Skocz do zawartości
IGNORED

Wylaczanie wzmacniacza...


sopalp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakupilem 18805/04 TVM acoustic, jest to glosnik srednioniskotonowy o impedancji 4 OHM. zakupilem takie dwa, i mam zamiar je polaczyc w szereg by uzyskac 8 OHm, wysokotonowy ARV-104-04/8 o impedancji 8 Ohm. Po podlaczeniu okazalo sie ze dziala zabezpieczenia wzmacniacza (yamaha rx 396 rds) po przekroczeniu pewnej glosnosci (mniej wiecej godzina 10). Co nie wystepuje przy kofiguracji jeden glosnik srednioniskotonowy i wysokotonowy. Wedlug mnie tak byc nie powinno, poniewaz wieksza impedancja (dwa w szereg) to latwiejsze napedzenie.. Acha jako zabezpieczenie wysokotonowego jest kondensator 5,3 uF Czy ktos moglby mi pomoc? Bardzo bym prosil... Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5,3uF przy 6dB/okt to strasznie dużo. Pozatym mimo wszystko polecane jest łączenie równoległe gdyż tylko wtedy masz zarazem wzrost sprawności o 3dB jak i moce głośników się sumują,co nie występuje przy łączeniu szeregowym. W jakich skrzynkach zamontowałeś głośniki bo o tym nic nie piszesz.Jeśli podłączyłeś je "gołe" to zabezpieczenie będzie działało jak cewka wyjdzie za bardzo poza szczeline magnesu. Mam te same głośniki ale 8 omowe i jak narazie nic mi się złego nie działo. (odpukać;) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wielkie sorry za zamieszanie rozwiazanie okazalo sie banalnie proste, po prostu koncowki kabla dla drugiego glosnika byly zwarte a ja tego nie zauwazylem. A tyle sie meczylem przemierzjac glosniki przyzadem itd... czasem najprostsze rzeczy moga zawiesc... sorry za zamieszanie, a swoja droga mialem z siebie niezly ubaw.. heh

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kolego Dreamer_1 obojetnie czy łączymy głosniki szeregowo czy równolegle moc się sumuje a efektywność pozostaje ta sama w stosunku do 1W. Czasami efektywność podaje się w stosunku do napiecia (2,8v) w takim przypadku przy łaczeniu szeregowym efektywność maleje a równoległym rośnie.

Pozdrawiam Romek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz skan z literatury? Chętnie poszukam na dowód tego co mówię. Jeśli masz inne dowoty takiej teorii podważając równocześnie moje źródło to chętnie skoryguje swoją opinię.

 

Byłbym jednak wdzięczny za skan czy zdjęcie z tekstem oraz gdzie to podano.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha,efektywność zawsze podaje się w stosunku do 1,41V dla 4 Ohm i 2,82V dla 8Ohm co kolejno odpowiada mocy 1W i mieżonej z 1m w komoże bezechowej (najlepiej).

 

Dalej można się zagłębiać w efektywność kolumny typu "compact" oraz B-R czy innego typu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wraz ze zdobytą wiedzą przychodzi świadomość jak wielu rzeczy jeszcze nie wiesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.