Skocz do zawartości
IGNORED

Czy warto tuningować Sony CDP-XE310?


Dymi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam małą zagwozdkę... niestety mam nienajlepszej jakości odtwarzacz i chciałbym coś z tym zrobić. Myślałem o tuningu, ale tu rodzi się pytanie - czy jest sens tuningować tak niski model? Myślałem o niewielkim tuningu - kondensatory, wzmacniacze operacyjne itp. Coś podobnego do tego co CD z tej aukcji:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy lepiej zbierać kase na jakiś wyższy model (marzy mi się coś z serii ES, ale to trochę kosztuje :|) więc w gre wchodziłyby raczej tylko wyższe modele XE lub samo CDP. Chociaż kto wie... doradźcie coś, proszę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz wiedzę i umiejętności to napewno nie zaszkodzi pogrzebać w środku, a i tanio Ci wyjdzie.

Problem pojawi się gdy będziesz chciał sprzedać i poinformujesz kupującego o zmianach.

Może lepiej kupić xe800 z boskim napędem za 400zł i dopiero zacząć zabawę?

 

Ps. Przeczytaj mój wątek o wytłumieniu a będziesz wiedział czy wypełniać komorę balastową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o CD - zobaczymy jak to będzie... pojęcia zbyt wielkiego nie mam, mimo żem monter elektronik z wykształcenia ;) Szukałem jakiegoś schematu do mojego CD, ale nic nie znalazłem :( Jedynie skontaktowałem się z wlaścicielem CDka z aukcji, do której link podałem. Rozjaśnił nieco sytuacje, podał liste elementów, ale nie zaleca mi robić takiego tuningu jeśli za bardzo sie nie znam (trzeba ciąć ścieżki). Ale może coś z tego będzie, zobaczymy :)

 

A co do komory balastowej - chodzi Ci o ten wątek:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Jeśli tak, to nie znalazłem tam informacji czym i jak wypełnić. Owszem, jest sporo ciekawych rzeczy na temat usprawnienia kolumn, ale ja na razie nie chce się w to bawić... powód? Gwarancja ważna jeszcze prawie 12 miesięcy (bez 5 dni) :) Napewno jakiekolwiek zmiany spowodują utratę gwarancji :( A dociążenie kolumn nie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.