Skocz do zawartości
IGNORED

Dali Oberon 7 prośba o opinie


Novy!
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam kolumny Dali Zensor 7 od 5 lat. Od strony technicznej nic zadnych awarii zmiany faktury dzwieku. Sam dzwiek, porownywalem z oberonami, duzo lepsza srednica to jest najmocniejsza strona zensorow. W Oberonach tego "czegos" nie ma. Namacalne jest to zwlaszcza przy dobrych wzmacniaczach np. pma 1600 starsze Nady. Oberon wydaje mi sie, ma na pewno mocniejsze niskie tony wyzszy zakres niskich tonow. Po odsunieciu od sciany nie slychac tego, czyli mozna wnioskowac ze basy podbite to zasluga tylnich otworow bass reflex. Zensor ma od przodu. Natomiast test najtrudniejszego instrumentu jakim jest fortepian nie daje pelnej satysfakcji przy oberonach. Aha zeby cos bylo slychac w oberonach nalezy zdjac grill, w zensorach nie jest to tak odczuwalne. Oberony daja efekt wow przy szybkim 1  h odsluchu wlasnie z muzyka o ujednoliconej barwie dźwięku. Tam gdzie do akcji wchodzi wybitny instrument czyli fortepian jest gorzej, pewnie wycofane pewne czestotliwosci przez charakterystyke U.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel.Sztam

Czyli ucho jest najlepszym doradcą 😉 bo oglądając pomiary obu konstrukcji

w AUDIO wniosek zupełnie jest odwrotny do Twoich opisanych tu "liniowości" ...

Widocznie Zensory dają Ci to "coś" czego Oberony nie zapewnią i nie ma to

wiele wspólnego z ich wykonaniem czy pomiarami 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

A prawdziwą liniowość znajdziesz może np. tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem podobny temat tylko Dali Oberon 9 (i zostały oberony 9)

Pomieszczenie około 40 metrów, b. trudna akustyka, szkło po lewej i po prawej, system miał dawać maksymalnie dobry dźwięk (tak bardziej dźwięk niż muzyka) w 2 trybach:

-Stereo 

-Atmos /DTS-X

padło na:

4x Oberon 9 

4x sufity już nie pamiętam jakie też Dali za około 1600 sztuka, 3 lata temu

Denon 3700h

no i niespodziewanie... Denon nie wyrobił ale nie że trochę tylko aż tak że na ucho było słychać odrazu, bez pomiarów - i żaden DSP nie był w stanie wyprowadzić, brak mocy na dole. O dziwo stare Denon 3803 oraz 3805 dawały radę - tylko nie zdekodują atmosa.

 

Szybkie wnioski:

Dali Oberon 9, są strasznie kolorowe w tym zastosowaniu jedyny plus taki że bas tak dobry że system 4.0.4 jest ok nie trzeba żadnego suba. Ale na dole jest przegięcie z basem przy czym góra istnieje, da się puścić muzykę dla nietoperzy ale płasko nie jest.

Cholernie ciężko to wysterować pewnie Denon 4700h/4800h(chyba taka nazwa tego nowego modelu) totalne minimum.

Tematu Denona nie udało się "uratować" bo wtedy 4700h był absurdalnie drogi (koło 11k pln) więc Denon 3700h robi za kartę dźwiękową HDMI 2.1 (potrzeba było 48Gbps do 4k 120Hz HDR bez kompresji) a wzmaczniaczami są 2x Denon 3805, jeden na lewą drugi na prawą stronę - podłączone analogowo niestety nie cyfrowo (więc już szumy zbiera w okolicy 17-18 bitu, zamiast 20-21), to było na szybko poskładane i tak zostało.

 

A pokój obok stoi Tannoy chyba M3 + Denon 3806 (kupione jako używka dawno temu za grosze) podłączony cyfrowo i... gromi to wszystko jakościowo 😉

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że zensor nie miał odpowiednika modelu obrony 9 🙂

Ale czekaj bo coś w twoim poście mi się nie zgadza jak to w kinie masz X4 oberon 9?

Gdzie masz głośnik centralny gdzie masz subwoofer?????

