Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Dynaudio Confidence 20


nirvana
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Contour czy Confidence? Wątek jest o confidence:) Niestety jedne i drugie w sumie nie występują w używkach. Jakieś pojedyncze pary contour. Ostatnia ex demo była na ebay bodajże za ~12tys. 

Confidence 20 jeszcze nie widzialem używanych.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

byli tacy co słyszeli je w salonie Nautilus Północ w Wejherowie, gdzie są Confidence - 20 -30 a nawet -50 i -60

https://i.postimg.cc/C5FKykJp/IMG-20210525-140512.jpg

https://i.postimg.cc/Hn4jPGtk/IMG-20211120-120342.jpg

https://i.postimg.cc/v863CZt0/IMG-20211120-120322.jpg

https://i.postimg.cc/GhwqRnMd/IMG-20210528-150514.jpg

jeśli chodzi o same 20-ki to słuchane były z  Octave ..bodajże 110 (chyba na lampie KT150) Octave pre + końcówka / były też Accu E600 - E800

Monitor cholernie szybki, rozdzielczy, dokładny, troszeczkę analityczny, przy pierwszym graniu gra jak pełno prawna kolumna, dopiero w bezpośrednim porównaniu do 30-ki słychać braki masy na basie. To monitor, który trzeba kupować świadomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Bogusław_59825 napisał:

Monitor cholernie szybki, rozdzielczy, dokładny, troszeczkę analityczny, przy pierwszym graniu gra jak pełno prawna kolumna, dopiero w bezpośrednim porównaniu do 30-ki słychać braki masy na basie. To monitor, który trzeba kupować świadomie. 

Cześć Boguś 🙂

Ja od siebie dodam, że gdy słuchaliśmy tego monitora w Wejherowie, to ja go troszkę inaczej odebrałem, ale to zapewne dlatego, że byłem po dłuższym obcowaniu z Heritage. W zestawieniu z Octave wydał mi się bardzo gładki i niezmiernie przyjemny w odsłuchu. Gra jak podłogówka, fakt.

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, krzysiek napisał:

Cześć Boguś 🙂

Ja od siebie dodam, że gdy słuchaliśmy tego monitora w Wejherowie, to ja go troszkę inaczej odebrałem, ale to zapewne dlatego, że byłem po dłuższym obcowaniu z Heritage. W zestawieniu z Octave wydał mi się bardzo gładki i niezmiernie przyjemny w odsłuchu. Gra jak podłogówka, fakt.

Witaj, poznaliśmy się osobiście na miejscu - prawda?

Pamiętam, że słuchałeś tam "mocniejszej" muzyki, ja tak bardziej na spokojniej. Znasz Romana, ciągle coś zmienia w sprzętach, co tam jestem (bywałem ostatnio często w sprawie pożyczanych kabli) to mam szanse posłuchać tych monitorów w różnych konfiguracjach sprzętowych i kablowych, moze tu jest różnica, bo pomiędzy używanymi przez opiekuna salonu  Siltech a Acrolink  jest inne granie. 

PS. "Heritage" słuchałem razem z @Absolute beginners i grały zjawiskowo, Roman stwierdził ze testował różne wzmacniacze i dopiero końcówka Accu (model mi nie znany) pozwoliła wycisnąć z nich pełny potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, Bogusław_59825 napisał:

Witaj, poznaliśmy się osobiście na miejscu - prawda?

Tak, zgadza się 🙂

To zestawienie Confidence 20 + Octave było bardzo udane moim zdaniem. Niestety zarówno moje pomieszczenie, jak i budżet są na nie za małe 😄

Ja słuchałem Heritage Special u siebie w domu z integrą Modwright i grały świetnie w tym zestawieniu, lecz zostałem przy S25 ze względu na ciężką muzykę, która moim zdaniem wypadała lepiej na S25. Teraz jestem po remoncie pomieszczenia i wydaje mi się, że Heritage zagrałyby już u mnie lepiej... ciągle mam je w głowie 🙂

We stand in the Atlantic
We become panoramic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, krzysiek napisał:

ciągle mam je w głowie 🙂

Tak to już jest, że "dobre granie " głęboko zapada w pamięć.

Octave? wtedy, zaskoczył mnie swoim graniem, szybki, dynamiczny…. zagrał jak tranzystor w połączeniu z Confidence 20 żadnej skruchy. Tak, te monitory, dobrze dobrana reszta i do szczęścia nic więcej nie trzeba.

PS. Dzień po recitalu Marka Bilińskiego w salonie, spotkałem go tam ponownie i razem odsłuchiwaliśmy połączenie Octave + Confidence 20 ... sam był mile zaskoczony graniem tych monitorów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Confidence 20 w jednym z warszawskich salonów.

Brzmienie dość dalekie od firmowego dźwięku firmy, cena 5 krotnie przesadzona.

Te dwa zjawiska sprawiły że dalej nie brnąłem w tą uliczkę, wiem że lubie inne granie i że jest ono dostępne za znacznie niższą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
3 godziny temu, tomter napisał:

A jaki model Accuphase był podłączony? Ja słuchałem z MC 8900, fajne granie ale bas nie do końca mnie przekonał. Nie schodził nisko, wydawał się płytki i zbyt krótki.

Cześć, nie wiem. Taki złoty😄Nie zwracam uwagi na takie rzeczy, bo to nie moja półka cenowa. Natomiast dla mnie to gra tak, że gdybym miał luźne 100-120 tys. to bym wyszedł z tym zestawem 😉 Dzisiaj gram na zestawie złożonym z używek za ułamek tej ceny i bardzo mnie cieszy muzyka. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.