Skocz do zawartości
IGNORED

GLOBAL SOUND!!- POSŁUCHAJCIE TYCH KOLUMN KONIECZNIE!


Gość KONSUMENT AUDIOFIL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To, co napisał andrea29 to praktycznie wszystko, co można znaleźć na stronie www globala. Nie ma tam nawet żadnego sensownego zdjęcia, za to jakaś przedziwna animacja we Flashu. Czy to jest poważne...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest niepoważne... Czytając wczoraj z kolegą z pracy resztę postów w temacie Globali, on będąc akurat jeszcze bardziej zainteresowany zakupem nowych głośników (vide: zmienia mieszkanie i poszukuje głosników pasujących wizualnie i brzmieniowo) niż ja, napisał - a raczej próbowała - 4 maile do Globala. Niestety za każdym razem wracał Mailer Demon wskazując, że coś z kontem Globala jest do chrzanu i nijak nie można było wiadomości z zapytaniem o ich głosniki przesłać a już tym bardziej otrzymać odpowiedzi... I jak tu się czegoś dowiedzieć ? Szczegółowego opisu komponentów z podaniem ich wytwórców brak, zdjęć brak, salonu odsłuchowego brak, cen nie ma, mozliwości doboru oklein brak, kontaktu z producentem również... Czy ta firma w ogóle coś oferuje ? Na miłość boską, jak jestem zainteresowany ja czy ktoś inny kupnem czegoś, to chciałby wiedzieć co kupuje. A wypowiedzi w stylu "nie wiem co jest w środku ale mi się podoba jak gra"... są lekko niepoważne. Można bowiem zrobić głośnik brzmiąco efektownie, zwłaszcza przy krótkim odsłuchu. A co się może okazać po dłuższym obcowaniu z czymś takim ? Że to efektowne badziewie zbudowane na gównianych komponentach rodem z Azji, które nie dość, że nie dają dziwięku naturalnego, to jeszcze rozsypią się po roku czy dwóch uzytkowania lub też jednym poważniejszym podkręceniu gałki na wzmacniaczu. Okaże się też, że pod ładną okleiną jest gówniana płyta wiórowa, do tego bez wewnętrznych wzmocnień i wyciszenie z waty kosmetycznej... To oczywiście celowe przejaskrawienie, ale właśnie dlatego bym nie miał takich wątpliwości, oczekuję, że kto jak kto, ale producent powinien udzielić odpowiedzi na tak elementarne pytania. A tu co ? Tajemnica. 4-ta tajemnica fatimska... Cóż to za głośniki sa w Globalach ? Ja mogę nie otrzymać odpowiedzi od producenta jak wyglada zwrotnica w jego zestawach - bo to jest pewna tajemnica - ale już z jakich komponentów ją złożył (marka, cewki powietrzne czy inne...), jak najbardziej. I dlatego cały czas powtarzam, to co zastałem na stronie producenta, to totalna porażka. A że głośników nie miałem okazji słuchać, więc pytam łaskawie gdzie mam to zrobić ? Odpowiedzi brak... Widać zamówień jest tyle, że Global obłożył embargiem info o czymkolwiek co dotyczy jego wyrobów a na pierdołowate pytania nie odpowiada... Ba, ma zablokowany serwer czy cos w tym stylu. Najgorsze jest to, że wszyscy chwalą tu Global (być może jak najbardziej zasłużenie) ale sam Global się nie kwapi, by robić sobie dobrą otoczkę medialną na rynku. Cóż, w dzisiejszych czasach jest to lekko dziwne...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że w Globalu doszło do zatargów między konstruktorem a producentem. Być może stąd wynika dziwna postawa firmy. Jeśli tak to nie najlepiej to wróży przyszłości ich kolumn.

