Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  4 członków

IMF Klub
IGNORED

IMF


jacekG
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , czy ktos prócz mnie gra na kolumnach tego producenta , ja posiadam ALS 30 , gra to w 20 m napęd to studyjna koncowka mocy angielskiej firmy HILL Audio DX 140 , CD Sony 502 ES , dźwięk hmmm ...kto slyszal IMF to sie jak to gra , wierne aż do bolu , barwa , dynamika , ehhh...

jak na razie nie mam pomysłu na kable , pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 miesięcy temu...

Ja mam zamiar dopisac sie do klubu z modelem RSPM, przy odrobinie szczescia w poniedzialek do mnie dojada. Brak mozliwosci odsluchu wiec zakup calkowicie w ciemno, bazowalem tylko i wylacznie na opiniach z sieci, te jednoznacznie daly do zrozumienia ze sa to kolumny o wybitnej jakosci dzwieku...miejmy nadzieje :)

Na marke IMF wpadlem przez przypadek, pamietam dwa lata temu na warszawskim Audio Show, wsrod chlamu grajacego w 95% podobnie, znalazlem perelki muzykujace tak ze az mnie ciarki przeszly, pamietam ze byly to starenkie Rogersy LS3/6 z gwizdkami Celestiona. Ten dzwiek przesladowal mnie bardzo dlugo i wiedzialem ze poprostu MUSZE miec kolumny ktore przynajmniej na gorze beda tak dzwieczne. Okazalo sie ze celestiony montowane byly w bardzo wielu brytyjskich produktach z epoki ale zdecydowanie najpochlebniejsze opinie zbieraly kolumny IMF RSPM oraz TLS80. Uzupelnione sredniotonowym kefem 110 oraz niskotonowym B139, zestawienie to jest kwintesencja brytyjskiego brzmienia z przelomu lat 70/80. Potezne obudowy z linia transmisyjna, pasmo przenoszenia od 17hz - 30Khz, skutecznosc niestety tylko 84dB (w karcie katalogowej 96db ale az z 40 watow!!). na szczescie mam monobloki ktore je bez problemu wysteruja.

Spodziewam sie soczystego brytyjskiego brzmienia jak je pamietam z Rogersow, tyle ze z rozciagnieciem pasma oraz wieksza dynamika. Tak wlasnie graja jezeli wierzyc opiniom.

Zdam relacje z odsluchow jak juz do mnie dotra.

Posiadaczy kolumn IMF zapraszam do dyskusji, napewno jest na forum pare osob ktore sa w posiadaniu tych kolumn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 7 lat później...

Najprawdopodobniej bede zamawiał kondensatory do imf-ów z tej strony :

https://www.falconacoustics.co.uk/ls35a-kit-falcon-minimonitor-q7-systems/replacement-capacitor-sets.html

i zawieszenia do średniotonowcyh które były w modelach als, tls super compacy itp. 

Sklep w holandii :

https://speakerrepairshop.nl/en/

 

Jakby ktoś był zainteresowany, proszę pisać na priv. 

Edytowane przez zibi079
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.