Skocz do zawartości
IGNORED

Poszukiwany wzmacniacz 4 Ohm 160W do 1200 zł


Raph1978
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim,

jestem szczęśliwym posiadaczem Adapteru Aiwa, CD Cambridge Audio 640c v2 i kolumn Kenwood LS-880 Class A 4 ohmowe 160W. Chciałbym do tego dobrać wzmacniacz i tutaj jest problem, bo słucham prawie wszystkiego, ale w większości muzyki klasycznej i klasycznego rocka a czasami trochę jazzu i bluesa. 

Znalazłem takie podsumowanie tych kolumn:

Grają imponująco dobrze, głęboki bas, średnica się nie wyrywa, sopran lepszy od hpm 100. Zbudowane na bazie przetworników trio.

 

Muszę do tego dobrać jakiś relatywnie fajny wzmacniacz i chciałbym poprosić osoby, które są bardziej obeznane z tematem o pomoc. 

 

Z góry dziękuję za rady ?

 

Rafał

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dobrym tropem byłoby sprawdzenie wzmacniaczy Kenwooda w ofercie katalogowej z tego samego roku co te paczki? To były KA 880SD, KA-990V, KA 1100D i KA3300D, choć ten ostatni będzie przekraczał budżet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestię. Pytanie jest tylko jak grają te wzmacniacze, bo ciężko mi cokolwiek o nich znaleźć, ale idąc tym tropem to znalazłem jeszcze:

- yamaha AX-900

- Marantz PM64 MKII

- Kenwood KA-2200

- Kenwood KA-7090R

- KENWOOD KA-7050R

- Cambridge Audio Azur 640A V2 (moc wyjściowa ok 100W)

- technics su-v670psx

 - NAD C 320BEE

 

Może ktoś będzie w stanie zasugerować coś dobrego? 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Raph1978
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako pierwszy "poważniejszy" wzmacniacz miałem pionka A-705R wiele lat temu. Nie miałem styczności z A-676 nigdy, ale 705 mnie nie zachwycił. BTW kup coś co będzie przy okazji serwisowalne, na dostępnych tranzystorach, z minimalną ilością IC szczególnie typu proprietary. Ciężko jest znaleźć coś co pogodzi te wszystkie style muzyczne w twoim budżecie, dodatkowo oprócz CA to masz tor złożony z urządzeń których pewnie niewiele osób razem słuchało, więc nie dziw się że odzew marny - nikt nie wie jak to razem zagra. Kierowałbym się nie tyle mocą wzmacniacza przy wyborze a właśnie serwisowalnością i łatwością odsprzedaży jeśli zakup nie podejdzie. Ten Nad to może ma 100W @4ohm ale przy jednym kanale wysterowanym, przy dwóch na pewno mniej, Nadów generalnie unikam, ale są tacy co je uwielbiają. Technicsów z zasady też unikałem, poza naprawdę drogimi urządzeniami, wykonanie i dźwięk nie nadąża za wyglądem. Łatwiej byłoby gdybyś zwiększył budżet do ok. 2000 zł, tu już jest więcej ciekawych propozycji ale te z kolei trudniej znaleźć w używkach i trzeba być cierpliwym. I ta moc max LS880...nie czytaj tego że musisz taką moc dostarczyć żeby było dobrze, poszukaj z czym ludzie łączą te paczki na youtubie, może coś ci to podpowie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
51 minutes ago, Airmike said:

Jako pierwszy "poważniejszy" wzmacniacz miałem pionka A-705R wiele lat temu. Nie miałem styczności z A-676 nigdy, ale 705 mnie nie zachwycił. BTW kup coś co będzie przy okazji serwisowalne, na dostępnych tranzystorach, z minimalną ilością IC szczególnie typu proprietary. Ciężko jest znaleźć coś co pogodzi te wszystkie style muzyczne w twoim budżecie, dodatkowo oprócz CA to masz tor złożony z urządzeń których pewnie niewiele osób razem słuchało, więc nie dziw się że odzew marny - nikt nie wie jak to razem zagra. Kierowałbym się nie tyle mocą wzmacniacza przy wyborze a właśnie serwisowalnością i łatwością odsprzedaży jeśli zakup nie podejdzie. Ten Nad to może ma 100W @4ohm ale przy jednym kanale wysterowanym, przy dwóch na pewno mniej, Nadów generalnie unikam, ale są tacy co je uwielbiają. Technicsów z zasady też unikałem, poza naprawdę drogimi urządzeniami, wykonanie i dźwięk nie nadąża za wyglądem. Łatwiej byłoby gdybyś zwiększył budżet do ok. 2000 zł, tu już jest więcej ciekawych propozycji ale te z kolei trudniej znaleźć w używkach i trzeba być cierpliwym. I ta moc max LS880...nie czytaj tego że musisz taką moc dostarczyć żeby było dobrze, poszukaj z czym ludzie łączą te paczki na youtubie, może coś ci to podpowie.

Dzięki za odpowiedź i praktyczne tip-y. Wiem, że to trudny temat a problem ze wzmacniaczami jest taki, że są rozsiane dookoła polski. Mieszkając w wawie ciężko jest objechać kilka miejsc, żeby znaleźć coś sensownego. 

Kenwood KA-7090 i 2200 oraz Marantz PM64 mają dużo dobrych opinii, ale chciałem poprosić kogoś, kto ich słuchał, czy mógłby mi doradzić w którym kierunku iść. Dodatkowo tak jak napisałeś jest problem z serwisowaniem i dlatego też jakakolwiek pomoc będzie tutaj na wagę złota.

A gdybyś miał polecić coś do 2000 zł? W którym kierunku byś poszedł, bo może poczekam i odłożę trochę $$$ żeby mieć coś naprawdę ą i ę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.