Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  179 członków

Xavian Klub
IGNORED

Dawne brzmienie w deliciosa


robert_1963
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim .

Planuję dołączyć  do grona posiadaczy Xavianów Deliciosa  - lecz nie znam ich stylu  . Chodzi mi o brzmienie dawnego stereo- szeroooooooko a  głębiej  jeszcze bardziej      ? .

Troszkę mnie nie stać na nie i nie chcę  *umoczyć* kasy . Wiele piszecie lecz tego akurat nie mogę się doczytać. Powiedzcie mi proszę czy usłyszę dżwięki w stylu *vintage* czy jednak współczesne brzmienie . Pokój ok 16 m częściowo umeblowany ,muzyka bardziej akustyczno instrumentalna puszczana na onkyo interga 8850 , cd Luxman d 90 , gramofon thorens 165 . zastanawiam się też nad głośnikami *z epoki * tzn  telefunken tlx 3 lub pioneer cse 700 - tam  mam gwarancję tej przestrzeni ale to jednak staruszki . Wszelka krytyka mile widziana . pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

hey, mam te kolumny od 2 miesięcy i powiem krótko- to kolumny do lampy, jazzu, opery ale nie do rocka. Przestrzenne, z dobrym, schodzącym nisko basem, ciepłymi średnimi, ale bez kwiecistej,nasyconej góry.Fakt,nie są wygrzane,ale chyba je sprzedam i kupię dynaudio excite36

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 11 miesięcy temu...

Posiadam Deliziosy od roku i fakt mają swój charakter, tj. ciepło i jak to mawiają pismaki: nieco "pastelowe barwy a'la celulozowa kopułka z monitorów BBC", ale przez to je kupiłem. A komentarze typu "kolumny do lampy, jazzu, opery ale nie do rocka" to pieprzenie 🙂 Ciekawe co ktoś miał na myśli i co grało z Xavianami. Niestety tylko dobry wzmacniacz pokaże wszystkie zalety tych kolumn, a prawdopodobnie twórca komentarza takowego nie posiadał. Poza tym Dynaudio to zupełnie inna szkoła grania tak więc chyba zakup jednych i drugich kolumn był na oślep.

PS. ZANIM KTOŚ PLUNIE JADEM: WIDZĘ DATĘ POSTU I KOMENTARZA, ALE TRAFIŁEM TU W SUMIE PRZYPADKIEM I UDZIELAM SIĘ Z MYŚLĄ O PRZYSZŁYCH ODWIEDZAJĄCYCH TEN WĄTEK.

Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.