Skocz do zawartości
IGNORED

Lampy 300B


julius-6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś miał styczność w swoich wzmakach z 300B od JJ? Jak one grają generalnie? 

Jaką fajną parkę lamp polecicie do Single Enda, ale w rozsądnym budżecie? 

Korci mnie aby spróbować Gold Lionów, Full Music, na pewno nie EH. Jakieś doswiadczenia z Shugang,czy Black Treasure?

Wiem, że Acme/Repliki WE/Eltog, czy EML to najlepsze co oferuje rynek, ale chyba aż tak głęboko bym nie chciał wchodzić.
A może ma ktoś jakies zajechane komplety, ktore moglby za flaszke pozyczyc na paare dni? ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zapoznać się z tym linkiem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jakich lamp używasz w tej chwili? I jakiego brzmienia/zmian w stosunku do obecnie używanych lamp oczekujesz po zmianie? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, JanF napisał:

Poszukaj 300B NOS, a cały ten ranking walnie w glebę, jak wczoraj StarShip.

Wszystko prawda, niestety problem z 300b NOS wygląda tak, nie licząc oryginalnych lamp WE i tych wynalazków WE z lat 80tych, cała reszta NOSów to późne lata 90 i początek 2000. Kolejny problem to ceny, a te potrafią zaskoczyć. Autor wątku jak sam pisze nie chce wchodzić z tematem "za głęboko".

Ranking ze strony daje jakieś rozeznanie w budżetowych lampach 300B.

Ale skoro poruszyłeś temat, to z ciekawości zapytam jakie NOSy 300B możesz polecić? Czego naprawdę warto poszukać i z jakich lat?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, JanF napisał:

Poszukaj 300B NOS, a cały ten ranking walnie w glebę, jak wczoraj StarShip.

Nie to zebym sie nie zgadzal z tym co napisales ale, czy mohlbys napisac ktorych lamp z tego rankingu sluchales i dokladnie ktorych nosow??

Co do tego rankingu to jakis dziwny on jest, stawianie Shuguang Treasure 300B-Z,  prawie na rowni z JJ Electronic 300B jest jakies mocno nie tak, a na dodatek ponizej Genalex Gold Lion PX300B  , 

wsrod wszystkich lamp z tego rankingow wybral bym wlasnie tego shuguanga treasur, jest to juz naprawde przyjemne granie.

Wracajac do Nosow to niestety nie bylo mi dane sluchac NOSow NOSow , sluchalem tych z lat 90 i zarowno WE replika jak i ACME wypadaja lepiej, ACME to na obecna chwile moje ulubione lampy, aczkolwiek nie sluchalem jeszcze Takatsuki i Elrogow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hubertrs

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, hubertrs napisał:

Co do tego rankingu to jakis dziwny on jest, stawianie Shuguang Treasure 300B-Z,  prawie na rowni z JJ Electronic 300B jest jakies mocno nie tak, a na dodatek ponizej Genalex Gold Lion PX300B  , 

wsrod wszystkich lamp z tego rankingow wybral bym wlasnie tego shuguanga treasur, jest to juz naprawde przyjemne granie.

Myślę, że jednak ten ranking/recenzja jest dość uczciwy, szczególnie kiedy poruszamy się w tym przedziale cenowym.

Warto pamiętać, że oprócz samej lampy (jej brzmienia) istotne jest w jakim wzmacniaczu ta lampa gra, co ją i w jaki sposób wysterowuje. Nie wszędzie sprawdzi się Shuguang, nie wszędzie Genalex ect. Punkt pracy lampy też ma spory wpływ na jej odbiór.

17 godzin temu, hubertrs napisał:

Wracajac do Nosow to niestety nie bylo mi dane sluchac NOSow NOSow , sluchalem tych z lat 90 i zarowno WE replika jak i ACME wypadaja lepiej, ACME to na obecna chwile moje ulubione lampy, aczkolwiek nie sluchalem jeszcze Takatsuki i Elrogow

Mógłbyś w kilku słowach opisać/porównać WE Replica i ACME do Shuguang Treasure?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem  o istnieniu NOSów, ale NOSów to juz w ogole nie posłucham przed zakupem, ani nie przewidzę zywotności, ani nie sprawdzę czy to faktycznie NOS
Ciekaw jestem brzmienia JJ - tj mam JJ, ale nie wiem jak graja na tle innych lamp.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, julius-6 napisał:

Wiem  o istnieniu NOSów, ale NOSów to juz w ogole nie posłucham przed zakupem, ani nie przewidzę zywotności, ani nie sprawdzę czy to faktycznie NOS
Ciekaw jestem brzmienia JJ - tj mam JJ, ale nie wiem jak graja na tle innych lamp.

 

Moze napisz co bys chcial uzyskac, latwiej bedzie Ci mozna pomoc.

 

3 godziny temu, futurum napisał:

Myślę, że jednak ten ranking/recenzja jest dość uczciwy, szczególnie kiedy poruszamy się w tym przedziale cenowym.

Warto pamiętać, że oprócz samej lampy (jej brzmienia) istotne jest w jakim wzmacniaczu ta lampa gra, co ją i w jaki sposób wysterowuje. Nie wszędzie sprawdzi się Shuguang, nie wszędzie Genalex ect. Punkt pracy lampy też ma spory wpływ na jej odbiór.

