Skocz do zawartości
IGNORED

JVC DLA N7 i pewne problemu po wgraniu softu 3.50


JVC 4K
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, mam pewien problem w swoim JVC DLA N7 po zainstalowaniu najnowszego softu oznaczonego 3.50 który dodał min.funkcje Theater Optimizer, włączyłem Oppo 203 i menu bez problemu wskoczyło jak włożyłem film na Blu-ray 4K też menu płyty i sam film uruchomił się bez problemu, ale jak włożyłem jakikolwiek film na Blu-ray 2D lub 3D to menu Oppo normalnie ale jak płyta się załadowała to wyskoczyła taka różowa plansza i tylko mały prostokąt w prawym górnym rogu ekranu informujący HDMI 1 3840x2160p 50p i takie cienkie paski linie które dosyć szybko migotały, po wyciągnięciu płyty z odtwarzacza menu Oppo załadowało się normalnie ale ponownie nie pojawiło się menu płyty tylko ta różowa plansza z tymi migającymi paskami i nie dało się nic zrobić więc wysunąłem płytę z Oppo wyłączyłem projektor i po ponownym załączeniu już jak załadowałem ten film z którym były problemy to normalnie się odtworzył i było OK.

Czy to może być jakiś błąd na styku/płyty głównej z HDMI dodam że przy płycie typu Ultra HD Blu-ray nie było tego problemu tylko przy Full HD ta różowa plansza.

Mam 228 godzin na lampie oglądam tylko w trybie niskiej mocy nawet materiały 4K z HDR-em bo w trybie wysokiej mocy lampy jest za jasno ekran mam mały i odległość od obiektywu do ekranu jest też mała po za tym w trybie wysokiej mocy lampy projektor jest dosyć głośny i jest to dla mnie irytujące.

Do tego w 3D mam problem takiego typu że na okularach mam oryginalne PK AG3 obraz się bardzo rozmywa, gdzieś na Amerykańskim forum przeczytałem że nowe JVC z serii N/NX/RS mają odwróconą polaryzację do 3D i te oryginalne okulary pokazują gorszy obraz od takich XPand Lite RF czy to może być problemem, ale przed wgraniem nowego softu nie miałem problemów z 3D?

Co mam robić reklamować, proj kosztuje 35 900zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgaduję, ze masz ustawioną część parametrów w oppo na auto. Podłącz bezpośrednio do oppo krótszym przewodem do sprawdzenia.

3840x2160p 50p da przepustowość 18Gbps co jest pewnie barierą dla przewodu HDMI. Sprawdź na krótkim przewodzie 2-3m bezpośrednio podłączonym do oppo i napisz jaki efekt. Jeśli przejdzie, to musisz ustawić ręcznie parametry obrazu na oppo, aby zredukował przepustowość lub zmienić kabel. Ale to w kolejnych krokach.

 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
47 minut temu, Hitch napisał:

Zgaduję, ze masz ustawioną część parametrów w oppo na auto. Podłącz bezpośrednio do oppo krótszym przewodem do sprawdzenia.

3840x2160p 50p da przepustowość 18Gbps co jest pewnie barierą dla przewodu HDMI. Sprawdź na krótkim przewodzie 2-3m bezpośrednio podłączonym do oppo i napisz jaki efekt. Jeśli przejdzie, to musisz ustawić ręcznie parametry obrazu na oppo, aby zredukował przepustowość lub zmienić kabel. Ale to w kolejnych krokach.

 

 

 

 

Ha ha dobry jesteś ziom?? autor tematu pisze ze po załadowaniu najnowszego softa ma problem a ty mu wyjeżdzasz o „Kablu”... dziwne to twoje stwierdzenie bo jeżeli przed nową aktualizacja wszystko śmigało, to na bank nie jest to kabel... to tak samo jak bym miał PS5 i zainstalował nowy soft po czym nie miał obrazu... nie realne!!! To są poprawki błędów i ulepszenia tylko... 

