Skocz do zawartości
IGNORED

Ampli do 5.1 z rozbudową do ... więcej:) ok 2,5 tys


Tenfilip

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

 

Mam sprzęt jak w stopce. Nie narzekałbym, gdyby nie fakt, że obsługuje tylko DTS i AC3. Brak choćby E-AC3, nie mówiąc o innych codecach :(

Głównie oglądamy na tym filmy, czasem gram, czasem leci muzyka. Niestety w streamingu filmów dzwięk jest z reguły kodowany w nowszych codecach, a przy grach (streaming z PC w LAN) to LPCM, którego mój sprzęt także nie ma.

Postanowiłem, że na razie wymienię ampli, za jakiś czas pomyślę o wymianie głośników na coś lepszego (może nawet uda się coś pod sufitem zamontować).

 

Na razie mam takie życzenia:

  1. - obsługa nowszych codeców,w tym atmos, lpcm, truehd etc.
  2. - mile widziany chromecast audio
  3. - możliwość rozbudowy do 9.1 lub 7.1
  4. - hdcp 2.2, jakbym się na 4k przestawił
  5. - mile widziane 2 wyjścia, najlepiej działające na przemian (może sobie tv postawie jakiś malutki do nawigacji po Shield Android TV)
  6. - może być używka, może być nówka
  7. - 2.5 tys to raczej max na nówkę na sam amplituner
  8. - zależy mi, żeby był future proof
  9. - automatyczna kalibracja to chyba fajny bajer, nie wiem kiedy bede mial czas samemu to dokladnie ustawic
  10. - fajnie jakby dalo sie jakos zrobic tak,zeby to samo gralo na innych sprzetach w domu (np. jednocześnie na PC, na amplitunerze i powiedzmy na jakimś donglu wpiętym do wieży w kuchni).
  11. - musi dobrze grać, ale zakładam, że nie będzie biedy w tych pieniądzach. I tak jeszcze później muszę dobrać głośniki, a to one są chyba ważniejsze.

Na razie ogarnąłem Onkyo TX-NR686. Będę wdzięczny za sugestie co jeszcze mógłbym kupić i gdzie można dostać dobre ceny - może jest ktoś na forum, kto ma fajne ceny (najlepiej z Krakowa, ale mam adres pocztowy jak coś;)).

 

Z góry dziękuję za pomoc:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ze sobą tak konwersował w nieskończoność, więc serdecznie proszę doświadczonych kolegów o podpowiedź ;) Mogę coś uzupełnić informacji, jeśli trzeba.

 

Sprzęt dla jasności (byłem przekonany, że będzie w stopce, przepraszam za zamieszanie):

SONY DE 495 + Głośniki z zestawu (Sony SS-MF450, SS-CN250, SS-SR250) + SUB AKTYW.SUB 9.1 CLASSIC + NVidia Shield TV+ Epson eh-tw5300 (który pewnie za 2-3 lata zamieni się w 4k).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Kurcze, czemu nikogo tu nie ma?

Kupiłem Tannoy 6F XT+Centralny z tej serii+Denon x3500h+Dali e12f, zostaje mi tylko kwestia surroundów, i tu mam dylemat:
iść w bipol/dipol czy zwykłe (monopol;)? Obecnie mam stare podłogowe sony, ale trochę mam wrażenie dużej kierunkowości, bo są w najlepszym przypadku ok 1m od słuchacza.

Myślę też, czy dawać drugi subwoofer (stary Sub 9.1), ale to prostu sprawdzę, leży nieużywany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na efektowych mam dipole i jest fajnie. Dawno, w pierwszej wersji mojego kd, z tyłu były kierunkowe - i za bardzo je słyszałem (wiesz o co chodzi).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.