A co do niedostępności do odsłuchu - jeśli to młoda firma i są to jej pierwsze konstrukcje to nie ma co się dziwić, że nie ma ich w salonach. Inna sprawa, że nie sposób kupować bez odsłuchu a brak stabilności firmy zniechęca do wykładania gotówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co? Robimy konkurs na najlepszy hi-end świata? Moje typy:

 

1) kolumny: Global Sound

2) Wzmacniacz: Pocahontas

3) Kondycjoner sieciowy: Helion

 

Odbiór

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można z góry wszystkich skreślać. Mnie zasłyszana informacja o konflikcie w Globalu raczej smuci. Mając okazję słuchania tych kolumn doceniam talent konstruktora i raczej kibicuję, żeby udało mu się rozpocząc produkcje w interesie nas wszystkich. Nie słyszałem wielu (jeśli w ogóle)tak grajacych kolumn w tym zakresie cenowym a każdemu marzy się produkt dobry i niedrogi. Nie wykluczam, że po sukcesie na Audio Show w Globalu ktoś kogoś próbował zrobić w konia. W ten sposób odpadają dobre konstrukcje i zdolni konstruktorzy a zostaje barachło produkowane przez tych co mają mocniejsze łokcie i mniej skrupułów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żartowałem. Ale moim zdaniem to nie Globalowi należy się Debiut Roku 2002, tylko firmie Abrax Audio za jej "Phoenixy". Są prześliczne, przynajmniej na okładce Sound&Vision. Nie słuchałem ich, ale oceniono je jako bdb. Myślę, że można w to uwierzyć, bo S&V jest uczciwym pismem (czy może, jak je się złośliwie określa, periodykiem branżowym). Jeżeli w takim kierunku zmierza polskie audio, to ja odzyskuję wiarę w ludzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie też to smuci, wezmy np QBA pieknie grające głośniki a firma jaka? ,byłem tam to wiem,

gdzie je można kupić?kto ich posłucha?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A propos konfliktu - zapewne kolejny zatarg na tle kto pierwszy ma miec mercedesa. Znam osobiscie cztery dwu- lub wiecej osobowe polskie firmy. WSZYSTKIE rozpadly sie wskutek klotni zespolu zalozycielskiego ZANIM doszlo do umocnienia sie firmy na rynku, i zanim dalo sie tego mercedesa kupic. Niepojete.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość High End

(Konto usunięte)

Moje typy na super-high-end:

1. Nykiel stereo kompensator (kolejny cud świata)

2. filtr ESA Silk(jedyna na świecie drewniana obudowa najlepiej grająca - pusta w środku, dobrze rezonuje)

3. wiecznie żywe kolumny Altus z upgrade: zwrotnica ze srebra (co za bas!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu u nas produkuje się samo badziewie? Co kto wyjedzie z czymś nowym, to zwykle jest gorszy od poprzedników. Wyprzedzili nas już nie tylko Chińczycy, ale też Rosjanie, Ukraińcy i Białorusini. Każde z nich ma co najmniej JEDNĄ SUPERZNANĄ NA ŚWIECIE FIRMĘ PRODUKUJĄCĄ ŚWIETNY SPRZĘT AUDIO. A u nas guzik. Z wielką jak cholera pętelką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość andrea29/Tuba

(Konto usunięte)

Stawiam na Cello i zgadzam się,że AV jest ok, oceny uczciwe,testy rzetelne,choć czasem mogliby dopowiedzieć prawdę do końca-mam na myśli przysłowiową kropkę nad "i".Wiele lat czytałem HFiM, trochę AUDIO. W HFiM bardziej od wykresów AUDIO wolę/podoba mi się ich podejście,(bo i tak duszą poprzez ucho mierzę jakość dźwięku)i wszystko inne.

Popatrzyłem na tabelki ocen w AV, przeczytałem i skonfrontowałem sporo interes. mnie rzeczy i doszedłem do wn.,jak Ty.Czasem tylko z tematyką interesującą mnie chybiają w całym n-rze,dlatego oglądam,nim kupię.Ale o to nie można mieć pretensji.Fajnie też,że-jak AUDIO- informują,co będzie w następnym n-rze.

Pozdrawiam.

I jeszcze jedno.Wolałbym, by Abraxas starannie dobierał sobie partnerów, bo w VII. ub.r.zrobił sobie krzywdę.AUDIO NET jest jak najbardziej w porządku, ubiegłoroczny partner z Mariott'a - po tym,co porównałem/usłyszałem -zdecydowanie NIE!!!

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.