że tak spytam masz „Taki sam projektor jak i odtwarzacz???” że piszesz takie rzeczy? 
 

ja od siebie polecam sprawdzić ustawienia... ale od razu zaznaczę że nie mam ani jednego ani drugiego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie przed wgraniem nowego oprogramowania nie było takiego problemu a ustawienia od zakupu tych urządzeń mam takie same, kable HDMI mam krótkie bo odtwarzacz BD jak i amplituner jest bardzo blisko projektora właściwie kable w najdłuższych odcinkach nie przekracza 1,80m do tego są to certyfikowane Purelink z pomarańczową naklejką.

Co do ustawień w Oppo 203 to mam color depth 12 bit przy chroma 4:4:4 i N7 pokazuję że dostaje na wejściu yuv color 12 bit z próbkowaniem 4:4:4 i 5 miesiecy nie było żadnego problemu, co więcej przy 3D a jak wiadomo tam jest rozdzielczość tylko Full HD 1920x1080p też pokazywały się te różowe paski pionowe migające naprzemiennie z różowym tłem zamiast menu struktury płyty BD.

Więc na pewno odpada problem z długością kabla czy jego klasą jest to miedziak ale przy tak krótkich odcinkach nie rozważałem zakupu światłowodowych optycznych czy inaczej aktywnych przewodów HDMI.

Pomaga tylko wyłączenie projektora pilotem. Co może być jeszcze przyczyną błędu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.11.2020 o 10:42, Martin Rejek napisał:

Ha ha dobry jesteś ziom?? autor tematu pisze ze po załadowaniu najnowszego softa ma problem a ty mu wyjeżdzasz o „Kablu”... dziwne to twoje stwierdzenie bo jeżeli przed nową aktualizacja wszystko śmigało, to na bank nie jest to kabel... to tak samo jak bym miał PS5 i zainstalował nowy soft po czym nie miał obrazu... nie realne!!! To są poprawki błędów i ulepszenia tylko... 

że tak spytam masz „Taki sam projektor jak i odtwarzacz???” że piszesz takie rzeczy? 
 

ja od siebie polecam sprawdzić ustawienia... ale od razu zaznaczę że nie mam ani jednego ani drugiego... 

A zdajesz sobie sprawę, że soft wprowadzając nowe funkcje może też wymusić w ramach preferowanego formatu EDID komunikację w innym formacie? pewnie nie, bo nie byłbyś zdziwiony. Odsyłam do pierwszych rewizji softu na udp-203 i apple tv 4k. Sprawa dość popularna. Sugeruję najpierw się wyedukować zanim coś palniesz...ale pewnie nie znasz angielskiego, więc to bez sensu porada... Zmiana softu czesto modyfikuje sposób komunikacji po HDMI. 

Oczywiście to dotyczy ustawień auto, a nie sztywnych. Jak ma na 1.8m to problem nie istnieje i powinien gdzie indziej ich szukać.

Spróbuj zmienić ustawienia na oppo na: 
HDR: Auto, Output Resolution: Custom, Custom Resolution: UHD Auto, Color Space: 4:2:2, Color Depth: Auto, 3D Output: Auto, DVD 24p Conversion: On

Jak to nie pomaga, to wgraj ponownie nowy firmware. Wypnij z zasilania i ponownie wepnij. 

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zmienić ustawienia na oppo na: 
HDR: Auto, Output Resolution: Custom, Custom Resolution: UHD Auto, Color Space: 4:2:2, Color Depth: Auto, 3D Output: Auto, DVD 24p Conversion: On

Właśnie mam takie pytanie bo w zakładce Color Space mam 4:4:4 czym się to różni od 4:2:2 i od 4:2:0 i który z tych 3 wartości próbkowania powinien być ustawiony albo inaczej który jest najbardziej odpowiedni do oglądania filmów na Blu-ray niezależnie od tego czy 2D, 3D lub 4K z HDR-em?

A w Color Depth mam ustawione na 12-bit a powinno być 10-bit czy może 8-bit i ponownie pytam które z tych 3 wartości są odpowiednie do oglądania Blu-ray.

Nowego softu w JVC chyba nie da się ponownie wgrać ten najnowszy jest już zapamiętany więc z tym raczej nic nie zrobię.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.