Skocz do zawartości
IGNORED

Zapytanie o obsługę Behringer DEQ 2496 ULTRACURVE PRO


Maciek1975
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam: jestem nowym forumowiczem i pasjonatom akustyki. Zakupiłem kilka dni temu urządzenie Behringer DEQ 2496 ULTRACURVE PRO i proszę o pomoc w jego obsłudze i podłączeniu.  Posiadam aktywne monitory studyjne oraz rejestrator tascam dp32 sd  na którym nagrywam swoją muzykę , vocal. Największy kłopot mam na koniec przy finalizacji utworu czyli masteringu.   Wszystko na monitorach brzmi fajnie i przyjaźnie, ale odsłuchując muzykę na innych nośnikach tj.Kinie domowym czy w samochodzie nie brzmi już to rewelacyjnie. 

Chciałbym prosić o pomoc w zakresie wykorzystania Behringer DEQ 2496 ULTRACURVE PRO do tego żeby poprawić jakość nagrania. 

Czy mikrofon pomiarowy również powinienem zakupić do w/w sprzętu? Jeżeli tak to czy wystarczy ten z behringera  ECM 8000 ?. 
Jestem amatorem akustyki , muzykiem pasjonatom, wobec czego proszę o proste i zrozumiałe definicje.

Chciałbym poznać to urządzenie i jego zastosowanie w odniesieniu do moich potrzeb.   

Od czego mam rozpocząć ?  

Proszę o pomoc i udzielenie mi stosownych prostych porad. 

Pozdrawiam - Maciek1975

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 5 miesięcy temu...

Posiadam DEQ 2496 jak i procesor głośnikowy tej firmy DCX 2496 . Silnik programowania taki sam jeśli chodzi o funkcje korektora . Jestem w posiadaniu także archaicznego parametryka Behringer tube ultra q t 1951 i jak dla mnie ten analogowy archaik bije na głowę wydajnością jak i brzmieniem swoich cyfrowych młodszych braci . Jak byś mógł go nabyć to polecam . Mam go około 10 lat i ani razu nie był w naprawie . Tylko co w nim padło to żarówki we wskaźniku wysterowania i żarówki podświetlające  lampy . Nawet ich nie wymieniłem na nowe bo niepotrzebnie obciążają zasilacz . Stare żarówki oczywiście wywaliłem i jest bez . Jeśli chodzi o gałkologię DEQ to jest bardzo intuicyjna i podstawowe funkcje łatwo się ustawia . Właściwie to używaj wyjść i wejść analogowych XLR . Najprościej. DEQA podłączyć między preamp , polecam mikser a wzmacniacz , lub jeśli masz procesor głośnikowy np DCX 2496 to DEQ łączysz międzi procesor DCX a mikser czy jakiś inny preamp .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.