Skocz do zawartości
IGNORED

FX-audio DAC-X3, opamp - pytanie do byłych/aktualnych posiadaczy.


DarkRodent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W najbliższym czasie zamierzam zakupić wzmacniacz audio FX-audio DAC-X3 i moje pytanie kieruję do byłych lub aktualnych posiadaczy owego wzmacniacza:

Jakie są według Was opampy godne polecenia dla X-3? 

W razie odpowiedzi, proszę o krótkie zestawienie, paru dosłownie modeli z krótką opinią nt każdego z nich. Mój budżet 50/60zł, no chyba, że do 100zł znajdzie się jakaś ,,perełka".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DarkRodent napisał:

zamierzam zakupić wzmacniacz audio FX-audio DAC-X3

Hej używałem przez jakiś czas , nawet nie pomyślałem o podmienianiu opampów , raczej nie przyniesie to efektów jakich się podziewasz,   wątpię żeby dało się z niego wyciągnąć coś więcej ( to na prawdę bardzo tani chiński dac ) . Będziesz bawił się w opy wydasz 50 -100 zł potem poprawisz zasilanie następne 50 -100 , lepiej od razu dołożyć tę kasę i kupić coś co Ci odpowiada dźwiękiem . 

Bawiłem się tak z kartą dźwiękową hd prodigy koniec końców i tak ją sprzedałem a opy dołączyłem w gratisie żeby się tego pozbyć.   

Jeszcze jedna uwaga jak chcesz używać tego jako wzmacniacza dla kilku źródeł cyfrowych to pamiętaj że usb jest tu priorytetowe i jak będziesz chciał słuchać za pomocą innego gniazda to będziesz musiał fizycznie wyjąć wtyczkę usb z urządzenia bo ten wzmacniacz nie ma selektora źródeł .

Ps. masz projekt nostromo, wypożyczają bez problemu możesz przetestować bez ryzyka utraty kasy, po za tym często są na rynku wtórnym i łato je taniej kupić i dalej je sprzedać .

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pozdrawiam i Szczęśliwego 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, catdragon napisał:

Hej używałem przez jakiś czas , nawet nie pomyślałem o podmienianiu opampów , raczej nie przyniesie to efektów jakich się podziewasz,   wątpię żeby dało się z niego wyciągnąć coś więcej ( to na prawdę bardzo tani chiński dac ) . Będziesz bawił się w opy wydasz 50 -100 zł potem poprawisz zasilanie następne 50 -100 , lepiej od razu dołożyć tę kasę i kupić coś co Ci odpowiada dźwiękiem . 

Dziękuję za odpowiedź i również życzę Szczęśliwego 2019 :D 

Kupiłem już x3 i kupiłem też osobne zasilanie 12V/3A, jeżeli będzie z tym dobrze w miarę grało (lepiej niż integra w pc) to nie będę się bawił w te opampy. 

 

21 godzin temu, catdragon napisał:

Ps. masz projekt nostromo, wypożyczają bez problemu możesz przetestować bez ryzyka utraty kasy, po za tym często są na rynku wtórnym i łato je taniej kupić i dalej je sprzedać .

Jak to wypożyczają? Na ich stronie nigdzie takiej opcji nie znalazłem, a jeżeli to prawda, to ciekawa oferta z ich strony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DarkRodent napisał:

Jak to wypożyczają?

Hej, faktycznie, kiedyś była taka informacja na stronie , może ze względów formalnych przestali ją umieszczać , jak jesteś zainteresowany to napisz lub zadzwoń do nich.

Ja przez chwilę równocześnie miałem jeszcze smsl SK6 i używałem do niego dedykowanego zasilacza Tomanka i przy podłączeniu tego zasilacz  do x3 nie było takiej zmiany jak przy smsl .

Pozdrawiam 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko Ci chyba będzie znaleźć tu na forum kogoś kto wymieniał już opampy w dokładnie takim DACu. Ja w innym wątku szukałem kogoś kto wymieniał opampy w SACD Pioneer PD30 i też nic. Zamówiłem opampy Muses8920 i przypłynęły już statkiem, za kilka dni będę wymieniał. U mnie był większy problem bo mam wersje smd, u Ciebie można kupić u Audena na Allegro za 30zł i po sprawie. Moim zdaniem to najlepsze układy z tych co przetestowałem. Mają nie tylko pełne pasmo, żadnego koca itp. ale do tego brakującą BurrBrownowi muzykalność i barwę. Koszt niewielki a efekt murowany. Potem sam zorientujesz się czy coś robić z zasilaniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...
W dniu 2.01.2019 o 18:51, Audroc napisał:

Ciężko Ci chyba będzie znaleźć tu na forum kogoś kto wymieniał już opampy w dokładnie takim DACu. Ja w innym wątku szukałem kogoś kto wymieniał opampy w SACD Pioneer PD30 i też nic. Zamówiłem opampy Muses8920 i przypłynęły już statkiem, za kilka dni będę wymieniał. U mnie był większy problem bo mam wersje smd, u Ciebie można kupić u Audena na Allegro za 30zł i po sprawie. Moim zdaniem to najlepsze układy z tych co przetestowałem. Mają nie tylko pełne pasmo, żadnego koca itp. ale do tego brakującą BurrBrownowi muzykalność i barwę. Koszt niewielki a efekt murowany. Potem sam zorientujesz się czy coś robić z zasilaniem.

Potwierdzam to co kolega napisał, muses 8920 w dac fx audio x3 pro zdecydowanie lepiej zagra niż orygilnalny NE5532. Podejrzewam, że w zwykłym x3 też. Obecnie po testach kilku opa założyłem muses 8920, to bardzo dobry wzmacniacz operacyjny. Znacząco poprawia przestrzeń i jakość wysokich tonów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.