Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner do Polk Audio TL1600


MojNick

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Długo przymierzałem się do kupna kina domowego i wybrany miałem zestaw Polk Audio T15 x 2 lub x4 + T30 + ewentualnie T50 na front (jak nie T15). Przy meblowaniu okazało się, że jednak cenne centymetry uciekły a dodatkowo żona nie była zachwycona wielkością i ciężkością wybranych kolumn więc musiałem szukać czegoś innego. Udało mi się trafić za lekko ponad 1100 zł zestaw Polk Audio TL1600 który miał całkiem dobre opinie, wstępnie go zarezerwowałem, Czy będzie on dobrym wyborem? Bądź też czy znajdzie się coś podobnego, lepiej grające w formacie slim i do tego w podobnej cenie? Potrzebuję też dokupić do tego amplituner. Preferowałbym coś w formacie SLIM aby weszło w szafkę (przy standardowym zmieści się tylko on i dekoder, na Bluray nie będzie miejsca co jest problemem).

Cały zestaw będzie używany w 80% do oglądania TV, 15% to firmy bluray, 5% to muzyka. Od razu dodam, że nie jestem audiofilem i zestaw nie musi być w 100% wypasiony, gdyż i tak nie odczuję jego mocy i różnicy. Pomieszczenie ma około 30m2, natomiast strefa TV - kanapa to około 4m (odległość od TV do oparcia kanapy) x 4-5m (skrajna odległość satelitek z tyłu od siebie).

Chciałbym, aby amplituner obsługiwał podstawowe rzeczy jak Spotify, DLNA, BT i radia internetowe i dobrze współpracował z wybranym zestawem.

Główna propozycja to oczywiście standardowo Pioneer VSX-S520. Czy znajdzie się coś lepszego, a tym bardziej tańszego godnego polecenia? W ostateczności rozważam też opcje zakup Denona AVR-X1500H, którego mogę dorwać za około 1400 zł, a więc sporo taniej, ale niestety duży rozmiarem.

 

I druga kwestia, jako pytanie prawdziwego laika, który nie do końca to wszystko łapie. Jak ten zestaw podłączyć pod amplituner? W przypadku Pioneera widzę, że jest wejście na suba, natomiast nie widzę takiej opcji w Denonie (oznaczenie SUB jest tylko przy PRE out, czy tam się go podłącza?). Dodatkowo patrząc na sam tył SUBA z zestawu to nie widzę tam gdzie by podłączyć kabel, który miał by się podłączyć z amplitunerem. I przyznam szczerze, że trochę zgłupiałem, jednak jako laik nie znam się na tym stąd też prośba o wyjaśnienie tego.

 

Trzecia kwestia - satelitki z wybranego zestawu wg opisu na necie mają wbudowany uchwyt do powieszenia, czy cały komplet jest w zestawie czy trzeba coś dokupić? I jak dokupić to prośba o polecenie kompatybilnej części.

 

Ostatnia kwestia - jak długi jest kabel to tylnych głośników? Do jednego potrzebuję ciągnąć kabel na około więc pewnie zejdzie koło 20metrów, co polecicie na wymianę aby dobrze działało?

 

Przepraszam, jeżeli pytania są zbyt oczywiste lub były już udzielane odpowiedzi, jednak nigdzie nie znalazłem w 100% odpowiedzi, która by rozwiała wszelkie moje wątpliwości.

 

Dzięki za pomoc 

 

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem okazje bawić się Denonem AVR X2300 - za te pieniądze świetna maszyna. W porównaniu do X2100 duży progres jeżeli chodzi o komunikację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.