem "tuningowany" wzmacniacz Arcam Alpha 6 Plus, tutaj wrzucę opis "tuningu":

"Zwiększona została pojemność kondensatorów filtrujących napięcie do 2 x 20.000 µF. W sterowaniu końcówki, przedwzmacniaczu gramofonowym oraz w korekcji barwy wstawione zostały wzmacniacze operacyjne OPA 2134 są one szybsze i posiadają mniejsze szumy ( doskonale nadają się do zastosowań audio.) Kondensatory zostały wymienione na tantalowe. Tranzystory dokładnie dobrane parami."

Jak się również dowiedziałem, zostały wymienione tranzystory na niskoszumowe. Nie bijcie, wiem, że po czymś takim powinienem podejść do tematu zakupu z nieufnością. Ale po podłączeniu do CD wzmacniacz zagrał bardzo ładnie, tak jak lubię. Potem powędrował na półke, po dwóch miesiącach wrócił do systemu, podłączyłem więcej źródeł i ... tragedia. CD nadal gra czysto, jednakże wystarczy uruchomić inne źródło, i w głośnikach słyszymy dżwięk z wszystkich aktywnych źródeł. Dodatkowo, wszystkie inne źródła oprócz CD mają silnie stłumiony jeden kanał. Nie chcę się wymądrzać, ale czy to nie świadczy o skopaniu czegoś w przedwzmacniaczu ?

I teraz prośba. Czy ktoś mógłby polecić mi osobę która dokonałaby odpłatnej naprawy tego wzmacniacza ? Czy może pogodzić się z tym, że "wtopiłem" i sprzedac go jako "uszkodzony" ?

Wojtek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.