Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  593 członków

Hegel Klub
IGNORED

H100 - jak zmienić domyślne wyjście (BA na np. CD?)


lete

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Obecnie w przypadku H100 moim domyślnym wyjściem po włączeniu wzmacniacza jest wyjście zbalansowane (BA).
Na ten moment to dobre rozwiązanie, bo akurat mam wyjścia XLR w DAC i po uruchomieniu systemu nie muszę przełączać wyjścia.
Niebawem jednak zmienię DAC (nie będzie XLR) i ciągłe przełączanie wyjścia po urchomieniu (z BA na np. CD lub AU) może być irytujące...

Czy istnieje możliwość zaingerowania w elektronikę H100 w taki sposób, aby domyślnie uruchamiał się z wyborem wyjścia, które nam odpowiada?
Np. uruchamiam H100 i on ustawia się od razu na CD, a nie BA?

Jak to zrobić? Wystarczy lutownica, czy to kwestia kości?

Pozdrawiam,

Lete

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
2 godziny temu, lete napisał:

Cześć.

Obecnie w przypadku H100 moim domyślnym wyjściem po włączeniu wzmacniacza jest wyjście zbalansowane (BA).
Na ten moment to dobre rozwiązanie, bo akurat mam wyjścia XLR w DAC i po uruchomieniu systemu nie muszę przełączać wyjścia.
Niebawem jednak zmienię DAC (nie będzie XLR) i ciągłe przełączanie wyjścia po urchomieniu (z BA na np. CD lub AU) może być irytujące...

Czy istnieje możliwość zaingerowania w elektronikę H100 w taki sposób, aby domyślnie uruchamiał się z wyborem wyjścia, które nam odpowiada?
Np. uruchamiam H100 i on ustawia się od razu na CD, a nie BA?

Jak to zrobić? Wystarczy lutownica, czy to kwestia kości?

Pozdrawiam,

Lete

W nowszych wersjach wzmacniaczy pilot rc8 ma możliwość tą o której piszesz. Nie wiem czy to zadziała u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, paul klacska napisał:

W nowszych wersjach wzmacniaczy pilot rc8 ma możliwość tą o której piszesz. Nie wiem czy to zadziała u ciebie.

Hm... Przełączanie źródła z poziomu pilota oczywiście działa, ale tu bardziej chodzi mi o sam start wzmacniacza i ew. "pamięć" ostatniego źródła. Teraz wzmacniacz zawsze startuje domyślnie na wyjście BA (balanced).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, lete napisał:

Hm... Przełączanie źródła z poziomu pilota oczywiście działa, ale tu bardziej chodzi mi o sam start wzmacniacza i ew. "pamięć" ostatniego źródła. Teraz wzmacniacz zawsze startuje domyślnie na wyjście BA (balanced).

Wiem, ale w rc8 możesz ustawić które wejscie ma startować na dzień dobry.

Edytowane przez paul klacska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, paul klacska napisał:

Wiem, ale w rc8 możesz ustawić które wejscie ma startować na dzień dobry.

Mam RC2 - piękne aluminium, ale... tej funkcji chyba (?) nie ma...

https://support.hegel.com/component/jdownloads/send/3-files/34-h100-user-manual-english

Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
5 minut temu, lete napisał:

Mam RC2 - piękne aluminium, ale... tej funkcji chyba (?) nie ma...

https://support.hegel.com/component/jdownloads/send/3-files/34-h100-user-manual-english

Ja mówię o rc8, i to też ponoć trzeba się nakombinować by to znaleźć . Wiem ,że to działa bo sprawdzałem na h190, ty masz stary model wzmacniacza . Może czas iść level wyżej ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, paul klacska napisał:

Ja mówię o rc8, i to też ponoć trzeba się nakombinować by to znaleźć . Wiem ,że to działa bo sprawdzałem na h190, ty masz stary model wzmacniacza . Może czas iść level wyżej ?????

Przyjedź z H190, to moja poczciwa H100 (po modyfikacji) pokaże młodzieniaszkowi, gdzie raki zimują ?

H100-parts.jpg

W tej konfiguracji podstawa basowa, faktura i dynamika nie jest gorsza od H360 ? Reszta - wg mnie dyskusyjna, czy na pewno gorsza. Może gra trochę ciemniej, z mniejszym wglądem w nagranie u góry. Ale za te pieniądze (ok. 4500 zł już po modyfikacji)? ?

10 minut temu, paul klacska napisał:

Wiem ,że to działa bo sprawdzałem na h190...

A jakiej kombinacji przycisków używałeś? Może sprawdzę i też zaskoczy taka "nieudokumentowana" funkcjonalność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
1 minutę temu, lete napisał:

Przyjedź z H190, to moja poczciwa H100 (po modyfikacji) pokaże młodzieniaszkowi, gdzie raki zimują ?

H100-parts.jpg

W tej konfiguracji podstawa basowa, faktura i dynamika nie jest gorsza od H360 ? Reszta - wg mnie dyskusyjna, czy na pewno gorsza. Może gra trochę ciemniej, z mniejszym wglądem w nagranie u góry. Ale za te pieniądze (ok. 4500 zł już po modyfikacji)? ?

