Skocz do zawartości
IGNORED

VGA d-sub 15 pin ...


mateuszek

Rekomendowane odpowiedzi

mam pytanie dotyczace tego popularnego polaczenia karty graficznej z monitorem a mianowicie:

czy jest szansa bezstratnie rozdzielic sygnal z karty graficznej na dwa z oddzielne odbiorniki???

mam zamiar polaczyc projektor i monitor do jednego wyjscia a posiadam karte (radeon 9200se) bez vyjscia dvi :(

jak znam zycie to prawdopodobnie odpowiedz jest banalna ale wybaczcie jestem totalnym laikiem elektronicznym

dodam jeszcze ze znalazlem takowy rozdzielacz w internecie ale kosztowal prawie 60euro:(

przy takim wydatku wygodniej i taniej byloby kupic nowa karte graficzna...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a nie możesz podłączyć projektora do S-Video? Jeśli chcesz pracować jednocześnie na dwóch ekranach zainstaluj HydraVision. Karty ATI mają na prawdę bardzo dobre wyjścia TV. Różnica między D-Dub a S-Video na pewno będzie, ale nie na tyle duża żeby miała przeszkadzać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już tu napisałeś to wklep w google takie coś "DRUGIE WYJŚCIE VGA DO KART RADEON" i zadzwoń do jakiegoś sklepu i zapytaj co to to jest. Wiekszość sklepów oferuje to obok przejściówki DVI=>VGA, istnieje możliwość że to jakiś zewnętrzny modół podłączany "gdzieś" do karty ATI.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HydraVision to pakiet oprogramowania ATI umożliwiający prace na dwóch ekranach jednocześnie. Działa na wszystkich kartach ATI posiadających dwa RAMDAC'i. O ile dobrze się orientuje 9200SE też je posiada, chyba że wycieli jej także i dodatkowy RAMDAC. Najlepszym wyjściem było by w/g mnie sprzedać tą karte i zakupić R9250 TV/DVI, nie wiele dołożysz a jak zastosujesz przejściówkę DVI=>VGA to będziesz miał dwa pełnowartościowe wyjścia + jedno telewizyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znasz jakias gielde sprzetu uzywanego?

problem jest ze sprzetem bo nie mieszkam w polsce i w zasadzie wszystko musze zalatwiac przez internet - tu nie ma sklepow...

a tym bardziej ze sprzetem uzywanym - nie mowiac o zamianie z doplata...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest rzeczywiście problem. Zrób tak jak proponowałem na początku, podłącz projektor do S-Video, jak obraz nie będzie Ci odpowiadał to pozostanie Ci jedynie zakup nowej karty. Uważam że inwestycja 60 euro w rozdzielacz była by głupotą kiedy za 80 (?) można mieć kartę z dwoma wyjściami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokladnie

tak wiec do ceny projektora dojdzie jeszcze wydatek na karte z dvi :(

tak czy inaczej to bedzie najrozsadniejsze rozwiazanie szkoda tylko rocznej karty bo trzeba ja bedzie sprzedac za bezcen

tak czy inaczej dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.