No oczywiście że amplituner kina nie wyrobi kiedy podłącza się mu cztery takie kobyły. Po co?

C oto za system 4.0.4

Kto ci to sprzedawał i doradzał?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, Piotr Sonido said:

Dlatego że zensor nie miał odpowiednika modelu obrony 9 🙂

 

Właśnie nie miał bo jakościowo 7 są sporo lepsze? (nazwijmy to w uproszczeniu wierniejsze i bardziej płaskie)?

9 hours ago, Piotr Sonido said:

Ale czekaj bo coś w twoim poście mi się nie zgadza jak to w kinie masz X4 oberon 9?

Gdzie masz głośnik centralny gdzie masz subwoofer?????

 

C oto za system 4.0.4

 

To nie do końca jest kino, to pracowy konferencyjny i pokój do osłuchów powiedzmy "referencyjnych" Atmosa/DTS-X.

Centralny - brak, jak są dobre kolumny to sam się "tworzy", tak Oberony 9 bez problemu to zrobią (tak, działa idealnie).

Sub: brak, dlatego są Oberony 9 a nie 7 żeby nie trzeba było suba - to też w 100% jest ok.

System: 4.0.4

Stereo to 2.0.0

Zwykłe kino to: 5.1.0 jak masz dobre głośniki to robisz 4.1 (.0 - to ostatnie to sufity) bo centralny niepotrzebny

Jak masz wielkie głośniki i membrany w niskotonowym to rezygnujesz z suba. czyli robisz 4.0

no i tu padło na 4x Oberon 9 na podłogi i żeby była góra kopuły Atmosa/DTS-X są 4 głośniki na górze (już małe).

tak jest 4x to samo żeby nie kombinować już z subem i tył gra identycznie jak przód, żadnych Hz się nie wycina pełne pasmo na każdy z nich.

9 hours ago, Piotr Sonido said:

No oczywiście że amplituner kina nie wyrobi kiedy podłącza się mu cztery takie kobyły. Po co?

Kto ci to sprzedawał i doradzał?

Moje stare doświadczenia były że Denon 38xx,42xx,48xx,52xx,58xx wyrabiały tego typu rzeczy

no i 3700h jest 20lat młodszym ampli niby następcą 38xx (tylko 11ch) i nie wyrobił 😕 za to stary 3805 spokojnie dawał radę.

 

Sprzedawał Denon w Krk, też trochę doradzali mieli swoje ale, "ale" klient uparty więc kupił 4x Oberona 9. Górę oni wybrali jest naprawdę ok. Zrobili co mogli 😉 Żeby nie było dramatu na ucho grało bardzo podobnie do ich demo "za 80k" który mieli wtedy rozłożony a było to sporo sporo tańsze (chyba koło 27-30k za całość). Jedyny fuckup to ten 3700h  ale był w sprzedaży wtedy może 1 tydzień (chodziło o to 48Gbps) i mówili.. że 4700h to zupełnie co innego... ale OLX i za 500-600zł przybył 3805 kolejny i całość gra ok - są nawet "monobloki" z nich zrobione 😉 jedyne co to Denon 3700h nie wypruje Atmosa w postaci 4x toslink, a to byłby ideał wtedy 3805 by sobie dekodował na 2 zone i było by idealnie 8x 192kHz 24bit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mttj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, mttj napisał:

Właśnie nie miał bo jakościowo 7 są sporo lepsze? (nazwijmy to w uproszczeniu wierniejsze i bardziej płaskie)?

Nie rozumiem pytania? 

Chodzi o to dlaczego seria zensor nie doczekała się na przykład modelu 9? 

Zapewne dlatego że firma obserwuje rynek i jego potrzeby a kiedy wprowadzono tą serię nie było takich potrzeb kiedy ona nastąpiła był już zamysł stworzenia serii oberon.

47 minut temu, mttj napisał:

Centralny - brak, jak są dobre kolumny to sam się "tworzy", tak Oberony 9 bez problemu to zrobią (tak, działa idealnie).

Nie. Nic nie stworzy kolumny centralnej i efektu z niej płynącego nawet znakomite fronty. Tym bardziej jeżeli masz ścieżkę DTS lub Dolby.

