Jump to content

Open Club  ·  239 members

Bluesound Klub
IGNORED

Blusound Node2 z PPA Studio Ethernet Switch v2


ptaszek2007
 Share

Recommended Posts

Posiadam Node2 ( bez "I") z forumowym modem zasilania liniowego. W dniu dzisiejszym dotarł do mnie tytułowy PPA Studio Ethernet Switch v2.

Podłączyłem go za routerem UPC do odtwarzacza Node2 poprzez najprostszy kabelek LAN, i zasiliłem impulsiakiem będącym na standardowym wyposażeniu switcha.

Urządzenie wypożyczyłem,  z zastrzeżeniem jego zwrotu w przypadku z niezadowolenia  jego działania.

Efektem kilkudziesięcio minutowego odsłuchu była decyzja o pozostawieniu urządzenia w moim systemie, zamówieniu dobrego LANa, i składaniu kasy na dobry zasilacz liniowy.

Zmiany w brzmieniu jakich dokonało to pudełeczko - jest ..... nie do uwierzenia. ( odsyłam do opinii w sieci -żadna z nich nie jest przesadzona ).

Dla teoretyków niedowiarków i argumentów że cyfra to beznamiętne zera i jedynki - prosta rada: wypożyczcie urządzenie i posłuchajcie.

                                                                                                                                                                                                                                        Pozdrawiam

 

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Link to comment
Share on other sites

Zmiany w brzmieniu są tak ewidentne i natychmiastowe, że nie potrzebuję potwierdzenia w postaci ślepych testów.

Pudełeczko katowałem wczoraj cały dzień, i efekt wygrzania jest coraz lepiej słyszalny.
Nie mogę się doczekać dobrego kabelka LAN.

Od routera do switcha mam ośmio metrowego audioqesta „cinnamon”, ale do Noda na razie idzie najtańsze marketowe badziewko, po którego wymianie mam nadzieję na jeszcze większą poprawę brzmienia.

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Link to comment
Share on other sites

Czerwony LAN wireworld  ( dł. 50 cm) - wpięty !

W porównaniu ze starym badziewiakiem z marketu : większa szczegółowość i kontrola basu, ale na razie jest szorstki zimniejszy i mało plastyczny. trzeba czekać kilka dni aż się wygrzeje i  ułoży.

Zmiana tego kabelka jest jak najbardziej słyszalna, ale nie tak spektakularna jak zastosowanie tytułowego switcha.

Gram na wzmacniaczu Roksan Kandy K-2 - którego sygnatura brzmieniowa  leży raczej po ciepłej stronie  mocy.

Zaznaczam to, bo nie wiem czy w systemach bardziej rozdzielczych i chłodniejszych nie skutkowało by zbytnim wyostrzeniu brzmienia, ale nie koniecznie.

Dam znać po kilku dniach co się będzie działo po wygrzaniu.

                                                                                                                                       Pozdrawiam

 

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Link to comment
Share on other sites

Jak wygrzewasz kabel internetowy to ja już dalej nie rozmawiam z Tobą.

Czy to nie jest czasem kryptoreklama albo prowokacja ? ?

P.S jestem w podziwie co czyni autosugestia. Kiedyś po pijaku nalali mi soku pomarańczowego do szklanki i powiedzieli ze uważaj bo to mocny drink, to aż mnie skręciło a jakie było moje zdziwienie że zaczęli się śmiać kiedy ja autentyczne czułem %% ??? Ja wiem swoje - Napewno kłamali !! ?

Edited by tomgda

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Link to comment
Share on other sites

Celem opisu na tym forum moich spostrzeżeń niej jest prowokacja ani kryptoreklama, natomiast prosta, bezinteresowna chęć pochwalenia się i być może podpowiedź innym forumowiczom . Sam korzystałem i nadal korzystam z doświadczeń i sugestii innych uczestników forum, jedne propozycje, porady sprawdzają się w moim systemie inne nie, ale jestem wszystkim wdzięczny, że wkładają wysiłek i czas aby tu opisali swoje doświadczenia

Dzięki ludziom z tego forum zacząłem zwracać uwagę na kable, polaryzację, podkładki, zasilacze liniowe i inne

ulepszacze, na które te elementy kiedyś nie zwracałem uwagi. Ale też dochodzę do wniosku, że kiedyś słuchałem inaczej muzyki. Obce mi były takie pojęcia jak: przestrzeń, scena, separacja, głębia itd.

Obecny sprzęt mam ok.10 lat ( wzmacniacz i kolumny). Przesłuchując różne kable, stosując różne podkładki pod sprzęt, ich grubość, rodzaj materiału zauważyłem że można w dosyć szerokim zakresie modelować brzmienie i niejako ustawić pod swoje preferencje.

Największą zmianą jaką usłyszałem było zastosowanie zasilacza liniowego do NODE 2,  ALE RÓWNIE ZNACZĄCĄ

JEST PODŁĄCZENIE WSPOMNIANEGO SWITCHA.

Ps.

