Skocz do zawartości
IGNORED

Canton ERGO RC-L +Caspian M1 + HEGEL HD11 do progresywnego rocka


raker84 PGN
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nadszedł czas zmianę kolumn, może najpierw opisze obecny zestaw:

Pylon Audio Sapphire 25 (jest klient na nie) Roksan Caspian M1, Hegel HD11 (w przyszłości HD20 bądź jakiś przetwornik na ESS Sabre) 

przewody głośnikowe, Chord Carnival Silverscreen, RCA MB Audio Cable  Crystal (Srebro).

Muzyka jakiej słucham to PINK Floyd oraz solowe albumy Gilmoura i Watersa, Riverside, Coma, Tool, Steve Rothery  generalnie głównie rock progresywny, gitary i perkusja ale tez zdarz się Mike Oldfield, Amarok, Ania Dąbrowska, Sade, przestrzał różny, nie ograniczam się do jednego gatunku czy kilku wykonawców. 

Pomieszczenie odsłuchowe jakieś 20m2, 5x4, gdzie kolumny rozstawione są na dłuższej ścianie, na środku, jakieś 2,5m od siebie i 1,5m od ścian bocznych, od tylnej ściany niecały metr. 

Wzmak i źródło chcę na razie zostawić a zainwestować w kolumny oczywiście używane, do ok 3-5 tys zł.

moje dwa typy na chwilę obecną Canton Ergo RC-L bądź Audio Physic Virgo II, choć jestem otwarty na inne propozycje.

Zdaje sobie sprawę, że do pomieszczenie 20m2 większość z was zasugeruje jakieś monitory, ale chciałbym podłogówki.

Ani Cantonów ani Virgo nie miałem okazji słuchać ani u kogoś ani tym bardziej u siebie. Chcę wybrać kilka zestawów potencjalnych i dopiero jechać na odsłuch, tego jest za dużo i problem z dostępnością żebu jeździć co weekend po Polsce marnować czas i pieniądze na odsłuch, wszystkiego nie da się przesłuchać.

Martwi mnie jednak wiek obydwu zestawów, Pylony kupowałem nowe, wiec o ich stan nie musiałem się martwić, a wyżej wymienione zestawy Cantona i AP to zestawy produkowane ok 20 lat temu, nie wiadomo ilu przeszły właścicieli, jak je traktowano, i w jakim stopniu są zużyte, a nie chce się wbić na minę i ponosić kosztów ewentualnej naprawy, regeneracji...

Jeśli chodzi o AP to nie boję się, że będą za duże do 20m, ale mam takie obawy z Cantonami, co prawda jest do nich sterownik do kalibracji, dlatego rozważam zakup RCL a nie SCL. no i Cantony teoretycznie polecane do pomieszczeń minimum 25m2 i większych, podobnie było z Sapphrami 25 które mam, też zalecane do min 25m2 ale odpowiednim ustawieniem, akustyką i kabelkami można skorygować co nieco, co udało mi się w przypadku Sapphirów, a zaznaczę, że nie jestem basolubem. 

Lubie dźwięk i muzykalny i detaliczny, przede wszystkim równowagę tonalną, soczystą średnicę, pełny ale konturowy kontrolowany bas, i rozdzielcze wysokie bez wyostrzeń, w Sapphirach właśnie zakres wysokich tonów jest ich najsłabszym ogniwem, czasami zakuły w uszy, czasem słychać było ich słabą rozdzielczość i detaliczność,  UWIELBIAM PRZESTRZEŃ i bardziej szeroką niż głęboką scenę. Virgo II i ocieplony Caspian M1 moze to być dobre połączenie w takim repertuarze, ale z Cantonami i Caspianem to już niskich może być za wiele w takim pomieszczeniu. 

Nie mogę znaleźć w sieci jakiego producenta są przetworniki w Cantonach, Sapphiry 25 to 2,5 drozna konstrukcja z bas refleksem w tyle w których siedzą na średnio-nisko tonówce  Vify a na wysoko tonówce Seas, AP Virgo wiadomoa, ale nigdzie nie trafiłem na dane co do producenta głośników w CANTONACH ERGO RCL.

Proszę o wasze opinie, dziękuje i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, raker84 PGN napisał:

Witam, nadszedł czas zmianę kolumn, może najpierw opisze obecny zestaw:

Pylon Audio Sapphire 25 (jest klient na nie) Roksan Caspian M1, Hegel HD11 (w przyszłości HD20 bądź jakiś przetwornik na ESS Sabre) 

Kolumny są w głównej mierze odpowiedzialne za brzmienie . Przejście z tych pylonów za 1500 zł sztuka na coś z wyższej półki na pewno jest sensowniejsze niz wymiana innych elementów toru

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziko396, nie raz to słyszałem gdy gdzies opisywałem swój tor. Wyostrzenia i brak rozdzielczosci pisząc miałem na myśli w wysokich tonach. Generalnie poza tym byłem z nich zadowolony, ale stwierdziłem że skoro kolumny za 3000 tysięcy nowe tak grają to jak moga grać droższe lepsze, stąd ta decyzja o wymianie kolumn, a słyszałem też opinie na temat mojego toru żeby podpiąć pod lepsze kolumny a wtedy dopiero usłyszę jak zagra caspian z heglem. Caspian jest wystarczająco mocny aby napędzić większość kolumn nawet bardziej wymagających prądowo 70w dla 8 ohm i bodajże 120w dla 4ohm w tym przypadku do pylonów 4 ohm powinno wystarczyc tym bardziej że nie grałem nimi w pomieszczeniu 50m2. Wiadomo nie jest to 200w na kanał ale myślę że o moc caspian w tym wypadku nie ma się co martwić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, raker84 PGN napisał:

Caspian jest wystarczająco mocny aby napędzić większość kolumn nawet bardziej wymagających prądowo 70w dla 8 ohm i bodajże 120w dla 4ohm w tym przypadku do pylonów 4 ohm powinno wystarczyc tym bardziej że nie grałem nimi w pomieszczeniu 50m2. Wiadomo nie jest to 200w na kanał ale myślę że o moc caspian w tym wypadku nie ma się co martwić.

Caspian nie jest tu problemem na pewno. To nie jakis tam amplituner za 1000 zł by trzeba było wymieniac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.