48 minut temu, mttj napisał:

Jak masz wielkie głośniki i membrany w niskotonowym to rezygnujesz z suba. czyli robisz 4.0

Znowu nie.

Te kolumny nie zastąpią dźwięku który generuje subwoofer. 

48 minut temu, mttj napisał:

Sub: brak, dlatego są Oberony 9 a nie 7 żeby nie trzeba było suba - to też w 100% jest ok.

System: 4.0.4

Stereo to 2.0.0

Zwykłe kino to: 5.1.0 jak masz dobre głośniki to robisz 4.1 (.0 - to ostatnie to sufity) bo centralny niepotrzebny

W tym zdaniu jest tyle na nie że chyba nie będę się odnosił do każdego z punktu. 

49 minut temu, mttj napisał:

tak jest 4x to samo żeby nie kombinować już z subem i tył gra identycznie jak przód, żadnych Hz się nie wycina pełne pasmo na każdy z nich.

No to jest błędne ustawienie, co zresztą sam zauważyłeś po osiągach amplitunera. 

50 minut temu, mttj napisał:

Sprzedawał Denon w Krk, też trochę doradzali mieli swoje ale, "ale" klient uparty więc kupił 4x Oberona 9. Górę oni wybrali jest naprawdę ok. Zrobili co mogli

Okej czyli to nie ich wina że kupiłeś tak źle tylko twoja tak? 

Byłem tam już kilkakrotnie wnioski mam mieszane ale faktycznie ich nie posądzałbym akurat o to że ci wcisnęli tego typu zestaw. 

Ale już proponują.

 

No powiem ci że to kino to masz przedziwne. Absolutnie jest sprzeczne z wszelkimi założeniami budowania kina i uzyskania dobrego dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam 🙂

moje uwagi co do Dali Oberon 7 można skrócić do 2 rzeczy:

-Oberony 7 mogą być trudne w wysterowaniu tak jak Oberony 9 na 100% są trudne (ledwo to słychać na ucho)

-Oberony 7 są równie kolorowe jak Oberony 9 (no może trochę mniej), co można lubieć lub nie ale to jest na tyle dziwne że się tego equalizerem ani DSP nie wyprowadzi. Dla Oberon9 wygląda to tak (2kHz+ roller coaster na wykresie ):

\

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

i w Denonie znali to i rada (tak, przed zakupem) "ustawić prosto - będzie lepiej niż pochylone do słuchacza".

 

Teraz rzeczy z którymi się nie zgadzam 😉 

 

7 hours ago, Piotr Sonido said:

Nie. Nic nie stworzy kolumny centralnej i efektu z niej płynącego nawet znakomite fronty. Tym bardziej jeżeli masz ścieżkę DTS lub Dolby.

 

Oczywiście że zastąpisz, i to nawet słuchacz nie musi być idealnie na wprost:

matematycznie to wygląda tak że puszczasz ten sygnał po równo na lewą i prawą i tyle.

generalnie każdy dźwięk możesz tym "trickiem" dowolnie zpozycjonować pomiędzy kolumnami, robisz balans pomiędzy lewą i prawą, jak chcesz trochę "więcej" (i/lub krzywą na której jest) zrobić to jeszcze opóźnienia, wyjście poza kolumny to DSP analiza akustyki i głowa w imadło.

DTS i Dolby: tak soft w denonku wie że nie ma środka to robi inaczej ten mix (i robił to już 3802 i 3803 dla DTS 96/24).

 

7 hours ago, Piotr Sonido said:

Znowu nie.

Te kolumny nie zastąpią dźwięku który generuje subwoofer. 

Zastąpią, dźwiękowo zastąpią. Nie zrobią furgoiczących nogawek przy 8Hz (aż tak) jak sub z 70cm głośnikiem, ale naprawdę to co można nazwać dźwiękiem (powiedzmy 17Hz+) oddają (one są w ilości 4, podkreślam 4 - to blisko do sporego suba). One mają problemy na 2kHz nie na 30Hz - tu są absolutnie rewelacyjne.