Czerwony LAN gra już 24 godziny, pojawia się delikatność, pierwotna szorstkość powoli znika, wszystko idzie w dobrym kierunku.

Mój syn, który dzisiaj przyszedł do mnie na odsłuchy, opisał zmianę dżwięku: " jakby wpółczynnik damping factor

we wzmacniaczu został podniesiony"

                                                                                                                                         Pozdrawiam

 

 

 

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
W dniu 27.08.2020 o 14:07, Tomas20 napisał:

P.S jestem w podziwie co czyni autosugestia. Kiedyś po pijaku nalali mi soku pomarańczowego do szklanki i powiedzieli ze uważaj bo to mocny drink, to aż mnie skręciło a jakie było moje zdziwienie że zaczęli się śmiać kiedy ja autentyczne czułem %% ??? Ja wiem swoje - Napewno kłamali !! ?

Musiałeś chyba być bardzo pijany... 

Kolega ptaszek2007 sugeruje aby "wypożyczać" i słuchać. Nie ma lepszych opinii od naszych uszów. Oczywiście kiedy zmiany dźwięku są na poziomie autosugestii nie opłaca się inwestować ale kiedy zmiany są znaczące (słyszalne) to warto już się zastanowić na zakupem mimo dosyć sporych kosztów. 

Nie wierzyłem jaki maja wpływ kable cyfrowe na dźwięk dopóki nie użyłem kabla WireWorld Starlight 8 USB 2.0 do połączenia PC z Chord Mojo. Nie wiem czy dwa kable (w tym jeden producenta dac) były tak marnej jakości ale zmieniło się całe spektrum na korzyść WW. Kupiłem używany za połowę ceny sklepowej i to był bardzo dobry upgrade.

Edited by zegancio

dataOK:
TopicOK: 0
---
Flaga: 1

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witajcie

Co do kabli audio czy internetowych LAN jest oczywiste że muszą być dobre. Nasuwa się pytanie co znaczy dobre, może te najdroższe. Coś w tym jest, najdroższe nie może być najgorsze to fakt. Dobre może być jednak znacznie tańsze niż wciskają firmy. Kable o przekroju kwadratowym czy prostokątnym, problem w tym że nie każdy jest elektronikiem, dlatego interes się kręci. Gość kupił kable do analogowego podłączenia wzmacniacza z CD, "jednokierunkowe" Jeden się zepsuł i w zgrubieniu które kryło "to coś" były 3 zwoje drucika. Za kable z tymi ceweczkami dał 1200zł a miały długość 60cm. Chwila prawdy - Owszem ta cewka powinna być od strony wzmacniacza, chroni przed bardzo wysokimi częstotliwościami np. WiFi i wyżej. Czy jest niezbędna, wystarczy kabel w podwójnym ekranie, owijka Alu + gęsty ekran miedziany i środkowa żyła z miedzi. Metr takiego kabla kupowałem po 20-30zł. do tego dobre wtyczki takie do lutowania, nie na śrubkę. Typowy kabekl stosowany w studiach. Jeśli ktoś miał kable za 50zł i przesiadł się na takie za 2000zł to zapewniam usłyszy różnicę. Wiecie dlaczego. Te za 50zł to nie ekranowane, w osłonie z tworzywa zatopione idące obok siebie cieniutkie i często aluminiowe-miedziowane druciki. W najlepszym przypadku ekran z alu miedziowanego rzadki jak siatka ogrodzeniowa. Ten za 2000zł to taki jak napisałem wcześniej. I tu pytanie dlaczego za 2000zł . Na kimś trzeba zarabiać.

Przewody do kolumn, jest pełno kalkulatorów do obliczania przekroju. Przekrój i długość kabla. Materiał oczywiście miedż, najlepiej beztlenowa bo miękkie. I znowu usłyszymy różnicę jeśli wcześniej mieliśmy 1mm2 i pewnie jeszcze alu/miedź a kupimy cuda za tysiace. Nie potrzeba tysięcy tylko kalkulator z internetu i do tego się zastosować. Przejście z 1mm2 na 4mm2 miedzi przy wzmacniaczu 2x50W i długości kabli 3-4m będzie słyszalne. Nie chodzi o jakieś wyimaginowane cuda. Prosta sprawa, typowy sygnał audio muzyki rozrywkowej to ok.90% mocy w niskich tonach. Wzmacniacze dają 2,5-4A i więcej. Do takiego prądu musi być odpowiedni przekrój. Można w uproszczeniu powiedzieć ze cienki kabel "obcina " niskie, wiecie już dlaczego. Żadne tam kwadratowe, z punktu widzenia przewodzenia elektronów najlepsze są przekroje okrągłe. Te gadki że powierzchnia płyną wysokie a w rdzeniu niskie to bajki :)) Mówimy o częstotliwościach audio. To co wam wciskają o naskórkowości itp. tyczy się wysokich częstotliwości powyżej kilku MHz. A jeśli ktoś mi powie że, teoria nie pokrywa się z praktyką to powiem że ma za mało teorii albo praktyki. Pozdrawiam Alex

Link to comment
Share on other sites

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.