Skocz do zawartości
IGNORED

clo i Vat na plyty z Amazona?


Mik

Rekomendowane odpowiedzi

jakiez bylo moje zdziwienie, gdy odbierajac dzisiaj przesylke z amerykanskiego Amazona dowiedzialem sie, ze musze doplacic clo i VAT! w sumie za trzy plyty za niecale 150 zlotych kazali mi doplacic ponad 50 PLN. to normalne czy mialem pecha? cos mi sie kiedys obilo o uszy, ze moga cos takiego zrobic, ale ze z reguly przymykaja oko. jak to jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinni byli doliczyć (nie wiem czy akurat tyle - cło, a na wartości celnej plus cło jeszcze 22% VAT). Nie miałeś pecha. Po prostu nie miałeś szczęścia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, ze na konto wielkiego zdziwienia nalezy zapisac mnozenie nie do konca potrzebnych watkow;)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

oraz mniej

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w skrocie - za plyty z USA celnicy doliczaja 3.5 % cla plus 22% vat, liczone od ceny podanej na paczce wraz z kosztami transportu, plus oplaty manipulacyjne. Nie zawsze jednak doliczaja (mnie doliczyli raz jeden).

 

pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest dokładnie tak jak pisze i_nemes. jednak przesyłki o wartości do 22euro (lub prezenty o deklarowanej wartości do 44euro) nie podlegają procedurze celnej. wszelkie zakupy powyżej 22euro powinny być oclone.

pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio sprowadziłem z Amazon.com płyty za ponad 150 USD i nie zaplaciłem ani cła ani VAT-u, ponieważ zastosowałem się do znalezionych kiedyś w Sieci porad:

1. zamówiłem wysyłkę paczką zwykłą, a nie kurierską,

2. przysyłka była oznaczona jako prezent.

 

Może dodatkowo miałem sporo szczęścia, bo na upartego celnika nie ma rady, ale szczęściu warto pomagać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ech, ja naprawde nie jestem typem policjanta... ale czy uwazacie, ze rozwijanie tego watku tutaj ma sens? Jest juz jeden watek DOKLADNIE o takich sprawach (p. wyzej) - forum ma tworzyc zdaje sie jakas sensowna calosc, gdze mozna znalezc informacje na konkretny temat - po co te informacje rozdrabniac pomiedzy watkami o tej samej tresci?

 

Sam sie chetnie dowiem, jak to jest z uzywanymi plytami, ale moze jednak w tym starym watku?

 

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos bedzie zamawial plytki na amazonie? Chcialbym dolaczyc sie do zamowienia (nie mam karty kredytowej), jezeli isnieje taka mozliwosc. Szkoda wyrabiac karte tylko po to by kupowac w Stanach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź tu:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

To jest amerykańska firma, która robi zakupy na ebay, Amazon, Yahoo - dla osób trzecich. Dla polaków też. I pogadasz sobie po polsku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zdarzyło się to i mi - już kilka razy (mimo iż co najmniej 50 razy dostawałem przesyłki bez problemów).

Rozwiązanie - zamawiać z Amazon.co.uk, lub .de lub .fr (lub z Merlina).

A oclonych płyt nie odbieram - po ok. 2-3 miesiącach dostaję zwrot pieniędzy z Amazona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Darekk: napisałeś: "Zdarzyło się to i mi - już kilka razy (mimo iż co najmniej 50 razy dostawałem przesyłki bez problemów).

Rozwiązanie - zamawiać z Amazon.co.uk, lub .de lub .fr (lub z Merlina).

A oclonych płyt nie odbieram - po ok. 2-3 miesiącach dostaję zwrot pieniędzy z Amazona"

uważam że Twoja postawa powoduje, że wychodzimy na cwaniaków i złodziei. Ja z amazonem mam same pozytywne kontakty - tzn ani ja ich, ani oni mnie, nie próbowali okantować. no ale cóż - zawsze znajdzie się jakiś frajer, który może spieprzyć kontakty polskich klientów. miemy tylko nadzieję, że amerykanie nie stosują "odpowiedzialności zbiorowej " i tylko twoje konto zostanie ewentualnie zablokowane. a inni uczciwi i często korzystający z amazona czy innych amerykańskich księgarni Polacy będą traktowani tak jak do tej pory (czyli wzorowo).