7 hours ago, Piotr Sonido said:

No to jest błędne ustawienie, co zresztą sam zauważyłeś po osiągach amplitunera. 

Dlaczego błędne ? (mówimy o 4 takich samych podłogach)

DTS-X oraz Dolby Atmos są tworzone w locie przez ampli na podstawie własnego setupu głośników który się deklaruje.

to jest co innego niż DTS 96/24 gdzie było np 6 kanałów na sztywno (i była jakaś tam rekomandacja którą można było zmienić i tak i gorzej nie było). Tu wszystko jest realtime na procach Denona.

Teraz tak co nie grało na Denon 3700h: 4 Ohm

Basy nie grały i tylko to, uwaga one nie grały nawet w stereo. Nie wiem czy on ma jakiś limit mocy/prądu czy zasilacz nie wyrabiał, nie drążyłem ale wyszło to tylko dlatego że chwilę wcześniej był zapięty Denon 3805 (jeden) światłowodem grał właśnie sygnał DTS tylko konwetował go z 5.1 na 4.0 i tu było ok, a na 3700h mocy brakowało. Pomiary potwierdziły ucho.

7 hours ago, Piotr Sonido said:

Okej czyli to nie ich wina że kupiłeś tak źle tylko twoja tak? 

Żadnej winy tutaj nie ma po prostu Oberony 9 i 7 są kolorowe a Denon 3700h był ryzykowny, był już 4700h z nowym chipem HDMI 48gbps od 2 tygodni czy coś takiego.

7 hours ago, Piotr Sonido said:

Byłem tam już kilkakrotnie wnioski mam mieszane ale faktycznie ich nie posądzałbym akurat o to że ci wcisnęli tego typu zestaw. 

Ale już proponują.

Tak - to jest dziwactwo, ale pod Atmosa który był wtedy nowy i mało co go dekodowało.

Proponują 4x taką samą kolumnę na podłogi ? Jak dla mnie to działa i suba nie trzeba (bo 2x więcej powierzchni głośnika basowego) a suby brzydkie są 😉

 

8 hours ago, Piotr Sonido said:

No powiem ci że to kino to masz przedziwne. Absolutnie jest sprzeczne z wszelkimi założeniami budowania kina i uzyskania dobrego dźwięku.

Dziwne tak!

Moim zdaniem z dobrym dźwiękiem to się nie rozmija, a nawet Denon ma prościej bo wszystko symetryczne, pewnie taki Sound Blaster X-Fi z 2006 (tak one szumią i daców nie mają - to nie RME) by ze 60 dźwięków w takich warunkach wyliczył nawet (albo i PS3). 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, mttj napisał:

Denonie znali to i rada (tak, przed zakupem) "ustawić prosto - będzie lepiej niż pochylone do słuchacza".

Tak się ustawia te z hybrydowym wysokotonowym. Więc coś wiedzieli ale nie do końca. Tu jest tylko kopułka nie ma sensu.

5 godzin temu, mttj napisał:

Oczywiście że zastąpisz, i to nawet słuchacz nie musi być idealnie na wprost:

Zwariowałem.

5 godzin temu, mttj napisał:

Zastąpią, dźwiękowo zastąpią. Nie zrobią furgoiczących nogawek przy 8Hz (aż tak) jak sub z 70cm głośnikiem, ale naprawdę to co można nazwać dźwiękiem (powiedzmy 17Hz+) oddają (one są w ilości 4, podkreślam 4 - to blisko do sporego suba). One mają problemy na 2kHz nie na 30Hz - tu są absolutnie rewelacyjne.

Myślałem że to niemożliwe przeczytać na tym forum coś takiego. 

5 godzin temu, mttj napisał:

Moim zdaniem z dobrym dźwiękiem to się nie rozmija, a nawet Denon ma prościej bo wszystko symetryczne,

No ja uważam zgoła odmiennie. 

I znam osoby które z miłą chęcią wytłumaczyłyby ci każdy aspekt twojego ustawienia oraz rozumowania. 

Wybacz ale my jesteśmy tak daleko od wspólnego języka że ja uważam iż to nie ma sensu. 

