Skocz do zawartości
IGNORED

Nad C521BEE - przeróbki


lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Czy ktoś może przerabiał ten model? Chodzi mi o wymianę op-ampów, kondensatorów, kwarca itp. Jeśli ktos już to robił to byłbym bardzo wdzięczny gdyby zechciał podzielić się doświadczeniem, oraz gdzie kupić precyzyjne kwarce i dobre kondensatory.

 

Pozdrawiam, Rafał Lipski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Wczoraj dotarły do mnie 2szt. OPA2604, szybko zabrałem się za wymianę. Chociaż nie było łatwo bo gdzieś diabli wzięli mój odsysacz do cyny :) Ponieważ pierwszy odsłuch odbył się poźnym wieczorem na słuchawkach (HD580), mogę powiedzieć że nie było gorzej niż na NE5532, przestrzeń była jakby lepsza, ale miałem wrażenie że wokal Knopflera na płycie On Every Street w niektórych momentach jakby się przesterowywał. No ale nic na noc wrzuciłem płytkę testową Cheskyego szum do wygrzewania sprzętu. Rano posłuchałem na kolumnach no i muszę powiedzieć że nie poznałem własnego sprzętu!!! Przestrzeń, głebokość sceny, dzwięk jakby się odchamił. Stał się bardziej czytelny, instrumenty w przestrzeni można precyzyjnie zlokalizować. Pomimo doskonałej czytelności i większej detaliczności dzwięk stał się przyjemniejszy do słuchania. Przedtem był na dłuższą metę męczący.

 

Reasumując nie spodziewałem się aż takiej poprawy!!!

 

Pozdrawiam, Rafał Lipski

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.