powiem ci tak jak powiedział miller do ziobro: jesteś dla mnie zerem. bez pozdrowień.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z niemieckiego, francuskiego lub brytyjskiego amazona płyty są o wiele droższe niż z usa lub polskich gigantów czy merlinów. na europejskich amazonach warto zamawiać tylko pozycje niedostępne gdzie indziej (wiem bo niestety mimo baaaardzo niekrzystnych cen zamawiałem).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parmenidesie: ale żeś mi przywalił. Myślę, że warto pomyśleć chwilę zanim rodaka się tak wyzwie - chyba że sam masz o Polakach takie zdanie. A więc pozwól, że wyjaśnię: po pierwsze - zamówiony a nieodebrany towar jest odsyłany przez naszą pocztę do Amazona - dopiero po tym zwrot pieniędzy. Po drugie, w Amazonie zamawiam od 1996 roku i kupiłem tam ok. 250 płyt i z 50 książek. Myślę, że jestem dla nich jednym z lepszych klientów - a nigdy nie korzystałem z kuponów promocyjnych. Cło i VAT naliczono mi pierwszy raz w 2002 roku - uznałem to za wypadek losowy. Kiedy zdarzyło mi się kolejny raz - towaru nie odebrałem. Tak naprawdę to mam gdzieś dopłacenie jeszcze 50 zło do zamówienia - ale nie mam czasu jeździć i stać w kolejkach do Urzędu Celnego.

Podsumowując, moje zachowanie jest uczciwe natomiast twoja wypowiedź jest po prostu chamska. Ciekawe czy stać cię będzie na przeprosiny - bo jak na razie swoim komentarzem znacznie zaniżyłeś poziom tego forum w stosunku do amerykańskich odpowiedników.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, niestety głupota jest uniwersalna i nie zna granic, roznic plemiennych, rasowych, narodowosciowych, swiatopogladowych, wyznaniowych i innych. wiec patriotyzmu i sprawy polskiej do tego nie mieszaj, oky?

 

jak myślisz: kto płaci za przesyłkę do Polski i odesłanie towaru? ("Kiedy zdarzyło mi się kolejny raz - towaru nie odebrałem. Tak naprawdę to mam gdzieś dopłacenie jeszcze 50 zło do zamówienia - ale nie mam czasu jeździć i stać w kolejkach do Urzędu Celnego. Podsumowując, moje zachowanie jest uczciwe natomiast twoja wypowiedź jest po prostu chamska"). Jeśli dla ciebie koszty nie są istotne to zamów sobie z przesyłką kurierską - wtedy to DHL załatwi formalności.

 

sam korzystam z amazona i mam o nich bardzo dobre zdanie (jak rózwnież o bn.com, bhphotovideo.com... - i innych amerykanskich sklepach internetowych). dlatego wkurza mnie kiedy slucham, ze komus sie nie chcialo albo nie mial czasu na podskoczenie do urzedu celnego i narazil porządną firmę (z której rozumiem równiez ty jesteś zadowolony) na niepotrzebne koszty. To po co zamawiałeś? Chyba, ze jestes tak leniwy, ze nie chciało ci się sprawdzić lub może nie miałeś czasu, jak wygladaja formalnosci celne. no ale chyba wiesz jakie są formalności, skoro kupiles juz tyle plyt i ksiazek na amazonie... twoja postawa wobec amazona moze spowodowac nieufnosc amerykanskich sklepow wobec polskich odbiorcow. a to juz nie jest tylko twoja sprawa. poza tym zadziwia mnie jeszcze jedna sprawa: robisz zupełnie naganną rzecz (narażając uczciwą firme na niepotrzebne koszty transportu) i jeszcze sie tym chwalisz. a jak ci ktoś zwróci uwagę (tak jak ja w nieprzyjemnych słowach), to się ośmieszasz wyjaśniając motywy swojego zachowania. złapać cię za rekę to powiesz, ze nie twoja...

 

a na zakonczenie mała zagadka: wiesz może dlaczego na obwodnicy przed wiedniem na autostradzie mozna zobaczyc napisy po polsku: "jedź prawą stroną drogi"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parmenides,

Nie bywam na obwodnicy koło Wiednia - natomiast mam dyplom amerykańskiej uczelni i znam chyba ich obyczaje. Przez ostatnich kilka lat zostawiłem w Amazonie kilka tysięcy złotych - myślisz że te 50 złotych dodatkowych kosztów za oddaną przesyłkę zmienia fakt, że jestem ich dobrym klientem? Że zarobili na moich zamówieniach 20-30 razy tyle? Od czasu ostatniego zwrotu kupiłem w europejskich sklepach Amazon ponad 20 płyt - i właśnie dlatego dalej jestem ich klientem, że mogłem 2 razy nie odebrać towaru zatrzymanego przez urząd celny. CUSTOMER SERVICE - o to w tym wszystkim chodzi.

Tak na koniec: kto ci daje prawo aby osądzać innych i prawić impertynencje? Ciekawe co takiego w życiu osiągnąłeś, że z założenia uważasz się za lepszego. Jak na miłośnika Jacka Kuronia to jesteś niespójny bo lubisz zachowywałeś się jak (powstrzymam się od wpisania nazwiska innego polityka aby nie dolewać oliwy do ognia). Czy rozumiesz, że robisz żenadę z tego forum? Jeśli chcesz przyjrzeć się dyskusjom na dobrym poziomie zobacz forum Audio Asylum - amerykańskie, powinno ci się spodobać.

To mój ostatni wpis w tej sprawie - szkoda gadać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.