Jeżeli jesteś zadowolony ze swojego systemu no to bardzo dobrze powiem ci i to szczerze że się cieszę. 

Natomiast nie polecaj go innym bo to jest błędna konfiguracja kina domowego oraz błędne założenia. W dużo mniejszym budżecie kino domowe może zabrzmieć o klasę lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Piotr Sonido said:

No ja uważam zgoła odmiennie. 

I znam osoby które z miłą chęcią wytłumaczyłyby ci każdy aspekt twojego ustawienia oraz rozumowania. 

Wybacz ale my jesteśmy tak daleko od wspólnego języka że ja uważam iż to nie ma sensu. 

Jeżeli jesteś zadowolony ze swojego systemu no to bardzo dobrze powiem ci i to szczerze że się cieszę. 

Natomiast nie polecaj go innym bo to jest błędna konfiguracja kina domowego oraz błędne założenia. W dużo mniejszym budżecie kino domowe może zabrzmieć o klasę lepiej.

W sumie posłuchał bym tych opinii bo będę coś (tylko nie wiem kiedy bo czas) budował na:

*Denon 5805 (mam w wersji AVC-A1 XVA)

*Oberony 9 mnie korcą na fronty bo ładne i grają ok ale chyba będą Tannoy zagra to lepiej

*4x Tannoy na sufity i chyba stare M3 na tył (czyli nie symetrycznie)

-bez centralnego i suba bo... nie trzeba chyba że mnie ktoś przekona 😉

Za to nie wiem co zdekoduje Atmos i DTS-X z HDMI na 4 światłowody 192/24 - bo tak chce, pojęcia nie mam, najlepiej by było żeby jakiś soft z PC to robił sam. Źródło to PC tylko (może Mac Pro) i tu też problem z DSD po światłowodach, nie wiem jak, ale to chyba proste będzie.

5 hours ago, Piotr Sonido said:

Natomiast nie polecaj go innym bo to jest błędna konfiguracja kina domowego oraz błędne założenia. W dużo mniejszym budżecie kino domowe może zabrzmieć o klasę lepiej.

To nie jest kino domowe do Dolby 5.1 wymasterowanego kontentu, to jest do Stereo i Atmos/DTS-X tylko - tu ma być precyzyjnie słychać w dobrej jakości pozycjonowanie źródeł na sferze. Do dźwięku 3D nie do surround, chociaż z nim sobie na moje ucho radzi rewelacyjnie jak każdy dobry system 4.0 lub 4.1.

Ja tego używam w kontekście jak grają Dali Oberon tylko, jak ktoś chce zrobić taki to chyba wie co robi.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do stereo jest system stereo a nie amplituner kinowy bazujący na kwadrafonii.

DtsX nie uwzględnia centralnego i suba?

Jeżeli jesteś zadowolony to zostawmy to bo serio do zmiany jest za dużo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minutes ago, Piotr Sonido said:

DtsX nie uwzględnia centralnego i suba?

Wg założenia można sobie zrobić co się chce, i się do tego ampli dostosuje.

ale, Denony przynajmniej 3700h nie mają dokładnej pozycji głośników XYZ w interfejsie więc jak się robi 4.0.4 albo 5.1.2 albo cokolwiek innego trzeba się trzymać z grubsza ich wytycznych.

Ale jak on będzie liczył czym grać to sobie pociągnie wektor od słuchacza w stronę dźwięku i wybierze 3 (lub 4) najbliższe kątem głośniki do grania i zrobi na nich balans głośności oraz ew. opóźnienia (przy czym nie widziałem XYZ w menu dla głośnika więc te opóźnienie chyba tylko z pomiarów pokoju zrobi, kąty są rekomendowane, też bez ustawień w Denonie).

Koło 128 dźwięków to limit (już nie pamiętam) mniej więcej tak to działa, nie ma już dedykowanego kanału na lektora czy aktorów itp. jak w starych surround.

4.0.4 to jest minimum dla dobrej sfery.