Worki kolego ale ja w takie bzdury jak wymiana paru kondów nie wierze. Skoro ci to pasuje ,to twoja sprawa .

Dla mnie upgrade Hegla to np. z h80 na h90, z h160 na h190 i tak dalej. 
Lubisz grzebać twoja sprawa. Nawet nie jestem ciekaw,jest lepiej czy jest gorzej. 
Ja jak chce hegla ,to kładę kasę na stół i biorę go do domu. Mega,hiper przeróbki mnie nie interesują i to nie dotyczy tylko Hegla.

Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, paul klacska napisał:

Worki kolego ale ja w takie bzdury jak wymiana paru kondów nie wierze. Skoro ci to pasuje ,to twoja sprawa .

Dla mnie upgrade Hegla to np. z h80 na h90, z h160 na h190 i tak dalej. 
Lubisz grzebać twoja sprawa. Nawet nie jestem ciekaw,jest lepiej czy jest gorzej. 
Ja jak chce hegla ,to kładę kasę na stół i biorę go do domu. Mega,hiper przeróbki mnie nie interesują i to nie dotyczy tylko Hegla.

Pozdrawiam
 

Kwestia priorytetów. Ja czasem lubię majsterkować (od grzebania w audio, po wykończenie mieszkania, naprawę auta), choć zawodowo zajmuję się raczej zlecaniem roboty dziesiątkom osób w zespole, niż samodzielnym jej wykonywaniem ?

To nawet nie kwestia kasy. A jak grają te Audyn True Copper, to polecam posłuchać - coś niesamowitego.

A to mi odpisał support Hegla, gdy zobaczyli moje zmiany w tym wzmacniaczu i kiedy zapytałem, dlaczego nie dają Mundorfów M-Lytic nawet w H590?

"This comes down to costs. If we did this to all budget amps it would not be in the price range budget."

Chłopaki docenili tą robotę i są świadomi, że takie zmiany są OK...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
3 minuty temu, lete napisał:

Kwestia priorytetów. Ja czasem lubię majsterkować (od grzebania w audio, po wykończenie mieszkania, naprawę auta), choć zawodowo zajmuję się raczej zlecaniem roboty dziesiątkom osób w zespole, niż samodzielnym jej wykonywaniem ?

To nawet nie kwestia kasy. A jak grają te Audyn True Copper, to polecam posłuchać - coś niesamowitego.

A to mi odpisał support Hegla, gdy zobaczyli moje zmiany w tym wzmacniaczu i kiedy zapytałem, dlaczego nie dają Mundorfów M-Lytic nawet w H590?

"This comes down to costs. If we did this to all budget amps it would not be in the price range budget."

Chłopaki docenili tą robotę i są świadomi, że takie zmiany są OK...

Fakt inne priorytety, posłuchaj tego a nie jakiś kondow http://yb-audio.pl/realizacje/epicone/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, paul klacska napisał:

Fakt inne priorytety, posłuchaj tego a nie jakiś kondow http://yb-audio.pl/realizacje/epicone/

Aktualnie jestem na "gościnnych występach" (delegacja od kilku lat) i zasadniczo trochę brak warunków lokalowych do urządzania odpowiedniego pomieszczenia odsłuchowego, więc to byłoby czyste marnotrawstwo ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
14 minut temu, lete napisał:

Aktualnie jestem na "gościnnych występach" (delegacja od kilku lat) i zasadniczo trochę brak warunków lokalowych do urządzania odpowiedniego pomieszczenia odsłuchowego, więc to byłoby czyste marnotrawstwo ?

Ja też, ale moje delegacyjne kolumny to jeszcze coś innego.????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Mam podobny problem w H200, który zamierzam zakupić. Jest pilot RC8, ale niestety nie działa.

Może ten brak funkcjonalności polegający na braku aktywności przepisania aktualnego wejścia do pamięci nieulotnej mikroprocesora w momencie wyłączania wzmacniacza to wina starego softu w pilocie/wzmacniaczu?

Może trzeba udać się do autoryzowanego serwisu?

Pozdrawiam,

Jarek

W dniu 26.02.2020 o 11:31, lete napisał:

Cześć.

Obecnie w przypadku H100 moim domyślnym wyjściem po włączeniu wzmacniacza jest wyjście zbalansowane (BA).
Na ten moment to dobre rozwiązanie, bo akurat mam wyjścia XLR w DAC i po uruchomieniu systemu nie muszę przełączać wyjścia.
Niebawem jednak zmienię DAC (nie będzie XLR) i ciągłe przełączanie wyjścia po urchomieniu (z BA na np. CD lub AU) może być irytujące...

Czy istnieje możliwość zaingerowania w elektronikę H100 w taki sposób, aby domyślnie uruchamiał się z wyborem wyjścia, które nam odpowiada?
Np. uruchamiam H100 i on ustawia się od razu na CD, a nie BA?

Jak to zrobić? Wystarczy lutownica, czy to kwestia kości?

