Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha - dekodery DTS w BluRay ds-s477


piotr111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

jestem laikiem w temacie kin domowych, ale ponieważ sytuacja (żona:-)) mnie zmusiła musiałem przestudiować przeróżne fora, parametry sprzętów itp. W każdym bądź razie sprzęt mam zamówiony, sam byłem zadowolony z wyboru do momentu gdy dostrzegłem jeden problem, ani na forach, ani sprzedawcy w sklepie nie odpowiedzieli mi jednoznacznie na nurtujące mnie pytanie. Mam jeszcze szanse odstąpienia od umowy co w razie czego zamierzam uczynić.

Do rzeczy: Zakupiłem (polecany zestaw) amplituner Yamaha RX-V477 w zestawie z odtwarzaczem BlueRayYamaha ds-s477. Amplituner posiada dekoder DTS Master Audio. Jednak dopiero teraz zauważyłem, że odtwarzacz nie posiada dekodera DTS Master Audio tylko DTS Digital Surrond. W tej cenie uznałem za pewnik, że go posiada, zresztą po co by go polecali.

Pytanie jest takie, jak odtworzę koncert nagrany w DTS Master Audio to sygnał będzie dekodowany przez amplituner (jak to tłumaczył mi sprzedawca - amplituner przejmuje role mastera i on dekoduje sygnał) i faktycznie będzie przetwarzany sygnał DTS Master Audio na głośniki, czy (takie są moje obawy) Blue Ray zdekoduje go do DTS-ES i taki sygnał poda do amplitunera i on przetworzy już tylko sygnał DTS-ES. Yamaha ds-s477 ma tylko łacze HDMI, jezeli ma to jakieś znaczenie.

Chodzi mi o to czy BlueRay nie będzie stanowił wąskiego dla audio gardła w tym zestawie.

Będę wdzięczny za odpowiedź.

 

Piotrek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

instrukcja obsługi niniejszego odtwarzacza na stronie 30 i 31 mówi wyraźnie , że po hdmi wychodzi Dolby TrueHD i DTS-HD

Master Audio, dziwne by było gdyby nie było tak , fragment goglowego tłumaczenia z tej instrukcji:

 

"Aby wyjście dźwięku HD (Dolby TrueHD i DTS-HD

Master Audio) z gniazda HDMI, ustawienie HDMI "

 

Yamaha ds-s477 ma tylko łacze HDMI, jezeli ma to jakieś znaczenie.

 

ma to znaczenie, bo gdyby odtwarzacz miał wyjścia analogowe 7.1 lub chociaż 5.1 to miałby w sobie wbudowane dekodery a tak jak mówił Ci pan w sklepie rolę dekodera przejmie amplituner.

 

Nie martw się , spokojnie, jeśli będziesz odtwarzał koncert na blu-ray to wyjdzie dźwięk HD i DD TrueHD i DTS HD Ma

 

A na 32 stronie w tabelce masz pokazane jakie formaty wychodzą z odtwarzacza po hdmi w zależności co ustawimy w menu audio np. czy Bitstream, PCM czy Reencode.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek45, dzięki za wyczerpującą odpowiedź, nawet nie wiesz ile ona dla mnie znaczy :) !

Jestem w tym temacie cienki i poniosła mnie za bardzo wyobraźnia.

Pozdrawiam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.