Do domu można iść w 4.0.2 czy tam klasycznie 5.1.2 bo jest prościej a afekt prawie ten sam i chyba (z PC chyba to widział jako Atmos nie pamiętam czy DTS-X) to nawet uciągnie stary X4000, ale to już nie pełna sfera słuchając z głową do góry zauważy się że brak sufitowych z tyłu, patrząc tylko w ekran nie.

na podłodze też można 6 kolumn postawić 7.1.4 - i to jest chyba max tego co potrafi 3700h, 12 kanałów 11 wzmacniaczy: układ taki że: 2 fronty 2 tyły 2 boki, centralny, sub (aktywny tylko), oraz 4 sufity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah korciło to pytanie, korciło... ale nic straconego - pokój obok zakupiłem to: pod sufitem 4x Tannoy na dole monitory.

  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Screenshot2024-04-10at17_45_37.thumb.jpg.c845804e79882a413b038d33fbe2406d.jpg

Też sfera 4.0.4, też Denon kartą jest ale 4306 (nie dekoduje DTS-X) inaczej to popodączane jest a fronty aktywne

Screenshot2024-04-10at17_55_16.thumb.jpg.a0e348ebbb4567b5921cc0f4ef5842ac.jpg

Światłowody i inne pierdoły, ale tu nie ma Dali Oberon są Mackie i Tannoy więc nie na temat

accomplished level?, misja zakończona sukcesem? 😛

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mttj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu Oberon 7 cytat  producenta: 

Wszystkie kolumny DALI zostały zaprojektowane tak, aby nie wymagały ustawienia pod kątem skierowanym bezpośrednio na słuchacza. Dodatkową korzyścią jest znaczne zredukowane zniekształceń harmonicznych oraz dyfrakcji powodujących zniekształcenie częstotliwości, ponieważ zawsze będą one silniejsze podczas odsłuchu na osi.

Po wielu testach odsłuchowych stwierdzam, że jest to idealne ustawienie tych kolumn i jak dla mnie są rewelacyjne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 4/11/2024 at 6:36 AM, Piotr Sonido said:

Pod sufitem. To nie jest atmos. A ja pytam o atmos.

Zastosowanie tego jest jak Atmos tylko Denon 4306 nie dekoduje Atmosa, więc jest wpuszczone jako 4 pary po innym sofcie z PC. Przy czym atmos powinien mieć sferę, tu ma bardziej "boxa" - w "sofcie do tworzenia kontentu" (tak to uproszczę) można nadrobić jakie pozycje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.04.2024 o 12:10, fandali napisał:

Wracając do tematu Oberon 7 cytat  producenta: 

Wszystkie kolumny DALI zostały zaprojektowane tak, aby nie wymagały ustawienia pod kątem skierowanym bezpośrednio na słuchacza. Dodatkową korzyścią jest znaczne zredukowane zniekształceń harmonicznych oraz dyfrakcji powodujących zniekształcenie częstotliwości, ponieważ zawsze będą one silniejsze podczas odsłuchu na osi.

Po wielu testach odsłuchowych stwierdzam, że jest to idealne ustawienie tych kolumn i jak dla mnie są rewelacyjne!

Co ma tutaj dać cytat producenta? 

Producent w jakiś konkretny sposób chcę sprzedać swój produkt który na pewno konkuruje z innymi w tym samym budżecie więc musi zachęcić marketingowo i zwrócić uwagę na jego konkretny produkt. 

3 godziny temu, mttj napisał:

Zastosowanie tego jest jak Atmos tylko Denon 4306 nie dekoduje Atmosa, więc jest wpuszczone jako 4 pary po innym sofcie z PC. Przy czym atmos powinien mieć sferę, tu ma bardziej "boxa" - w "sofcie do tworzenia kontentu" (tak to uproszczę) można nadrobić jakie pozycje.

Nie to nie jest atmos. Tobie się tak wydaje ale tak samo jak zastosowanie w postaci dokładnie tych samych kolumn dedykowanych co z przodu to jest tylko i wyłącznie twoje widzimisię. 

Nigdzie tego nie przeczytałeś 

Nigdzie nie znajdziesz takich parametrów 

Nigdzie nie znajdziesz takich wyznaczników 

Nigdzie nie znajdziesz takich postów potwierdzających. 

To jest tylko i wyłącznie twoje widzi misie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.