Skocz do zawartości
IGNORED

Jordi Savall w empiku (box 5CD)


LeStat

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś to ma?

 

"Pięciopłytowe zestawy jednego z najwybitniejszych europejskich instrumentalistów i dyrygentów muzyki dawnej - Jordi Savalla. W boksach znajdziemy interpretacje dzieł Claudia Montevetdiego, Józefa Haydna, Henry’ego Purcella, Johna Dowlanda, Francoisa Couperina oraz utworów na violę da gamba Marina Maraisa (nagrane z własnymi grupami: La Capella Reial de Catalunya, Les Concert des Nations oraz Hesperion XX)."

 

Ostatnio jestem bardziej zainteresowany muzyką która ma kilkaset lat od tej co ma ich kilka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeStat >

polecam powrót do wątku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

:-)

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie! Wątek się przewijał, a ja jeszcze do niego nie wdepnąłem :)

 

Nie jestem jakimś skończonym fanem muzyki dawnej, ale skoro zawsze uwielbiałem np. Dead Can Dance, to taki rodzaj muzyki za mną chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę OT

 

No i jak to jest? Savall wydaje box pięciopłytowy, box ośmiopłytowy. Wykonawca muzyki dawnej, nałogowo nagrywa w wielkich ilościach. Zagra wszystko, co zobaczy ;) A inny wielki interpretator (co prawda już innej muzyki) - Zimmerman - wydaje niewiele i uważa, że ciągle nie jest gotów do nagrania III Koncertu Fortepianowego Rachmaninowa... Pycha i pewność siebie Savalla, czy fałszywa skromność Zimmermana?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cóż, IMO - ani jedno, ani drugie...

 

Savall nagrywa od lat trzydziestu, a boxy to tylko plon, owszem dość bujnej dyskografii - chyba dobrze, że mozna kupić taniej płyty, które i tak chyba najgorzej się nie sprzedawały (oczywiście jak na klasykę).

A Zimmermann - cóż, to wielki artysta, ale wyłącznie pianista, i ani repertuarowo, ani pod żadnym innym względem zestawianie tych dwóch postaci nie ma sensu.

 

Swoją drogą, polecam na temat Zimermana artykuł Stefana Riegera w TP, "Mineralny Szał" htttp://tygodnik.onet.pl/1548,1171744,dzial.html - dość kontrowersyjny, była o tym mowa w wątku o nowym sezonie w Filharminii Narodowej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz link do artykułu :-))

"Mineralny Szał"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moge sie mylic ale te boxy kosztuja cos pod 200 pln (w EMPIKU - jesli mowimy o tych samych) - czy to tak tanio?? :) Swoja droga odradzam wizyte w EMPIKU z Arkadii - mozna wyjsc z debetem na karcie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we Wrocławiu w EMPiK-u boxy 5-płytowe (Astree Naive, 3 komplety) po 144 PLN za box. To jest bardzo dobra cena.

A 8-plytowy box "Espagna Antiqua" wydana zdaje się przez Virgin jest nawet po 99 PLN, ale to są nagrania rzeczywiście dużo starsze (jeszcze dla EMI) i nieco jednak słabsze niż te późniejsze - dla Astree Auvidis/Naive czy Alia Vox. :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zadałem nieco prowokacyjnie. Chcę zaznaczyć, że nie mam nic przeciwko panu Savall :) Mam jego płyty i lubię do nich wracać, chociaż nie jest to mój ulubiony rodzaj muzyki ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empiki wydają się nieco droższe niż pozostałe wyłączając supermarkety oczywiście.

Te 144 zł wydaje się rozsądne za 5CD. Nie mam czasu tam zajrzeć. Pewnie dopiero w Wigilię.

 

Niedawno pytałem tam o "La Folia..." , ale nic takiego nie mieli. Pewnie pozostanie mi kupić gdzieś w sieci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedziałem tak zrobiłem, byłem i kupiłem za 144zł, ale skład był nieco inny :

Marin Marais, Antoine Forqueray, Sainte Colombe, Francois Couperin, Matthew Locke

Każdy na osobnej płycie. Nie jestem zbytnio osłuchany w takiej muzyce, ale jak dla mnie jest to pięć dość podobnych płyt, a szczególnie nagrania na danej płycie, w których brak istotnych różnic w brzmieniu i może też zbyt mała ilość instrumentów.

Ale to jest ocena wstępna, tylko przeleciałem płyty, bo nie miałem zbyt dużo czasu na dłuższy odsłuch wiadomo Wigilia, ale nawet, to co 5 płyt od razu? To nie na moje uszy, słuchałem to pierwszy raz i muszę to rozłożyć w czasie, bo nie po to są przecież kilkupłytowe boksy, aby opanować całość.

 

Była też „La Folia”, którą też nabyłem za 59zł w wersji na CD w składzie:

Corelli, Marais, Martín y Coll, Ortiz, Cabezon, Enzina i tu było bardziej różnorodnie.

 

Sprzedawcy nawet nie mieli pojęcia, że to mają, nie było nawet w komputerze :-O, znalazłem przypadkiem podchodząc kolejny raz z rzędu do połki i się mocno zdziwiłem ;-)

 

No to Wesołych...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym jeszcze dodać, że im dłużej słucham, tym jest lepiej. Nie jest to muzyka dla każdego i na każdą porę i dłuższe obcowanie może się wydawać monotonne, ale jest dobrze.

Zresztą wolę klasykę kameralną od wielkiej symfoniki i nie przepadam za "ścianami dźwięku" wielkich orkiestr tym bardziej, że do takiej, to już potrzeba naprawdę wypasionego sprzętu.

Poluję na jeszcze jedną folię...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.