Skocz do zawartości
IGNORED

Ktoś kupował w http://www.zalytron.com/?


Philip

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem kupić głośniki z USA. Wiadomo jakie ceny mają przedstawciele w Polsce.

Ponadto na stronie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) znalazłem głośniki, na jakich mi zależy, a na nich można zrobić kolumny które słyszałem i wiem że są świetne. W Polsce już takich głośników nie ma (a następcy mają kosmiczne ceny).

Więc zastanawiam się, jak to technicznie kupić od

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ???

Ktoś od nich kupował? Mozna im ufać?

Jak zrealizowac płatność (na razie mam tylko VISA Electorn)? Jak to przetransportować do Polski?

Jak to zorganizować?

 

Z góry dziękuję za konstruktywne sugestie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupowalem, sprawdzony. Ceny fajne - moze dostaniesz upust, ale komunikacja taka sobie. Porownaj jeszcze z Madisound. Oczywiscie transport oni zalatwiaja i najtaniej wychodzi FedEx, ale... niestety drogo! Mozesz sie uprzec na USPS, ale nie biora odpowiedzialnosci za przesylke. Placisz karta kredytowa przesylajac im potwierdzenie (nr karty) faxem. W Polsce placisz clo 4,5% i VAT 22%. Glosniki masz po trzech dniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomnialem: ta karta jest dolarowa? Jesli nie to tylko przelew albo czek - najtaniej.

 

Jakie glosniki chcesz kupic? Zalytron projektuje porzadne zwrotnice do zamawianych glosnikow, ale jest drozszy ($60) od Madisound ($30-40). Zamawiajac zwrotnice najepiej jest je oprzec o cewki tasmowe (srednica i gora), o czym musisz poinformowac projektujacego, bo standardowo robia na inna rezystancje, jak dla rdzeniowych lub powietrznych. Cewki najlepiej w Polink, serwis maja rewelacyjny i ceny normalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za szybką odpowiedź

widzę że VISA Electron odpada, muze zrobić sobie VISE (to nie problem)

mówisz, ze uczciwi i kasy nie stracę

FeedExem ile kosztuje przesyłka? I jakie sa alternatywy? Skoro nie biorą odpowiedzialności, to czy alternatywy są bezpieczne? Sam załatwiałeś alternatywę, czy oni się tym zajęli?

Może masz jakąś korespondecję z nimi? Jeśli jest elektroniczna to czy mógłbyś mi przesłać ([email protected]).

 

cholera, zapomniałem o cle i VAT... to nieco podnosi cenę

jak płaciłeś cło i VAT? technicznie jak to wyglądało? komu płaciłeś?

nigdy nie sprowadzałem nic z USA...

nieco to podrożeje, ale za to i tak taniej niż u nas...

 

Głośniki chciałem zamówić za jakieś 600$. Dodatkowo przesyłka, oraz cło i VAT... Tobi się z prawie 700$. Dobrze że dolar tani...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Focale. Tweeter, 5'' i 8''. Kolumny trójdrożne. Projektów z USA nie potrzebuję. Znajmy ma na tych przetwornikach zbudowane kolumny. Konstrukcja własna znajomego. Wiem jak to gra, a gra ech... śmiało mogą startować do tych kolumn kolumny za kilkanaście tysięcy i będzie im daleko. A całość wyjdzie taniej. Zwrotnica bardzo zaawansowana (lata dopracowywania), ze 200 elementów. Wiem co biorę, ale boję się, że mogą już nie mieć tych głośników (w Polsce już dawno ich nie ma). W spisie na WWW są, z cenami, wiec może mam szansę.

 

Czy przy 600$ jest szansa na upust?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniewaz to moze byc interesujace dla innych, wiec zostanmy tutaj:

 

>mówisz, ze uczciwi i kasy nie stracę

to jeden z najwiekszych (2-gi) dystrybutorow w USA, wiec nie licz, ze naciagna Cie na "marne" $600 ;o)

 

> jakie sa alternatywy?

UPS, ale drozszy. USPS ("panstwowa" poczta) jest tansza, ale przesylkom nie nadaja kodu rejestracji (sledzenia), wiec moze zginac. Czytalem, ze zdarza sie to rzadko, ale jak juz to mozesz czekac na 'rozpatrzenie' ponad rok, nie ma pewnosci, ze Ci oddadza pieniadze i bodaj ubezpieczenie jest tylko do $500. Roznica w moim przypadku byla taka: w USPS bylo za $64, natomiast w FedEx $140, przy wadze przesylki jakies 16 kg. Wybralem druga opcje, bo nie chcialem ryzykowac $1000.

 

>Sam załatwiałe¶ alternatywę, czy oni się tym zajęli?

Oni. Wszystkie sklepy w USA korzystaja tylko z dwoch kurierow: FedEx i UPS.

 

>Może masz jak±¶ korespondecję z nimi? Je¶li jest elektroniczna to czy mógłby¶ mi przesłać ([email protected]).

Eliot, bo pewnie z nim bedziesz mial do czynienia, jest tak enigmatycznie zwiezly, ze niewiele Ci da jak przesle, ale OK.

 

>jak płaciłe¶ cło i VAT? technicznie jak to wygl±dało? komu płaciłe¶?

Przy odbiorze przesylki w Polsce. Zaleznie od tego gdzie mieszkasz, bedzie to przez kuriera lub poczte. Otrzymujesz dokument z cla, gdzie wszystko, wraz z VAT'em jest naliczone.

 

>nigdy nie sprowadzałem nic z USA...

Dobierajac sprzet, zahaczylem nawet o Japonie :o), Anglie, Niemcy, no i USA. Przy paranoi cen w Polsce to normalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Zwrotnica bardzo zaawansowana (lata dopracowywania), ze 200 elementów.

 

chyba jaja sobie robisz z tymi 200 elementami, albo Ci sie omsknal palec na klawiaturze????!!!! Przeciez zasada jest prosta: im mniej tym lepiej, gdyz _kazdy_ element wplywa na dzwiek. Idealem sa proste 6db, tylko niewiele glosnikow mozna wpiac do takiej zwrotnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.