Mógłbyś w kilku słowach opisać/porównać WE Replica i ACME do Shuguang Treasure?

Shuguangi treasure maja juz takie kremowe brzmienie, dosc trzymany w ryzach bas, WE replika niesamowity srodek, wokale sa bardzo slodkie, moim zdanie w tym aspekcie przewyzszaja WE z lat 90, ACME co prawda nie jest tak slodkajak WE replika ale nie jest wiele gorsza w tym aspecie, natomiast przewyzsza kontrola wszystkie lampy jakie do tej pory sluchalem, a troche tego sie przewinelo,

WE replika ma za to troche wiecej dynamiki niz ACME , 

troche chaotycznie ale mam nadzieje ze, wiesz co mialem na mysli, ACME to naprawde zacna lampa, stawiam ponad eml mesh, balony od kr, Psvane treasure II, czy nawet WE replike (mimo ze ta takze mi odpowiada bardzo)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, hubertrs napisał:

Shuguangi treasure maja juz takie kremowe brzmienie, dosc trzymany w ryzach bas, WE replika niesamowity srodek, wokale sa bardzo slodkie, moim zdanie w tym aspekcie przewyzszaja WE z lat 90, ACME co prawda nie jest tak slodkajak WE replika ale nie jest wiele gorsza w tym aspecie, natomiast przewyzsza kontrola wszystkie lampy jakie do tej pory sluchalem, a troche tego sie przewinelo,

WE replika ma za to troche wiecej dynamiki niz ACME , 

Dziękuję za ten opis, to ciekawe, będę musiał się zapoznać z We Replica i ACME. Zastanawiam się tylko czy nie są to przypadkiem lampy nastawione na efekciarstwo. Z porównaniem Shuguanga do kremowego mogę się zgodzić, te lampy są nieco matowe w moim odczuciu i w specyficzny sposób osładzają brzmienie. Pytanie ile wtym dodatku, a ile neutralności. 

Genalexy w moim odczuciu to inna szkoła grania, one nie dodają tej słodyczy, stawiają na rozdzielczość i równowagę.  Mają poprawna dynamikę i atak, ale wiem, że można więcej i lepiej w tym aspekcie. Z nowych rosyjskich lamp to zdecydowanie najsolidniejsza pozycja. 

 

Jeśli nic nie mylę to warto w rozmowie o lampie 300b i nosach 300b pamiętać, że była to lampa "techniczna" w audio zawitała stosunkowo późno, bo zdaje się, że na dobre dopiero w latach 80tych. 

Stąd problem z dostępnością starych WE. Ich fizycznie nie ma, bo nie miały przez lata innego zastosowania. 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostanie o co mozna posadxic ACME to efekciarstwo,  no ale na przykladzie eml mesh , ktore to nie wpasowaly mi sie do poprzedniego wzmacniacza a w tym graja fajnie, trzeba pamietac, ze gra caly system, nie mniej jednak acme gra bardzo rowno, ma piekna barwe, nic nie podbarwia i swietnie trzymany za gebe bas, ta sa lampy do dobrze skrojonych systemow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czasem lepiej nic nie mowic i wyjsc na idiote niz sie odezwac i rozwiac wszelkie watpliwosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, hubertrs napisał:

Moze napisz co bys chcial uzyskac, latwiej bedzie Ci mozna pomoc.

 

Myślę że barwniej może byc nieco, nieco bardziej otwarty dzwiek (tutaj na mysl przychodzi mi Gold Lion) 

Jak znam Treasure z 6ca7 to było bardzo pastelowo, ale brakowało nieco otwartosci, zrywnosci, ktora pokazywał gold lion na kt77. 

Granie cienkokreswoe z dobra lokalizacja (jest to, ale mozna pchnąć bardziej)
No i na gz34 mam JJ'a...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, hubertrs napisał:

Ostanie o co mozna posadxic ACME to efekciarstwo,  no ale na przykladzie eml mesh , ktore to nie wpasowaly mi sie do poprzedniego wzmacniacza a w tym graja fajnie, trzeba pamietac, ze gra caly system, nie mniej jednak acme gra bardzo rowno, ma piekna barwe, nic nie podbarwia i swietnie trzymany za gebe bas, ta sa lampy do dobrze skrojonych systemow

Korci spróbować te ACME kiedyś. Jeśli jest tak jak piszesz, to może być ciekawe doświadczenie.

 

5 godzin temu, julius-6 napisał:

No i na gz34 mam JJ'a...

Gz34 to stosunkowo droga lampa, poszukaj jakiś nosów może trafisz coś w rozsądnej cenie, są też zamienniki solid state tej lampy, bodaj ssr sovtek. Możesz popróbować też w ten sposób modelowanie brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 10 miesięcy temu...
On 12/29/2021 at 12:44 PM, Tomasz_f said:

Ostatnio nabyłem niemieckie 300B ELROG. Rozgrzewają się 🙂

jak wrażenia ? 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
24 minutes ago, piorasz said:
On 11/23/2022 at 1:04 AM, czuguri said:
jak wrażenia ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zależy jakie. Za 6, 8 czy 13 tys.

może być tryptyk 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.