Skocz do zawartości
IGNORED

jaki amplituner do kina domowego - wymiana po spaleniu płyty


Pawel1975

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Mam taką zagwozdkę - przez wiele lat posiadałem zestaw kina domowego Harman Kardon BDS 800 z głośnikami HKTS 65 5.1.

Niestety płyta główna się sfajczyła w strefie kontroli odtwarzacza Blu-Ray. Koszt naprawy 1000 pln.

Postanowiłem rozejrzeć się po rynku celem odświeżenia sprzętu...

i generalnie jestem w kropce.

Sprzęt mocno ewoluował i teraz pojawiły się takie bajery, które przyznaję, działają na moją wyobraźnię - ulubione "nowe" funkcje:

- wifi/ethernet z opcją strumieniowania z zewnętrznych (sieciowych) źródeł;

- AirPlay - tak jestem Iphonowcem ;-)

- skalowanie do 4K - może uda się namówić żonę na wymianę TV pod koniec roku ;-)

- nowe standardy dzwięky Atmos, DTX czy coś tam...

Generalnie naczytałem się rankingów i porównań a generalnie lubię posłuchać czystego i miękkiego brzmienia (nie jestem audiofilem) z płyty (i Spotify przez TV) oraz obejrzeć film z ciekawym dźwiękiem przestrzennym.

Co warto kupić? Kolumny spełniają moje potrzeby dźwiękowe więc tylko ampli i bd/dvd player są potrzebne - budżet chciałbym zamknąć max do 3000 pln - ale czy warto wydać aż tle?

Z HK "podoba mi się AVR-161S a z DENONa AVR1500H (warto płacić za 2500H?)- także "cienkie Onkyo TX-L50 wzbudziło moja ciekawość.

Z drugiej strony może lepiej kupić unowocześnioną wersję kompaktową - taki moduł HK 580S? Koszty zbliżone w zestawie tylko brak Atmos i DTX?

Salon ma ok 30 m2 i bardzo nieregularny kształt takie trochę "L" z otwartą kuchnią i otwartym przedpokojem na pokoje - także nie oczekuję jakiś mega wirtualizacji dźwięku...

Po prostu przyjemnie obejrzeć film, posłuchać muzy i może poszpanować puszczając strumień ze Spotify -  wiadomo jednak, że apetyt rośnie w miarę jedzenia ;-)

Wszelkie komentarze mile widziane ;-) - propozycje zestawów, które zagrają z posiadanymi kolumnami - bezcenne ;-)

Pozdrawiam, 

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat, u mnie po kolejnej aktualizacji "zwariował" marantz sr5008N, i mimo prób reanimacji przez warsztat. Raz gra na FM i innym razem jest "głuchy" na wszystkich funkcjach, potem znów gra, sekcja sieciowa działa jak jej się chce lub nie. Zamyślam tanie ampli yamahay RX-D485, bo stwierdziłem, że wydawanie większych pieniędzy nie ma sensu. Świat zwariował i wszyscy robią sprzęty które niewiele już mają z trwałością i nie będą "długowieczne".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma byc efektownie to pewnie onkyo serii 636 i nowsze albo yamaha serii 48x, a jak ma byc cieplej i przytulniej to denon od 2100 w zwyz, maja juz wiekszosc wodotryskow i graja przyzwoicie, a co z kolumnami? zostawiasz ?? bo jak ampli ma napedzac ten zestawik hkts to na bank nie ma co kupowac ampli za 3000 zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

jeśli zależy Ci na nowoczesnym amplitunerze, który dodatkowo będzie w stanie bardzo dobrze zagrać w stereo, oferując brzmienie plastyczne, lekko ocieplone, zwróciłbym Twoją uwagę na urządzenia marki Denon. Już model AVR-X1500H jest OK, natomiast jeśli można trochę zwiększyć budżet, gorąco namawiam na AVR-X2500H, jest lepszy szczególnie w stereo i przy lepszych kolumnach. 

Odtwarzacz blu-ray poszukaj w sieciach, nie musi być drogi. Ewentualnie pomyśl o konsoli np. XBOX One S lub PS4.

Zapraszam do naszego salonu na odsłuchy, porównania oraz indywidualne wyceny.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Q21 napisał:

Ewentualnie pomyśl o konsoli np. XBOX One S lub PS4.

A dlaczego akurat One S, a nie One X? I czy PS4 to na pewno najlepszy wybór jako odtwarzacz blu-ray, skoro nadal nie odtwarza BD UHD? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ma byc tanio to one s - sam mam go do odtwarzania plyt uhd, ps4 do plyt uhd sie nie nadaje :), one x to jak dla mnie zbedny wydatek chyba ze maniakalnie grasz na kosoli :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogadałem trochę z ludźmi i przekonało mnie Onkyo 686.

Myślę, że powoli rozbuduję system.

Na początek frontowe kolumny do tego ampli będą potrzebne i głośnik centralny - salon ma niecałe 30 m2 - także mam nadzieję, że średnia półka cenowa wystarczy, subwoofer zostanie na razie z zestawu HK - to mała 200W jednostka - może w dalszej kolejności też wymienię.

Kolumny widziałem ciekawe w zestawie POLK T50 + T30 + T15 - wystarczą waszym zdaniem?

Dodam, że oprócz filmów, głównie słucham muzyki z gatunków: jazz (smooth), pop, funk, hip-hop i dalej dopiero rock...

Kręci mnie rytm i nietuzinkowe wokale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, ryback napisał:

jak ma byc tanio to one s - sam mam go do odtwarzania plyt uhd, ps4 do plyt uhd sie nie nadaje :), one x to jak dla mnie zbedny wydatek chyba ze maniakalnie grasz na kosoli :)

Jak chcesz grać w świetne gry to kupujesz PS4, proste ;) A jak chcesz tanio i przy okazji chcesz mieć odtwarzanie płyt BD UHD to bierzesz jakiegoś Xboxa, jeśli masz wolną kasę i lubisz liczyć fpsy w grach wybierasz One X lub jeśli nie to One S :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.