Skocz do zawartości
IGNORED

Wymiana lamp w Vincent SV 236


GoodShine

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Szukam porady bardziej doświadczonych ode mnie. Od ponad roku mam wzmacniacz hybrydę Vincent SV-236 oraz kolumny Monitor Audio GS20. Jestem z tego zestawu zadowolony, ale powoli nudzi mi się to brzmienie i zaczynam kombinować aby ew. wyciągnąc z tego coś więcej. Słyszałem sporo dobrych opinii o wymianie orginalnych lamp w tym wzmaku na inne, ale zupełnie nie mam z tym doświadczenia. Zależy mi na dobrym dole, bo to jedyne czego czasami ewidentnie mi brakuje z tego zestawu. Słucham sporo jazzu, trochę elektroniki, sporadycznie brzmienia bardziej rockowe.

Nie chcę inwestować jakichś super wielkich środków, mogę przeznaczyc ok. 200-400 PLN na taki upgrade. Z tego co się naczytałem, to sporo osób chwali Psvane Mark II albo RCA Black Plate (ogólnie), ale jak mniemam powinienem sie odnosić tylko do 12AX7 bo takie 3 lampy mam we wzmaku. W kontekście SV236MK wspomina się kombinację 2xTungram 1x Ten Kobe. Jak rozumiem, te kanałowe muszą być parowane?

Czy coś jeszcze powinienem rozważyć? Nigdzie nie potrafię znaleźć charakterystyk jak te lampy mogą zmienić brzmienie, a nie bardzo mam czas i mozliwości robienia wielu testów, więc jakieś ekstrema odpadają, raczej bezpieczne wybory. Możecie coś doradzić?

Takie przykładowe oferty znalazłem:
https://www.ebay.com/itm/True-NOS-Gain-Matched-Trio-3-Tungsram-Hungary-12AX7-ECC83-Vacuum-Tubes-2-Posts/153178057392?epid=166861707&hash=item23aa1faab0:rk:1:pf:0
https://www.ebay.com/itm/3-excellent-rca-black-plate-12ax7-tubes/263890533361?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649
https://www.ebay.com/itm/1pc-PSVANE-12AX7-T-Mark-II-Premium-Grade-Vacuum-Tubes-ECC83/323483062700?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m1438.l2649

Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Mam 236mk i u mnie sprawdzają się najfajniej kombinacje:

2x tungsram + 1x psvane

2x svetlana + 1x tungsram

Testowałem jeszcze zwykłe chinole i gold lion. Jak się nie boisz regulatora barwy to proponuję go włączyć i zostawić bas i treble na neutralnych ustawieniach. Robi się wtedy trochę taki loudness mały.

Jak chcesz pójść krok dalej to proponuję mod wzmacniacza - u mnie zrobił efekt łał. Zrobił się bardziej klarowny z jeszcze większym dołem.

Oczywiście wszystko zależy od reszty systemu, pomieszczenia, pogody, temperatury browaru i w ogóle ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybką odpowiedź :)

To co mówisz pokrywa się z tym co czytałem, że Tunsgram fajnie współgra z tym wzmakiem. A jakbyś opisał wrażenia / różnice względem stockowych? Próbowałeś może 3x Tunsgram? Czy te dwie na kanały to muszą być parowane lampy? 

Próbowałem tego ustawienia z neutralnym ustawieniem EQ, ale zdecydowanie wolę słuchać z wyłączonym zupełnie.

Jaki mod masz na myśli?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz, jakiś wielkich testów to nie robiłem z lampami - podobne kryteria miałem co Ty, żeby za dużo hajsu na to nie wydać :) Tym bardziej, że weź traf kogoś, kto sprzedaje NOS'a i który przy okazji nie jest zajechany. W opisie na aukcji to każda lampa prawie że nowa :)

Tungsram'a odbieram jako takiego misiaka co gra wyższym basem i jest trochę bułowaty i mało detaliczny. Dlatego 3x tungsram to byłoby moim zdaniem za dużo, ale nie próbowałem. Za swoje tungsramy płaciłem jakieś niewielkie pieniądze, rzędu 40-50 zł za sztunię.

Psvane - kupiłem w znanym polskim sklepie z lampami, nie wytrzymał pół roku. Gwarancja niby była 6 miesięczna, ale jakimś sposobem mocno polska ta gwarancja i trochę w klimacie "źle pan używał więc nie do końca uznajemy". Słoma z butów ;)

Ogólnie trzymam się zasady, że z tyłu są dwie takie same a ta w okienku może być inna.

Stockowe grają w moim odczuciu bardzo sucho, wręcz jak żyletki i nie dałem rady zbytnio ich słuchać.

Co do MOD'a to w klubie Vincenta przewijają się posty w tym klimacie. Są nawet firmy, które się w tym specjalizują (Sinusaudio z tego co sprawdzałem na pewnym etapie) ale mi osobiście bardzo pomógł jeden forumowicz (poprzez 'pomógł' mam na myśli 'podał gotową receptę wraz z linkami i opisem i zaznaczaniem na fotkach co gdzie i jak' ) i dzięki jego pomocy zrobiłem całość sam ;) Pisałem o tym w klubie Vincenta także poszukaj tam.

Ważne - jak będziesz się decydował na mod, to nie wymieniaj kondów zasilacza na tą samą pojemność tylko leć od razu na 15 000uf, jest zauważalnie lepiej w mojej ocenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.