Skocz do zawartości
IGNORED

Mikrofon / karta muzyczna do skype


Gość benutzer

Rekomendowane odpowiedzi

Gość benutzer

(Konto usunięte)

Witam

 

Uczę się angielskiego przez skype i dźwięk musi być naprawdę dobrej jakości. Mój obecny laptop ma niestety port combo audio. Laptop rozpoznaje głośniki podpięte przez jacka 3,5 mm i niektóre słuchawki. Mam 2 telefoniczne modele Samsunga, działają OK, słuchawki Nokii nie są rozpoznawane, LG jeden model laptop wykrywa, drugi nie. Zwykłego mikrofonu z jackiem laptop nie wykrywa. Poza tym na słuchawkach słychać szum tła. Karta muzyczna tego nie potrafi odfiltrować. Parę dni temu kupiłem Creative SBX AXX 10. Myślałem, że użyję to jako bardziej zaawansowana karta muzyczna. Głośnik okazał się bublem. Jest przekombinowany, nie udało mi się uzyskać zadowalającego dźwięku, bas dudni i zagłusza całe pasmo i na dodatek po 2 godzinach testów zepsuł się. Kupiłem też splitter audio, który rozdziela port combo na dwa jacki słuchawki + mikrofon. Splitter z telefonem i tabletem działa poprawnie, z innym laptopem też, a mój laptop dalej nie wykrywa mikrofonu.

 

Mój stary komputer miał prostą i zintegrowaną kartę graficzną, w mikserze były dwa przełączniki, które pozwalały redukować szum wentylatorów i echo z głośników. Działało to wręcz rewelacyjnie. A nowy laptop za ponad 3000 zł to jakaś porażka. Z dźwiękiem już sobie poradziłem. Laptop mam podłączony do monitora. Przez HDMI przesyłam obraz i dźwięk. Do monitora mam jackiem podłączone głośniki Creative T20. Ale dalej nie mam urządzenia nagrywającego dźwięk w przyzwoitej jakości. Mam już kilka różnych mikrofonów, głośników i nic co by działało z moim laptopem. Mam kamerkę internetową logitecha. Posiada ona niezły filtr usuwający szum tła.Jak stoi na monitorze i nagrywa dźwięk z 60-70 cm to jakość niestety nie jest najwyższa. Jak umieszczę ją blisko ust, to jakość jest OK. Jednym słowem masę szmelcu i nic nie działa jak trzeba.

 

Wczoraj w googlach natknąłem się jeszcze na program VSTHost. Działa to chyba tak, że dźwięk z mikrofonu przerzuca na wirtualne urządzenie audio i po drodze pozwala na zaaplikowanie filtrów audio. Niestety nie mogę sobie poradzić z dodaniem filtru na odszumianie. Może ktoś się bawił tym programem?

 

Szukam czegoś co nagra mi przyzwoicie dźwięk i co odfiltruje szum tła. Już sam nie wiem co mam kupić. Czy jakąś kartę muzyczną USB czy mikrofon USB. Znalazłem karty USB Asus Xonar U5, Audiotrak Maya U5 i Creative Sound Blaster X-Fi Surround 5.1 Pro (USB). Wszystkie zewnętrzne na USB i w cenie około 200 zł. Jedyne moje kryterium to nagrywanie czystego wokalu przez mikrofon i odfiltrowanie szumów tła. Co byście z tej trójki polecili? Może ktoś ma jeszcze jakieś inne sprawdzone rozwiązanie?. Musi być to zestaw, który dobrze nagra dźwięk i wytnie biały szum i echo z głośników podczas rozmów Skype. Inaczej będzie zapętlenie jeden wielki pisk. Mam dość przyzwoity mikrofon Shure, ze starym komputerem działał bardzo dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są na allegro takie mini karty usb, wyjście stereo i wejście mikrofonowe, w cenie do 10zł. I naprawdę dadzą spokojnie radę w takim zastosowaniu. Ja je jako oscyloskop używam :) i nawet coś potrafią poprawnie pokazać.

Echo itp to już rozwiązania softwarowe. Jak założysz słuchawki, to echa oczywiście nie będzie. Jaki biały szum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.