Pozdrawiam,

Lete

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jareks napisał:

Witam,

Mam podobny problem w H200, który zamierzam zakupić. Jest pilot RC8, ale niestety nie działa.

Może ten brak funkcjonalności polegający na braku aktywności przepisania aktualnego wejścia do pamięci nieulotnej mikroprocesora w momencie wyłączania wzmacniacza to wina starego softu w pilocie/wzmacniaczu?

Może trzeba udać się do autoryzowanego serwisu?

Pozdrawiam,

Jarek

 

Zadałem to pytanie w Audioklanie - czekam na jakieś wieści. Ale nie wydaje mi się, aby w H100 można było to modyfikować... Trochę stara elektronika i uproszczone podejście w stosunku do aktualnych Hegli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dla potomnych: Hegel odpowiedział, że w H100 nie ma fizycznej możliwości "pamiętania" wyboru wyjścia - brak obsługi z poziomu elektroniki. Domyślnie odpala na XLR i tak musi zostać. Chyba, że ktoś lubi lutować, to może znajdzie rozwiązanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.05.2020 o 00:56, lete napisał:

Dla potomnych: Hegel odpowiedział, że w H100 nie ma fizycznej możliwości "pamiętania" wyboru wyjścia - brak obsługi z poziomu elektroniki. Domyślnie odpala na XLR i tak musi zostać. Chyba, że ktoś lubi lutować, to może znajdzie rozwiązanie...

Na H200 tak samo? 

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.06.2020 o 11:49, aliengbl napisał:

Na H200 tak samo? 

Z tego co czytałem to samo. Nie wiem czy dobry pomysł to użycie takiego kabla https://allegro.pl/oferta/cordial-kabel-xlr-wtyk-neutrik-rca-wtyk-rean-2m-7591281160 lub https://m.sklep.rms.pl/neutrik-na2mpmf-przejsciowka-wtyk-xlr-gniazdo-rca-cinch  jak nie ma się XRL w źródle, u siebie myślę tak podłączyć jak się pojawi H200, bo nie chce mi się za każdym razem przełączać na RCA.

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 9.06.2020 o 08:51, Prewwit napisał:

Z tego co czytałem to samo. Nie wiem czy dobry pomysł to użycie takiego kabla https://allegro.pl/oferta/cordial-kabel-xlr-wtyk-neutrik-rca-wtyk-rean-2m-7591281160 lub https://m.sklep.rms.pl/neutrik-na2mpmf-przejsciowka-wtyk-xlr-gniazdo-rca-cinch  jak nie ma się XRL w źródle, u siebie myślę tak podłączyć jak się pojawi H200, bo nie chce mi się za każdym razem przełączać na RCA.

Kurcze to chyba czas wymienic DACa na takiego z wyjsciem xlr ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, aliengbl napisał:

Kurcze to chyba czas wymienic DACa na takiego z wyjsciem xlr ?

A jakiego DACa posiadasz obecnie? Ja tam w Swoim nie mam XLR i nie narzekam, ale kto wie może podłączenie XLR wniosło by granie na wyższy poziom, ale wtedy chyba DAC też powinien posiadać  wyjście XLR zbalansowane jak w  Hegelu aby odczuć poprawę. Ja nie używałem, może ktoś się wypowie co miał z tym doświadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Prewwit napisał:

A jakiego DACa posiadasz obecnie? Ja tam w Swoim nie mam XLR i nie narzekam, ale kto wie może podłączenie XLR wniosło by granie na wyższy poziom, ale wtedy chyba DAC też powinien posiadać  wyjście XLR zbalansowane jak w  Hegelu aby odczuć poprawę. Ja nie używałem, może ktoś się wypowie co miał z tym doświadczenie.

Aktualnie toppinga d50s. Czekam z ojcem na dostawe d90 mqa - niestety, ale przez koronowirusa sklepy maja spore opoznienie w kwestii dostaw. 

Jak dojdzie DAC to bedzie czas na decyzje ci isc w MQA i zostac przy tidalu czy przerzucic sie na highresaudio - drogie cholerstwo bo abonament roczny powyzej 1100zł i pytanie czy na wiecej niz jedno urzadzenie ?

Thiel CS2.4 - Wireworld Luna 8 - Hegel H300 - Tara Labs Apollo 2 - Marantz UD7007, Audioquest Big Sur - Topping D90 MQA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, aliengbl napisał:

Aktualnie toppinga d50s. Czekam z ojcem na dostawe d90 mqa - niestety, ale przez koronowirusa sklepy maja spore opoznienie w kwestii dostaw. 

Jak dojdzie DAC to bedzie czas na decyzje ci isc w MQA i zostac przy tidalu czy przerzucic sie na highresaudio - drogie cholerstwo bo abonament roczny powyzej 1100zł i pytanie czy na wiecej niz jedno urzadzenie ?

Topping D90 ciekawy, wyjścia XLR zbalansowane, może być dobrze. Ja za jakiś czas może spróbuję HD12 lub HD25 jak się ogarnę ze zmianami we wzmakach i kolumnach?

Edytowane przez Prewwit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.